Palermo #44 - Lord of the Rings

Ψηφοφορία Τρίτη 3/8 - Ποιός θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Χαιρετώ την πόλη του Palermo! :D
Ένα τελευταίο σεντόνι προτού κλείσουμε.

Αρχικά, να σας ευχαριστήσω όλους για το βραβείο του mvp. Όσοι μάλιστα με τιμήσατε με το 4αρι σας, να γνωρίζετε πως θα πάρετε τους καλύτερους ρόλους στο επόμενο παιχνίδι. Αυτός πάλι που έδωσε σκέτο άσσο, έχει κλείσει συμβόλαιο με το παλάτι του Αυτοκράτορα για τις επόμενες 3 σεζόν. Πέρα απ την πλάκα όμως, θα ήθελα να μοιραστώ αυτό το βραβείο με τον ultraviolence. Χωρίς αυτόν δε θα κατάφερνα τίποτε, όπως κι αυτός χωρίς εμένα. Η Μαφία ήταν μια ενιαία ομάδα κι είναι άδικο το βραβείο αυτό να πάει σ ένα μόνο άτομο. Όσοι έχετε κάνει Μαφία πιθανόν να καταλαβαίνετε τι εννοώ. Θα ήθελα να βάλω και τη bilire σ αυτό αλλά φοβάμαι την αντίδραση της ΣΕ. :redface:
Η οποία ΣΕ, και συγκεκριμένα το αρσενικό 1/3 της, με αντέγραφε σε οτιδήποτε έκανε αυτές τις ημέρες. Και γι αυτό θέλω να το αντιγράψω κι εγώ τώρα και να σχολιάσω λίγο τη Μαφία μου, όπως κάνει κι αυτός με τις δικές του.

Τον Αντώνη (ultraviolence) για όλες τις ώρες που περάσαμε σε μια κλήση στο skype, προσπαθώντας να βρούμε ρόλους και να οργανώσουμε τις επόμενες κινήσεις μας. Ένας εξαιρετικός Μαφιόζος, ύπουλο πολύ πλάσμα, με εξαιρετικές ιδέες, όπως αυτή του Μέντιουμ (ασχέτως που χάλασε στην τυμβωρυχία της Claire). Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που για 2 σερί παιχνίδια ήταν στους υποψήφιους mvp. Αντωνάκη, ελπίζω να ξαναβρεθούμε σε κάποια Μαφία στο μέλλον.
Την Ειρήνη (bilire) που κατάφερε κι άντεξε μέχρι τέλους, η μοναδική επιζούσα κι έφερε τη νίκη στο στρατόπεδό μας. Για τη συμμετοχή της στις συζητήσεις, τις ιδέες της, τα ποστ της, τη διάθεσή της να θυσιαστεί όταν άρχισα να την κατηγορώ πολύ. Ειρήνη είσαι εξαιρετική και κάθε μέρα, όσο περισσότερο προσαρμοζόσουν στο περιβάλλον, γινόσουν και καλύτερη. Πιστεύω έχεις τρομερές δυνατότητες κι ελπίζω να είσαι εδώ και στο επόμενο παιχνίδι!
Τη Μαρία (Μαίρα) τέλος, για όλη τη διάθεσή της να υποστηρίξει τα σχέδια της Μαφίας. Ήταν πάντοτε διαθέσιμη όταν χρειαζόμασταν κάτι απ αυτήν. Πολλοί θα την κατηγορήσετε για troll, αλλά όταν είδαμε το Χάρη να κατηγορεί τη Σύλβια επειδή άλλαξε το στυλ της, ξέραμε ότι ο μόνος τρόπος να παραμείνει μέσα η Μαρία ήταν να παίξει όπως και στο προηγούμενο. Τα post της μπορεί να ήταν κρυμμένα πίσω απ το troll, αλλά οι παραθέσεις που έκανε κι οι ψήφοι που έδινε ήταν ψαγμένες από τη Μαφία για να βοηθήσουν τα όποια σχέδια είχαμε.
Στη Βάσια (methexys) θέλω να πω ότι είθισται η Μαφία να στέλνει το ΔΑ στον ψυχίατρο κι όχι το αντίστροφο όπως συνέβη τώρα. Και στην πουτάνα μας, την Κλεοπάτρα (kleop), απλά θα αφιερώσω αυτό.

Θέλω επίσης να αναφερθώ και σε κάποιους παίχτες που δεν κέρδιζαν μαζί μας.
Σπυριδούλα, στα δικά μου μάτια έκανες ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι, που κανένας δε στο έχει αναγνωρίσει. Έφυγες καθαρά από διπλή ατυχία, από μία random ψήφο στον πρώτο γύρο, που σε εξέθεσε στο Μέντιουμ κι από την τυμβωρυχία στη συνέχεια σ αυτό. Στο παιχνίδι όμως ήσουν πολύ καλή, θεωρούσουν αθώα από τους περισσότερους μέχρι να φύγεις κι έδινες όσο κι όπως έπρεπε τη Μαφιόζα που ήξερες. Το πώς έγινε κάποιοι να σε θεωρούν ΑΜ αλλά να μην καταλαβαίνουν ότι ήξερες την Ειρήνη, δε μπορώ να το καταλάβω. Για εμένα ήταν προφανές. Πιστεύω, χωρούσες κι εσύ στην 4αδα.
Ιορδανάκο, μπορεί να μην έκανες την παιχνιδάρα που έκανες στο #43, αλλά έχεις βελτιωθεί πολύ σε σχέση με πέρσι και χαίρομαι πολύ γι αυτό. Πλην του λάθους με την Ειρήνη, σ όλα τα άλλα ήσουν πολύ καλός και μας κατάλαβες όλους από σχετικά νωρίς. Ήσουν μάλιστα εσύ αυτός που έφερες στο προσκήνιο τον Αντώνη, για να το δολοφονήσει μετά ο Τάσος. Βέβαια, πρέπει να βελτιωθείς στο να επικοινωνείς αυτά που καταλαβαίνεις, αλλά αυτά από το επόμενο. Πολύ καλό παιχνίδι, δεδομένου κι ότι ήσουν ένα απλό αλεξίσφαιρο. Μπράβο!
Άννα, πόσο χάρηκα που επέστρεψες κι έπαιξες ξανά μαζί μας. Ελπίζω να μη χαθείς και να σ έχουμε εδώ και στα επόμενα παιχνίδια. Άλλωστε, τι είναι τα Palermo χωρίς εσένα; :P Βέβαια, next time να επιστρέψεις στη Μαφία, οι καλοί ρόλοι δε σου πάνε.

Τέλος, να ευχαριστήσω και τη ΣΕ για όλα όσα έκανε για το παιχνίδι. Να ζητήσω συγνώμη αν κάποιες στιγμές σας ζόρισα λίγο, αλλά αυτά συμβαίνουν. :P Ήσασταν πολύ καλοί, (σχεδόν) πάντα διαθέσιμοι και μας κάνατε και παρέα καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Σας αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για όλη την προσπάθεια!!! :D

Εδώ νομίζω θα βάλω μια τελεία, δεν έμειναν και πολλά ακόμη για να σχολιάσω. Όσοι δεν είδατε το ονοματάκι σας παραπάνω μη θυμώσετε, σας αγαπώ κι εσάς. :redface:
Εύχομαι να περνάτε υπέροχα και ραντεβού στο επόμενο! :D
Φιλάκια πολλά!!! :-*

ΥΓ. Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες κι εορτάζουσες της χθεσινής ημέρας. Χρόνια πολλά όμως και στην Έλενα! Να τα χιλιάσεις κι ο,τι ποθείς πάντα! :birthday:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Νοθεία για να πάει ΣΕ συγκεκριμένα χέρια το βραβείο βλέπω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
χαχαχα Δημήτρη θεούλης ρε γαμώτο! :lol: Ευχαριστώ για τις ευχές! :redface:

Χάρηκα πάρα πολύ που είχα την ευκαιρία να δώ πως είναι το να οργανώνεται ένα παιχνίδι Παλέρμο γενικά.
Ο Ακριβός ήταν πάρα πολύ συνεπής και εξαιρετικός "συνεργάτης" ,
συνεχώς ον λάιν για να μην ξεφύγει το παιχνίδι, όλα τα βραβεία τα έγραψε εκείνος,
εγώ έδωσα μερικές ιδέες απλά, όπως και ο Δημήτρης!
Δυστυχώς δεν είχα πολλή αλληλεπίδραση με την Ζωή, την οποία όμως πάντα φρόντιζα να την αναφέρω στα κειμενάκια που έγραφα για τις δολοφονίες! :redface:

All in all, πέρασα πάρα πολύ καλά και νομίζω και εσείς το ίδιο!
Είναι περισσότερο σημαντικό από ότι φανταζόμαστε το γεγονός ότι ένα παιχνίδι όπως το Παλέρμο,
φέρνει άτομα πίσω στο φόρουμ τα οποία έχουν διάθεση να παίξουν, να μάθουν, να διασκεδάσουν καθώς και να γνωρίσουν διαφορετικούς χαρακτήρες παικτών - και ανθρώπων -.
Τα λέμε στο επόμενο Παλέρμο και ελπίζω κάποια στιγμή να οργανώσουμε και κάτι λάιβ, είτε τα Χριστούγεννα είτε το Πάσχα! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Τον Αντώνη (ultraviolence) για όλες τις ώρες που περάσαμε σε μια κλήση στο skype, προσπαθώντας να βρούμε ρόλους και να οργανώσουμε τις επόμενες κινήσεις μας. Ένας εξαιρετικός Μαφιόζος, ύπουλο πολύ πλάσμα, με εξαιρετικές ιδέες, όπως αυτή του Μέντιουμ (ασχέτως που χάλασε στην τυμβωρυχία της Claire). Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που για 2 σερί παιχνίδια ήταν στους υποψήφιους mvp. Αντωνάκη, ελπίζω να ξαναβρεθούμε σε κάποια Μαφία στο μέλλον.
Δημήτρη υπήρξες μεγάλο σχολείο για μένα όσον αφορά τη μαφία και ήταν μεγάλη μου τιμή να είμαστε στο ίδιο game. :)

Παίδες, ελπίζω να τα ξαναπούμε στο επόμενο παιχνίδι, μέχρι τότε να περνάτε υπέροχα :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Και στην πουτάνα μας, την Κλεοπάτρα (kleop), απλά θα αφιερώσω αυτό.
Ελα τωρα με κανεις και κοκκινιζω:redface:.Ας μην ηταν αυτο το τραγουδι και θα με ειχατε σκοτωσει απο τις πρωτες μερες.
Πετυχες διανα με την διασκευη.Ακουω ludovico einaudi για το διαβασμα.Την επομενη φορα θελω να ειμαι μαφιοζακι,κανονιστε.Καλα ο,τι και να ειμαι καλοδεχουμενο.Στην αρχη αγχωθηκα μολις ειδα οτι ημουν πορνη,αλλα τα εβγαλα περα.:P
Αφιερωμενο στην μαφια του παλερμο #44
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ευχαριστούμε πολύ για τα βραβεία παιδιά και για όλη την δουλειά που κάνατε.
Θα τα ξαναπούμε στο επόμενο! ;) :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλημέρα σας!! Σε μερικές ώρες το Palermo #44 θα έχει κι αυτό την μοίρα των υπόλοιπων Παλέρμο. Το κλείδωμα.

Μέχρι τότε, θα θέλαμε να δώσουμε ένα επιπλέον βραβείο(που μάλλον θα καθιερωθεί. μιας και απ' ότι φαίνεται δουλεύει :P).
"Γήρνα πίσο ή έστο τειλεφόνα"

στον Joaquin, λείπεις και το κοινό σου σε ζητάει! Οι μαφίες είναι άδειες χωρίς το σατανικό σου μυαλό. Γύρνα πίσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά, θέλω να πώ ξανά ένα μπράβο και ελπίζω να τα ξαναπούμε στο επόμενο :-) καλή συνέχεια και σε όσους έχουν, καλή εξεταστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πετυχες διανα με την διασκευη.Ακουω ludovico einaudi για το διαβασμα.


Δημήτρη ευχαριστώ που πρόσθεσες άλλο ένα μέλος στο φαν κλάμπ
Και εγώ με Einaudi διαβάζω!:redface::clapup:

Πάρε/Πάρτε το αγαπημένο μου για καλό υπόλοιπο καλοκαιριού


Φιλιά από εδώ πάνω μέχρι το επόμενο Παλέρμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλή συνέχεια αγαπητοί μου συμπαίκτες και ΣΕ! Ευχαριστώ όλους για το υπέροχο παιχνίδι! Τα λέμε στο επόμενο! :bigarmhug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Καλή συνέχεια σε ό,τι κάνετε, παιδιά. :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Παιδάκια, αυτό ήταν και το Palermo #44. Ελπίζω να περάσατε καλά, να το χαρήκατε... Κι εμείς καλά περάσαμε κι ας μας παιδέψατε αρκετά...

Ραντεβού στο επόμενο... Φιλάκια :-*

:lock:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top