Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

escaflowne

Νεοφερμένος

Ο escaflowne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μαρεσουν οι ψηλοι... οσο πιο ψηλος τοσο το καλυτερο!αν κ γω ειμαι μετρια.... μολις 1,68:D οταν ο αντρας ξεπερναει το 1,90... εδω ειμαστε:d
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αυτο που εχω δει παντως ειναι οτι κυριως οι γυναικες δινουν μεγαλη σημασια στο υψος του αλλου...και τις αρκετες φορες αποτελει και το βασικοτερο κριτηριο στο θεμα εμφανισης...
Βεβαια, περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!
Ακριβως. Σε κανει να σκεφτεσαι...Ενω δε δινετε την ιδια σημασια στην ομορφια του αντρα, δινετε στο υψος. Αυτό μυριζει κατι απο αρχεγκεφαλο, οπου το πιο ογκωδες ζωο δινει ενα υποσυνειδητο αισθημα ασφαλειας/θαυμασμου. Φυσικα και ενας κοντος μπορει να τα δωσει αυτα, απλά το αρχικο αισθημα το δινει αυτοματως ενας ψηλος. Εστω για λιγο (γιατι μπορει να ειναι και φλωρος τελικα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

escaflowne

Νεοφερμένος

Ο escaflowne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
μαρεσουν οι ψηλοι... οσο πιο ψηλος τοσο το καλυτερο!αν κ γω ειμαι μετρια.... μολις 1,68:D οταν ο αντρας ξεπερναει το 1,90... εδω ειμαστε:d

Kαι έτσι πρεπει! :D
ΕΕΕτσι!!!Θελουμε οι ψηλοί όλο τον γυναικίο πλυθησμό με το μέρος μας!!! :confused::D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Αυτό μυριζει κατι απο αρχεγκεφαλο, οπου το πιο ογκωδες ζωο δινει ενα υποσυνειδητο αισθημα ασφαλειας/θαυμασμου.

ναι αλλα μην τους πεις ευθεως οτι θελουν το αρσενικο να τις "κυριαρχει" θα πεσουν να σε φανε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ακριβως. Σε κανει να σκεφτεσαι...Ενω δε δινετε την ιδια σημασια στην ομορφια του αντρα, δινετε στο υψος. Αυτό μυριζει κατι απο αρχεγκεφαλο, οπου το πιο ογκωδες ζωο δινει ενα υποσυνειδητο αισθημα ασφαλειας/θαυμασμου. Φυσικα και ενας κοντος μπορει να τα δωσει αυτα, απλά το αρχικο αισθημα το δινει αυτοματως ενας ψηλος. Εστω για λιγο (γιατι μπορει να ειναι και φλωρος τελικα :P )

ναι αλλα μην τους πεις ευθεως οτι θελουν το αρσενικο να τις "κυριαρχει" θα πεσουν να σε φανε:P
Εμένα, πάλι, οι ψηλοί μου δημιουργούν ένα υποσυνείδητο αίσθημα σκιερότητος και οπτικού περιορισμού. Και δει στο λεωφορείο ή σε ουρές.

Έχω αμαρτήσει, Κύριοι, ελεήσατε εμέ το γύναιο, αφ'ής στιγμής σας δίδεται η αρχήν η ρώμη τε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
τελικα και εμεις οι κοντοι εχουμε ελπιδες λοιπων εμπρος για την QsLv

Εσύ ειδικά δεν έχεις ανάγκη, είτε κοντός είτε ψηλός είτε ωραίος είτε άσχημος, πετάς τη δήλωση για εκείνη την vinnerie με τα αξιοπρεπή ποτήρια και τρέχουν όλες αμέσως!:P (να φύγουν μακριά σου...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Να απαντήσω σοβαρά? χμμμ... ας απαντήσω (not):P

Με δεδομένο ότι ο πιο κοντός σύντροφος που είχα ποτέ ήταν 1.63 και ο πιο ψηλός>2 μέτρα, θα έλεγα ότι θα ήθελα ο σύντροφος μου να έχει κάτω όριο τα...αγαπημένα μου παπούτσια (ήτοι 1.58 (που είμαι εγώ)+7 πόντοι (τακούνι που έχουν τα εν λόγω παπούτσια)=1.65) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Είμαι 1.75, τακούνι δεν μπορώ να βάλω, πρέπει να έχω το ανάλογο ύψος δίπλα μου. Δε ξέρω γιατί μερικές φορές "τραβάω" τους κοντούς. Μ αρέσει να υπάρχει ισοροπία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γραψτε το καταλληλο υψος που πιστευετε οτι πρεπει να εχει ενας αντρας/μια γυναικα και ποσο ψηλος θελετε να ειναι ο συντροφος σας.....!!

Εμ. 1.80 είναι μίνιμουμ. Για να νιώθω ότι είναι πιο "χούα" από μένα.
Και, ξέρω 'γω, πού και πού θέλω να μπορώ να βάλω τακούνι, έστω αν μετά από μισή ώρα καταλήγω ξυπόλυτη γκρινιάζοντας για τους κάλους.

Είμαι 1.75, τακούνι δεν μπορώ να βάλω, πρέπει να έχω το ανάλογο ύψος δίπλα μου. Δε ξέρω γιατί μερικές φορές "τραβάω" τους κοντούς. Μ αρέσει να υπάρχει ισοροπία.

Γιατί όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
1.80 αυτός 1.48 εγώ....

Είμαστε μια χαρά.... πάντα μου άρεσαν οι ψηλοί....

Η κουμπάρα πως θα κάνει αυτό με τα στέφανα δεν ξέρω αλλά θα τα καταφέρει λεει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kolokythi

Νεοφερμένος

Η Kolokythi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω καθόλου πρότυπα σε αυτό το θέμα. Δεν με απασχολεί καθόλου το ύψος.
Πιο πρακτικά να σας πω πως εγώ είμαι 1.75 και ο 'αγαπητικός' μου 1.65. Αυτό δεν δημιούργησε ποτέ πρόβλημα στην σχέση μας! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
εγώ είμαι 1.75 και ο 'αγαπητικός' μου 1.65. Αυτό δεν δημιούργησε ποτέ πρόβλημα στην σχέση μας! :D


Αν ήμουν στη θέση του, η αγαπημένη μου ατάκα θα ήταν "μην με κοιτάς εμένα αφ΄ υψηλού" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina Kechaya

Νεοφερμένος

Η Katerina Kechaya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
..εγώ είμαι 1.68 και νόμιζα ότι ήμουν και ψηλή (τρομάρα μου!!).
Προσφάτως πέρασε από δίπλα μου, μια κοπέλα γύρω στο 1.85 και χάζεψα.
Ομολογώ ότι μου άρεσε.
Για άντρα το ιδανικό.. περίπου 1.90 ψηφίζω! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Για άντρα το ιδανικό.. περίπου 1.90 ψηφίζω!


...Σε πειράζει το τακούνι σε έναν άντρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
..εγώ είμαι 1.68 και νόμιζα ότι ήμουν και ψηλή (τρομάρα μου!!).
Προσφάτως πέρασε από δίπλα μου, μια κοπέλα γύρω στο 1.85 και χάζεψα.
Ομολογώ ότι μου άρεσε.
Για άντρα το ιδανικό.. περίπου 1.90 ψηφίζω! :clapup:

1.69 speaking, και νόμιζα κι εγώ ότι είμαι ψηλή
μέχρι που είδα κάποιες (πολύ) ψηλότερες. Αλλά μ αρέσει όπως είμαι, δε μπορώ να πω :)

Ιδανικό ύψος για άντρα: Να μη χρειάζεται σκαλοπατάκι για να είμαστε στο ίδιο ύψος! τα άλλα παλεύονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
...
Ιδανικό ύψος για άντρα: Να μη χρειάζεται σκαλοπατάκι για να είμαστε στο ίδιο ύψος! τα άλλα παλεύονται

Για μένα πάλι, γτ τα σκαλοπατάκια θεωρούνται σχεδόν πάντα δεδομένα? :hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για μένα πάλι, γτ τα σκαλοπατάκια θεωρούνται σχεδόν πάντα δεδομένα? :hmm::P

Υπαρχει λυση!:P
Κοβεις αυστηρως τα παρε-δωσε με ατομα 1.80 και ανω!!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anda

Νεοφερμένος

Η Τρελή κι Αλλοπαρμένη...!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Ας πάρω και γω θέση στο εν λόγω θέμα!!(πωωωωω, πώς τα λέω έτσι η άτιμη??)
Που λέτε εγώ είμαι 1.69(ούτε ψηλή δηλ. ούτε κοντή), θεωρώ πως για μένα ένας άντρας 1.75-1.85 θα ήταν το τέλειο (για να μπορώ να βάλω και το 12ποντο μου βρε αδερφέ!). Έλα μου όμως που ο φίλος μου είναι στο ύψος μου...Στην αρχή, για να είμαι ειλικρινής, με πείραζε γιατί τα τακούνια τα λατρεύω και όπως και να το κάνουμε αν βάλω 10ποντη γόβα, σαν τον ψηλό και τον κοντό θα μαστε(!!), αλλά μετά το καλοσκέφτηκα και βρήκα τη λύση: μαζί του παπουτσάκι με χαμηλό τακουνάκι(είναι και πιο άνετα) και με τις φίλες τα στιλέτα δολοφόνους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Καλέ τι ευγονική είναι αυτή εδώ μέσα , τι ύψη δυσθεόρατα είναι αυτά που διαβάζω πως έχετε όλοι σας και μάλιστα θεωρείτε τους εαυτούς σας κοντούς . . δηλαδή τι να πούμε κι εμείς που είμεθα μινιόν , μικροκαμωμένες και δεν πίναμε το γάλα μας – γιατί είχε πέτσαααα – μπλιαχ , :mpliaks:
Και τα τακούνια γιατί υπάρχουν δηλαδής ????
Πάντως βρήκα εδώ μέσα κάποιον που του ρίχνω στο ύψος Σοφία σε έφαγα :D σου ρίχνω ίσαμε καμιά 10αρια ( περίπου ) πόντους .
Η αλήθεια είναι πως παρά το χαμηλό μου ανάστημα παραδόξως είχα πάντα σχέσεις με πολύ ψηλούς άντρες άνω του 1.80 και βάλε , όχι ότι είχα ποτέ ιδαίτερη προτίμηση μα τι είναι ο άντρας δηλαδής ρετάλι να το πάρεις με το μέτρο ???
Δεν με νοιάζει ύψος , δεν με νοιάζει βάρος , δεν με νοιάζει τι ψωμί δεν με νοιάζει τι τυρί .. ουπς σόρυ με έχει πιάσει η βραδυνή μου ..

Σαφώς και θαυμάζω βέβαια το κάλλος το οποίο συνήθως συνοδεύεται με ένα ευπρεπές ανάστημα που όσο να πεις " επιβάλεται " στο χώρο , αλλά δεν θεωρώ πως είναι και ο λόγος που θα με οδηγήσει να κάνω σχέση με κάποιον .Γιατί τι να το κάμεις το κάλλος αν συνοδεύεται με κάλο ???
Υγ : Μην προσπαθήσει να με παρηγορήσει κανείς με τη γνωστή ατάκα περί μικρών μπουκαλιών και ακριβών αρωμάτων γιατί και τα δηλητήρια επίσης σε μικρά φυαλίδια μπαίνουν :devil: ( και μ' αρέσειιιιιι :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top