Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,709 μέλη και 2,404,100 μηνύματα σε 74,716 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 548 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Περίεργοι γευστικοί συνδυασμοί

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:02, 12-09-08:

Καρυδόψιχα με νιφάδες Special K.

Α, στην Κίνα βάζουν βούτυρο στον καφέ...
Υποθέτω ότι είναι επειδή δεν είναι εξοικειωμένοι με τα γαλακτοκομικά και το είδα μόνο στο πρωινό του ξενοδοχείου... αλλά oh... my... GOD!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 17:09, 12-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από peter panpan100
το πιο ανόητο που έχω φάει είναι τσουρέκι με μερέντα και πορτοκαλάδα
Τι λες;
Το τσουρέκι με μερέντα είναι κόλαση
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:11, 12-09-08:

Αχ είναι... Κι όχι μόνο...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 17:17, 12-09-08:

μμμμμμμμ φροντίζει το Γίδι να παχύνω με φαίνεται
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,212 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 17:19, 12-09-08:

Γιδάκι σταμάτα να βάζεις φωτογραφίες! Θέλω τσουρέκι με σοκολάτα!!! :imotikonpoutoutrexountasalia:

Εγώ έφαγα τις προάλλες πατάτες τηγανιτές με μερέντα και ήταν γευστικότατο!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε: στις 17:19, 12-09-08:

Kι εγώ πατάτες τηγανητές με μερέντα

Τέλειο
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε: στις 17:20, 12-09-08:

Επίσης δεν ξέρω αν το έχω πει, τυρί ένταμ με μαρμελάδα βερύκοκο και όλο πάνω σε φρυγανιά
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε: στις 17:22, 12-09-08:

Πόσες ωραίες ιδέες, εξαιρετικά inspiring νήμα!

Σουβλάκι (ή κεμπάπ) με σοκολάτα κίντερ ή μπισκότα μιράντα σοκολάτα.

Κεφτεδάκια με παγωτό βανίλια-cookies.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:24, 12-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
μμμμμμμμ φροντίζει το Γίδι να παχύνω με φαίνεται
Όχι, όχι, δίαιτα κάνουμε. Τα κοιτάμε αντί να τα τρώμε, βρε Καλυψώ, συγκεντρώσου!

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Γιδάκι σταμάτα να βάζεις φωτογραφίες! Θέλω τσουρέκι με σοκολάτα!!! :imotikonpoutoutrexountasalia:
Α, λινκ έβαλα, δεν ξέρω τίποτα εγώ...

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Εγώ έφαγα τις προάλλες πατάτες τηγανιτές με μερέντα και ήταν γευστικότατο!
Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ
Kι εγώ πατάτες τηγανητές με μερέντα
Τέλειο
Πλλλλλάκα με κάνετε...
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε: στις 17:25, 12-09-08:

Eγώ πλάκα έκανα.

Ίλεος
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,212 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 17:27, 12-09-08:

Εγώ πάλι δεν έκανα πλάκα! Δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε!
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε: στις 17:29, 12-09-08:

^^στη λίστα!

Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas
Τρώω συχνά:
- Σαλάτα [ντομάτα, μαρούλι, ρόκα, κρεμμύδι] με γιαούρτι σακούλας.
- Φέτα στο φούρνο με μέλι [το ξεσήκωσα από το Beer Academy]

Έχω φάει και θα'θελα να ξαναφάω:
- Χοιρινή μπριζόλα με ανανά
- Κοτόπουλο με κομπόστα βερύκοκο [σπεσιαλιτέ στο εξωτερικό]
- Βατραχοπόδαρα με μέλι [επίσης σπεσιαλιτέ στο εξωτερικό]
- Ωμό κιμά με κρεμμύδι, μουστάρδα, αλάτι, πιπέρι, πίκλες [το λεγόμενο Steak Tartare στις γαλλόφωνες χώρες]
Κάνω quote δημοσίευση δύο ετών αλλά θα ήμουν πολύ περίεργη να δοκιμάσω τον ωμό κιμά και μία χοιρινή μπριζόλα, όχι με ανανά αλλά με κομπόστα. Γνωρίζει κανείς τι είναι γιαούρτι σακούλας;
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε: στις 17:31, 12-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Obscura
^^στη λίστα!

Κάνω quote δημοσίευση δύο ετών αλλά θα ήμουν πολύ περίεργη να δοκιμάσω τον ωμό κιμά και μία χοιρινή μπριζόλα, όχι με ανανά αλλά με κομπόστα. Γνωρίζει κανείς τι είναι γιαούρτι σακούλας;
Όχι αλλά δε θα ήθελα και να μάθω

Επίσης, Γίδι καλόμ' πρώτα μας κολάζεις και μετά λες ότι απλά τα κοιτάμε;;;
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:33, 12-09-08:

Το στραγγιστό δεν είναι;
Πάντως ο συνδυασμός γιαουρτιού με μαγειρευτά, λαχανικά, κρέας... τα πάντα βασικά, είναι πολύ διαδεδομένος, δε μου κάνει εντύπωση... Το ίδιο και το κρέας με φρούτα, ειδικά στις βόρειες χώρες.

@ Καλυψώ: Έλα, έλαααααα... πατ-πατ-πατ...
σοκολατίτσα για παρηγοριά;
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 12:16, 17-09-08:

Παριζάκι με αλειμμένη merenda πριν λίγες μέρες.
...
...
...
...
...
Κάτι έλεγε!
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 13:09, 17-09-08:

Γαριδακια βουτηγμενα σε λιωμενη σοκολατα, γιαμ γιααααμ!
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 19:29, 18-10-08:

Εγώ τρελαίνομαι για cream crackers βουτηγμένα σε πορτοκαλάδα ή coca-cola. ΜΙΑΜ.
Παράθεση

ioanna283 (Ιωάννα... :))

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ιωάννα... :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H ioanna283 επέστρεψε στο στέκι δυναμικά σκέφτηκε κι έγραψε: στις 19:39, 18-10-08:

λοιπον,εγώ δεν τρώω παιδιά τίποτα σε περίεργους γευστικούς συνδυασμούυυς δεν έχω θέση σε αυτό το θέμααα? χαχα
παρεμπιπτόντως,το τσουρέκι με μερέντα ΤΑ ΣΠΑΕΙ..και όχι δεν είναι ανώμαλος συνδυασμός η φιλαδέλφεια με το σολωμό,κάκερλακ καλή μου.είναι ο πιο κλασικός συνδυασμός σολωμού όπως είπε κι η ιο-ιο λατρεύω το σολωμό..

μια φίλη μου ωστόσο κάνει πολύ μα ΠΟΛΥ περίεργα φαγητά,μόνη της.δεν ξέρει να μαγειρεύει η κοπέλα,το παραδέχεται,και όσες φορές μας είπε μαγείρεψα,απλά όλοι αναφωνήσαμε ΩΩΩΧ,τι έβαλες μέσα? :Ρ
λατρεύει να μαγειρεύει σε ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ,μακαρόνια με χαβιάρι και μερέντα,τρώει πατατάκια μπάρμπεκιου με νουτέλα..σε φέτα με μαρμελάδα έχει βάλει και αντζούγια..καλά γενικώς δεν την παλεύει,ετσι? χαχαχα
παρ'όλες τις περίεργες προτιμήσεις της σε φαγητά όμως,διατηρεί την κορμάρα της..άριστα..μήπως εμείς που τρώμε και καλά νορμάλ (για μας νορμάλ,για άλλους άλλοι γευστικοί συνδυασμοί είναι καλύτεροι ),διατηρούμαστε στο ιδανικό βάρος?

@underwater που είναι καλέ το περίεργο??κι εγώ το κάνω,αλλά το θεωρώ νορμάλ.όπως και τα κουλουράκια σε κοκα κόλα .αφού πάν με τον καφέ,γιατί όχι και με κόκα κόλα? λολ
Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O flyer έγραψε: στις 13:24, 18-01-09:

τοστ με γεμιση φακες πλακα κανω!
δεν νομιζω να ειναι περιεργο αλλα σοκολατα με ψωμι. τελειο!
επισης (ενταξει αυτο ειναι καπως περιεργο) ωμο κιμα με μυρωδικα,πιπερι και μουσταρδα...
το χειροτερο που εχω δοκιμασει ειναι χοιρινο βουτηγμενο σε μελι. και μονο που το σκεφτομαι ανακατευομαι...
το πιο τρελο το κανει η κοπελα ενος φιλου μου! δεν κανω πλακα τρωει πατατακια με...οδοντοκρεμα
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 13:26, 18-01-09:

Αυτό είναι επικίνδυνο, όχι παράξενο!
Το χοιρινό με σάλτσα μελιού είναι τέλειο. Ειδικά και με μουστάρδα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    meetmeinmontauk

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους