Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,057 μηνύματα σε 74,650 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγαπημένη γεύση παγωτού

Αγαπημένη γεύση παγωτού!

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 41)
σοκολάτα
14
34,15%
ferrero
13
31,71%
φράουλα
10
24,39%
choco chips
2
4,88%
μπανάνα
13
31,71%
βανίλια
9
21,95%
φυστίκι
4
9,76%
καρπούζι
4
9,76%
kinder
7
17,07%
προφιτερόλ
6
14,63%
ανανάς
1
2,44%
blackforest
2
4,88%
smarties
2
4,88%
cookies
21
51,22%
λεμόνι
5
12,20%
κρέμα
1
2,44%

justarandomgirl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη justarandomgirl
H justarandomgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H justarandomgirl έγραψε στις 14:40, 20-07-17:

Δε θα το παίξω δύσκολη... Φέρτε μου παγωτό και μετά ό,τι θέλετε

Αν φυσικά φέρεις γεύσεις γιαούρτι και μαύρη σοκολάτα σε αγάπησα!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 15:45, 20-07-17:

Εμένα η αγαπημένη μου γεύση παγωτού είναι το καρπούζι (ιδιαίτερα η γρανίτα). Προτείνω τους ακόλουθους τρόπους σερβιρίσματος:
Για τους/τις πιο εκκεντρικούς/ές

Για τους/τις ερωτευμένους/ές....

Για τους/τις ατρόμητους/ες

Για τους/τις κλασικούς/ες

Νομίζω, ότι έπιασα όλα τα γούστα. Ε χε χε ... ελπίζω, συντρόφια, να μην σας σοκάρισα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 20-07-17 στις 22:56.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

harry akritas

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη harry akritas
Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε στις 16:10, 20-07-17:

Σοκολάτα- μπανάνα, δεν υπάρχει γευστικότερος συνδυασμός.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 16:14, 20-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από harry akritas
Σοκολάτα- μπανάνα, δεν υπάρχει γευστικότερος συνδυασμός.
Το παγωτό μπανάνα είναι όντως πολύ γευστικό. Είναι όμως αρκετά δυσεύρετο. Το βρίσκεις κυρίως σε χύμα συσκευασίες στα ζαχαροπλαστεία. Δεν το συναντάς εύκολα στα ψυγεία των διάφορων γνωστών εταιρειών, αν δεν κάνω λάθος.

Όταν ήμουν παιδί, υπήρχε αυτή η γεύση με σοκολάτα και μπανάνα. Αφού σου αρέσει και η σοκολάτα, αυτό το παγωτό θα ήταν το ιδανικό για εσένα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 20-07-17 στις 16:18.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

harry akritas

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη harry akritas
Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε στις 16:18, 20-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Το παγωτό μπανάνα είναι όντως πολύ γευστικό. Είναι όμως αρκετά δυσεύρετο. Το βρίσκεις κυρίως σε χύμα συσκευασίες στα ζαχαροπλαστεία. Δεν το συναντάς εύκολα στα ψυγεία των διάφορων γνωστών εταιρειών, αν δεν κάνω λάθος.
Ναι, λίγα είναι τα συσκευασμένα παγωτά με γεύση μπανάνα. Το βρίσκεις κυρίως στα ζαχαροπλαστεία και τα παγωτατζίδικα χύμα για να σου βάλουν σε χωνάκι ή κυπελλάκι. Απείρως καλύτερο έτσι κατά τη γνώμη μου.
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:02, 20-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από harry akritas
Ναι, λίγα είναι τα συσκευασμένα παγωτά με γεύση μπανάνα. Το βρίσκεις κυρίως στα ζαχαροπλαστεία και τα παγωτατζίδικα χύμα για να σου βάλουν σε χωνάκι ή κυπελλάκι. Απείρως καλύτερο έτσι κατά τη γνώμη μου.
Ω ναι και αν μπορείς να έχεις μέσα στη σοκολάτα και κομματάκια σοκολάτας και συγχρόνως και άλλη μια μπάλα με παγωτό καρύδα, πιάνετε και τα δικά μου γούστα.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,458 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 01:23, 26-07-17:

Αυτό φέρνει πιο κοντά σε μπανάνα-σοκολάτα και το βρίσκω αρκετά συχνά σε ψυγεία περιπτέρων:

Λατρεύω καρπούζι-γουρουνάκι!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 14:45, 08-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Ω ναι και αν μπορείς να έχεις μέσα στη σοκολάτα και κομματάκια σοκολάτας και συγχρόνως και άλλη μια μπάλα με παγωτό καρύδα, πιάνετε και τα δικά μου γούστα.
Παγωτό καρύδα είναι το αγαπημένο μου!!
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 11:22, 14-08-17:

Αυτό το καλοκαίρι εξ αιτίας της ζέστης έχω κάνει ειδίκευση στα παγωτά

Ενδιαφέροντα έχω βρει τα εξής:

Μετά από επίσκεψη στο πατρίδα μου άρεσαν επίσης:

Εκτός από 1 φορά που πήρα μηχανής από τον δρόμο ήμουν τακτική πελάτης στο der verrückte Eismacher , αν ο δρόμος σας βγάλει ποτέ στο Μόναχο, να πάτε.
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 21:36, 14-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover

Σοβαρά τώρα; Δεν τρελαίνομαι για τα συγκεκριμένα -ψιλοαδιάφορα μου είχαν φανεί, αλλά σε παγωτό θα ήθελα να τα δοκιμάσω.

Από τυποποιημένα, ένα είναι το αγαπημένο:

Και, φυσικά, παγωτό μηχανής!!
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 10:48, 15-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερις
Σοβαρά τώρα; Δεν τρελαίνομαι για τα συγκεκριμένα -ψιλοαδιάφορα μου είχαν φανεί, αλλά σε παγωτό θα ήθελα να τα δοκιμάσω.

Από τυποποιημένα, ένα είναι το αγαπημένο:

Και, φυσικά, παγωτό μηχανής!!
Και εμένα τα σοκολατάκια μόνα τους δεν με τρέλαναν αλλά το παγωτό ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρον... Κρίμα που δεν υπάρχει στην Ελλάδα και πρέπει να περιμένω

Σε αυτό που παγωτατζίδικο έχει μέχρι και:
- Παγωτό με γεύση μπύρας
- Παγωτό με γεύση λευκού λουκάνικου Βαυαρίας και γλυκιάς βαυαρικής μουστάρδας
Bayern halt!

ΥΓ: Παγωτό μηχανής ftw!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις έγραψε στις 12:05, 15-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover

Σε αυτό που παγωτατζίδικο έχει μέχρι και:
- Παγωτό με γεύση μπύρας
Αυτό θα ήθελα να το δοκιμάσω. Μια Guinness για παράδειγμα!!

Για τις άλλες γεύσεις το αφήνω ασχολίαστο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 12:09, 15-08-17:

Αυτό θα ήθελα να το δοκιμάσω. Μια Guinness για παράδειγμα!!

Για τις άλλες γεύσεις το αφήνω ασχολίαστο.
Πήρα με Weißbier δεν ήταν τόοοσο άσχημο να σου πω την αλήθεια.
Με το λουκάνικο δεν το τόλμησα αυτή τη φορά . Κάποια άλλη ίσως δοκιμάσω ( και θα δώσω ναι 4 ευρώ για ένα κουπάκι για να το πετάξω στα σκουπίδια... Φαντάζομαι πως θα είναι κάπως... Ιδιαίτερο??)
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις έγραψε στις 12:14, 15-08-17:

Κι εγώ θα δοκίμαζα. Στην τελική, μην πάρεις ολόκληρο κουπάκι. Ζήτα να δοκιμάσεις πριν αποφασίσεις. Ε, μετά είτε θα ζητήσεις ολόκληρη μπάλα ή θα ρωτήσεις που είναι το μπάνιο.
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 12:16, 15-08-17:

Κι εγώ θα δοκίμαζα. Στην τελική, μην πάρεις ολόκληρο κουπάκι. Ζήτα να δοκιμάσεις πριν αποφασίσεις. Ε, μετά είτε θα ζητήσεις ολόκληρη μπάλα ή θα ρωτήσεις που είναι το μπάνιο.

''Συγγνώωωωωμηηηη, που είναι το μπάνιο; ''

''Ευθεία κάτω''

''Ευχαριστώ, φαντάζομαι είναι πολύ χρήσιμο όσο πουλάτε παγωτό με λουκάνικο''

Θεωρώ πάντως πως τη συγκεκριμένη γεύση δεν ελκύει τόσο τους ντόπιους όσο τους τουρίστες που θέλουν να δοκιμάσουν κάτι τοπικό και ιδιαίτερο. Θα κάνω γκάλοπ.
Παράθεση

Fast

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Barman/Barwoman . Έχει γράψει 1,397 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 14:52, 15-08-17:

cheesecake, caramel cheesecake, cinnamon bun
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους