Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,028 μέλη και 2,416,148 μηνύματα σε 75,336 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 493 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγαπημένη γεύση παγωτού

Αγαπημένη γεύση παγωτού!

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 41)
σοκολάτα
14
34,15%
ferrero
13
31,71%
φράουλα
10
24,39%
choco chips
2
4,88%
μπανάνα
13
31,71%
βανίλια
9
21,95%
φυστίκι
4
9,76%
καρπούζι
4
9,76%
kinder
7
17,07%
προφιτερόλ
6
14,63%
ανανάς
1
2,44%
blackforest
2
4,88%
smarties
2
4,88%
cookies
21
51,22%
λεμόνι
5
12,20%
κρέμα
1
2,44%

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 13:37, 15-08-16:

Mονο σοκολατα.,
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε: στις 23:39, 06-03-17:

Και το βατόμουρο παιδιά και το βατόμουρο
Δεν μπορεί να είμαι μόνο εγώ!!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

free_dom2

Αποκλεισμένος χρήστης

H free_dom2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H free_dom2 . έγραψε: στις 23:56, 06-03-17:

Καϊμάκι!!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,445 μηνύματα.

H Ερις έγραψε: στις 03:00, 07-03-17:

Καϊμάκι, θα συμφωνήσω, αλλά και καρύδα (το πιο τέλειο). Και ο πιο φανταστικός συνδυασμός: Μία τεράστια μπάλα, μισή καρύδα, μισή φράουλα!!

Α και φυσικά εννοείται από ζαχαροπλαστείο, όχι τυποποιημένα σε περίπτερα-σουπερμάρκετ!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ερις : 07-03-17 στις 03:03.
Παράθεση

alcyone

Τιμώμενο Μέλος

H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,116 μηνύματα.

H alcyone έγραψε: στις 00:21, 27-03-17:

Αυτό το παγωτό

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 22:21, 27-03-17:

Και μια πιο εκκεντρική επιογή! Γρανίτα blueberry!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imagine01

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

H Imagine01 έγραψε: στις 17:49, 05-07-17:

Φράουλα, Choco chips,φυστίκι,βανίλια (από την μηχανή )
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 495 μηνύματα.

O panagiotis econ έγραψε: στις 21:01, 05-07-17:

milano, cookies και βανιλια μηχανης
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε: στις 22:08, 05-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotis econ
milano, cookies και βανιλια μηχανης
Τι είναι αυτό το κοσμοπολίτικο Μιλάνο;
Παράθεση

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 495 μηνύματα.

O panagiotis econ έγραψε: στις 11:03, 06-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από stefaniat
Τι είναι αυτό το κοσμοπολίτικο Μιλάνο;
Γευση που δυστυχως για σενα υπαρχει μονο στην Πατρα
Παράθεση

justarandomgirl

Νεοφερμένος

H justarandomgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H justarandomgirl έγραψε: στις 14:40, 20-07-17:

Δε θα το παίξω δύσκολη... Φέρτε μου παγωτό και μετά ό,τι θέλετε

Αν φυσικά φέρεις γεύσεις γιαούρτι και μαύρη σοκολάτα σε αγάπησα!
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 15:45, 20-07-17:

Εμένα η αγαπημένη μου γεύση παγωτού είναι το καρπούζι (ιδιαίτερα η γρανίτα). Προτείνω τους ακόλουθους τρόπους σερβιρίσματος:
Για τους/τις πιο εκκεντρικούς/ές

Για τους/τις ερωτευμένους/ές....

Για τους/τις ατρόμητους/ες

Για τους/τις κλασικούς/ες

Νομίζω, ότι έπιασα όλα τα γούστα. Ε χε χε ... ελπίζω, συντρόφια, να μην σας σοκάρισα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 20-07-17 στις 22:56.
Παράθεση

harry akritas

Διάσημο Μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 764 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε: στις 16:10, 20-07-17:

Σοκολάτα- μπανάνα, δεν υπάρχει γευστικότερος συνδυασμός.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 16:14, 20-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από harry akritas
Σοκολάτα- μπανάνα, δεν υπάρχει γευστικότερος συνδυασμός.
Το παγωτό μπανάνα είναι όντως πολύ γευστικό. Είναι όμως αρκετά δυσεύρετο. Το βρίσκεις κυρίως σε χύμα συσκευασίες στα ζαχαροπλαστεία. Δεν το συναντάς εύκολα στα ψυγεία των διάφορων γνωστών εταιρειών, αν δεν κάνω λάθος.

Όταν ήμουν παιδί, υπήρχε αυτή η γεύση με σοκολάτα και μπανάνα. Αφού σου αρέσει και η σοκολάτα, αυτό το παγωτό θα ήταν το ιδανικό για εσένα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 20-07-17 στις 16:18.
Παράθεση

harry akritas

Διάσημο Μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 764 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε: στις 16:18, 20-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Το παγωτό μπανάνα είναι όντως πολύ γευστικό. Είναι όμως αρκετά δυσεύρετο. Το βρίσκεις κυρίως σε χύμα συσκευασίες στα ζαχαροπλαστεία. Δεν το συναντάς εύκολα στα ψυγεία των διάφορων γνωστών εταιρειών, αν δεν κάνω λάθος.
Ναι, λίγα είναι τα συσκευασμένα παγωτά με γεύση μπανάνα. Το βρίσκεις κυρίως στα ζαχαροπλαστεία και τα παγωτατζίδικα χύμα για να σου βάλουν σε χωνάκι ή κυπελλάκι. Απείρως καλύτερο έτσι κατά τη γνώμη μου.
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε: στις 21:02, 20-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από harry akritas
Ναι, λίγα είναι τα συσκευασμένα παγωτά με γεύση μπανάνα. Το βρίσκεις κυρίως στα ζαχαροπλαστεία και τα παγωτατζίδικα χύμα για να σου βάλουν σε χωνάκι ή κυπελλάκι. Απείρως καλύτερο έτσι κατά τη γνώμη μου.
Ω ναι και αν μπορείς να έχεις μέσα στη σοκολάτα και κομματάκια σοκολάτας και συγχρόνως και άλλη μια μπάλα με παγωτό καρύδα, πιάνετε και τα δικά μου γούστα.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

Τιμώμενο Μέλος

H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,116 μηνύματα.

H alcyone έγραψε: στις 01:23, 26-07-17:

Αυτό φέρνει πιο κοντά σε μπανάνα-σοκολάτα και το βρίσκω αρκετά συχνά σε ψυγεία περιπτέρων:

Λατρεύω καρπούζι-γουρουνάκι!
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,445 μηνύματα.

H Ερις έγραψε: στις 14:45, 08-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Ω ναι και αν μπορείς να έχεις μέσα στη σοκολάτα και κομματάκια σοκολάτας και συγχρόνως και άλλη μια μπάλα με παγωτό καρύδα, πιάνετε και τα δικά μου γούστα.
Παγωτό καρύδα είναι το αγαπημένο μου!!
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,229 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 11:22, 14-08-17:

Αυτό το καλοκαίρι εξ αιτίας της ζέστης έχω κάνει ειδίκευση στα παγωτά

Ενδιαφέροντα έχω βρει τα εξής:

Μετά από επίσκεψη στο πατρίδα μου άρεσαν επίσης:

Εκτός από 1 φορά που πήρα μηχανής από τον δρόμο ήμουν τακτική πελάτης στο der verrückte Eismacher , αν ο δρόμος σας βγάλει ποτέ στο Μόναχο, να πάτε.
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις έγραψε: στις 21:36, 14-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover

Σοβαρά τώρα; Δεν τρελαίνομαι για τα συγκεκριμένα -ψιλοαδιάφορα μου είχαν φανεί, αλλά σε παγωτό θα ήθελα να τα δοκιμάσω.

Από τυποποιημένα, ένα είναι το αγαπημένο:

Και, φυσικά, παγωτό μηχανής!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος