Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,850 μέλη και 2,411,447 μηνύματα σε 75,078 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 390 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγαπημένο γλυκό

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,662 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 16:12, 01-01-12:

τι βασιλοπιτα φτιαχνετε συνηθως?

σε μενα η μανα μου κανει παντα σχεδον τσουρεκι..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 16:27, 01-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος

Η μητέρα μου φτιάχνει μία Βασιλόπιτα που είναι οικογενειακή συνταγή - από την πρόγιαγιά μας που ήρθε από την Μ. Ασία. Η συνταγή αυτή είναι από τους Eλιγμούς και βασίζεται στο φύλλο όχι στη ζύμη όπως τα τσουρέκια, και έχει μέσα αρκετούς ξηρούς καρπούς. Είναι μία παραλλαγή του μπακλαβά, από όσα έχω καταλάβει! Γιάμι!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,940 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 16:28, 01-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Eileen
Η μητέρα μου φτιάχνει μία Βασιλόπιτα που είναι οικογενειακή συνταγή - από την πρόγιαγιά μας που ήρθε από την Μ. Ασία. Η συνταγή αυτή είναι από τους Eλιγμούς και βασίζεται στο φύλλο όχι στη ζύμη όπως τα τσουρέκια, και έχει μέσα αρκετούς ξηρούς καρπούς. Είναι μία παραλλαγή του μπακλαβά, από όσα έχω καταλάβει! Γιάμι!
δεν εχω κανενα προβλημα να μου την κανεις οταν ξαναερθω
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,662 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 17:10, 01-01-12:

καλη ιδεα..

μπακλαβας στυλ..

γουστααρωωω..

το τσουρεκι βασιλοπιτα λενε οτι ειναι πολιτικη βασικα..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε: στις 17:43, 01-01-12:

Εμένα η μητέρα μου έκανε σε στυλ κέικ τις προηγούμενες χρονιές, αλλά φέτος έκανε γλυκό τσουρέκι.
Πέτυχε πάντως.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 17:48, 01-01-12:

Και εμείς κεΪκ-οειδή βασιλόπιτα κάναμε

Ποτέ δεν έχω δοκιμάσει με τσουρέκι που λέτε
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,060 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 17:52, 01-01-12:

εμεις παντα βασιλοπιτα τσουρεκι κανουμε
Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε: στις 17:53, 01-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Katara
Ποτέ δεν έχω δοκιμάσει με τσουρέκι που λέτε
Δεν υπάρχει ιδιαίτερη συνταγή. Κανονικό και συνηθισμένο τσουρέκι είναι, που αν θες βάζεις άχνη επάνω.
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε: στις 18:26, 01-01-12:

ουοάου, υπάρχουν και άλλες βασιλόπιτες εκτός από αυτές από τσουρέκι?
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 18:29, 01-01-12:

καλη ιδεα..

μπακλαβας στυλ..

γουστααρωωω..

το τσουρεκι βασιλοπιτα λενε οτι ειναι πολιτικη βασικα..
Είναι όντως η παραδοσιακή πολίτικη συνταγή... Και είναι τρέέέέέλαα!
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 18:31, 01-01-12:

Στην Κεφαλονιά τουλάχιστον ανέκαθεν κέικ την κάναμε
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε: στις 19:00, 01-01-12:

Είναι όντως η παραδοσιακή πολίτικη συνταγή... Και είναι τρέέέέέλαα!
αλλα δυσκολη να φουσκωσει το χειμωνα .παρολη τη σομπα καλοριφερ τζακια

σε μας αλλοτε φουσκωνε αντελως,,και αλλοτε εμενε λιγο στη μεση καθισμενο ζυμαρι

θελει πολυ σταθερη θερμοκρασια,,την ανοιξη πχ το πασχα τα τσουρεκια γινονται τελεια..

θελουν εργαστηριο κλειστο φουρνου κλπ..ή πολυ λιγη ζαχαρη -ετσι ειναι αγλυκα ομως..
Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε: στις 00:29, 02-02-12:

Δεν είμαι φανατική των γλυκών.Τα μόνα γλυκά που τρώω είναι κάποιες γεύσεις παγωτών (γιαούρτι, γιαούρτι-αγριοκέρασο, φρούτα του δάσους, σοκολάτα- ορτοκάλι κ άλλα αντίστοιχα) κ λεμονόπιτα!
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε: στις 19:59, 03-04-12:

Το αγαπημένο μου!! Black forest!!
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,060 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 17:03, 05-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από amalia 6

πρέπει να ναι τέλειο *.*
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε: στις 17:22, 05-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
πρέπει να ναι τέλειο *.*
Αχ είναι! Μετά την νηστεία θα φτιάξω μια για να φιλέψω το σόι!! Θα είναι η 1η που θα επιχειρήσω να κάνω με τα χεράκια μου! Έχω την συνταγή και το μόνο που μένει είναι να βάλω όλη μου την τέχνη!!!
Για όποιους ενδιαφέρονται η συνταγή είναι η παρακάτω!

http://www.sintagespareas.gr/sintages/black-forest.html
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 18:20, 05-04-12:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 05-04-12 στις 18:24. Αιτία: Διόρθωση εικόνας
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

silent song (Little Broken Heart)

Νεοφερμένος

H Little Broken Heart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H silent song αντιο σας! έγραψε: στις 10:43, 11-04-12:

τιραμισού!!
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 11:52, 11-04-12:

Και cheesecake με αγριοκέρασο.
Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,579 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε: στις 11:25, 12-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από amalia 6

ΜΜμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ!!!!
*.*
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους