Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,060 εγγεγραμμένα μέλη και 3,063,725 μηνύματα σε 93,785 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 660 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!.

Εγγραφή Βοήθεια

Τι κάνετε στον ελεύθερο χρόνο σας;

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 17:59, 17-06-05:

Όταν έχετε ελεύθερο χρόνο με τί περνάτε την ώρα σας???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 18:46, 17-06-05:

Θα πάω για κανένα καφεδάκι,θα δω κανένα Dvd, θα σερφάρω στο ίντερνετ(έχω φάει ένα κολλήμα τις τελευταιες ημέρες θα έλεγα) και εννοείται θα ακούω μουσικούλα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:57, 17-06-05:

Απο hobies αλλο τπτ...

Κανω κανω κανω και δεν μπρολαβενω. Παιζω μπιλιαρδο, σερφαρω στο νετ, παιζω παιχνιδια, παιζω μα τον σκυλομου, ακουω μουσικη, διαβαζω κανα περιοδικο (για τους KISS, για υπολογιστες, για computer games ή για επιστημη), Φτιαχνω playlists για παρτυ φιλων για το bar ενος φιλου του πατερα μου και για τον εαυτο μου, Παω εχω απο ενα μαγαζι που αλαζουν εμφανισιακα harley και παρατιρω, Κανω σχεδια για το μελλον, φιλοσο της πιπες μου, Ψαχνο να βρω τροπο να φερω πραγματα των ΚΙSS απο το εξωτερικο στην Ελλαδα, Βλεπω βιντεο των KISS, ψαχνο να βρω το μαγαζι που πουλαει πιο φτηνα απο ολα τα αλλα μια Les Paul, τωρα τελευτεα φτιαχνω κατι παζελ των KISS που βρικα, αναδιακοσμω το δωματιο μου, ψαχνω για εικονες με Harley,αμαξια (κλασικα αμερικανικα lowrider και τετια, ποτε φτιαγμενα και τετια) ΚΙSS σκυλους (rottweiler, doberman, boxer) Ψαχνο για πενες, παω βολτες μεχρι το μαντρακι, παω βολτες με τον πατερα μου με την μηχανη, παιζω μπιλιαρδο, οδηγαω- φτιαχνω το καρτ μου,

Τωρα θα μου πειτε που τα μπρολαβενω... Ελα μου ντε. Αμα ηξερα κιολας...

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 21:31, 17-06-05:

οταν δουλευω (τα Καλοκαιρια δλδ) δεν υπαρχει ελευθερος χρονος καθολου, τον Χειμώνα όμως έχω ελευθερη όλη την μέρα!! Μαγειρεύω, παω βολτες, καφέδες, ψώνια και γενικώς κωλοβαραω ολη την μερα!!!

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 00:38, 18-06-05:

Εγώ το καλοκαιράκι που όλος ο χρόνος μου είναι ελεύθερος στον υπολογιστή είμαι...
το πολύ κανά καφεδάκι ή καμιά ταινιούλα...
όταν φύγω για διακοπές όμως αντιστρέφονται τα πράγματα

Παράθεση

TAZ250

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TAZ250
H TAZ250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H TAZ250 έγραψε στις 12:59, 18-06-05:

θα παω βολτα, για καφε κτλ. μουσική και ταινίες είναι κατι το απαραίτητο αν εχουμε ελευθερο χρονο δεν νομιζετε????

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:07, 18-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από TAZ
θα παω βολτα, για καφε κτλ. μουσική και ταινίες είναι κατι το απαραίτητο αν εχουμε ελευθερο χρονο δεν νομιζετε????
ναί αρκεί να μην σε βασανίζει αυτός που βλέπεις μαζί του ταινία χι χι

Παράθεση

TAZ250

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TAZ250
H TAZ250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H TAZ250 έγραψε στις 13:34, 18-06-05:

μμμμμμμμμ. αν θυμασαι κουνελι μια χαρα ειχαμε δει τις ταινιες (πρεπει να παω να παρω μια τωρα που το σκεφτομαι).
ααα

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 14:55, 18-06-05:

τι? ελεύθερος χρόνος??? χαχαχααχχαχαχαχα!!!

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 00:47, 19-06-05:

Όοοοοοταν είχα ελεύθερο χρόνο, πήγαινα για καφέ, ποτό, μπουζούκια, άντε κανά ίντερνετ και κανένα σύντομο ταξιδάκι. Πλέον, στον ελάχιστο ελεύθερο χρόνο μου, μπαίνω ίντερνετ!!!!!!

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 04:31, 19-06-05:

τα ξύνω (με το συμπάθιο) παίζοντας cod συνήθως. θα αλλάξει αυτό σύντομα όμως. και αυτό είναι δέσμευση.-

Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gianakin
Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O gianakin έγραψε στις 13:03, 19-06-05:

Βλεπω καμια ταινια,γραφω κανα σεναριακι,ή παιζω κανα παιχνιδι SW.Και φυσικα καμια βολτα,ετσι?Απλα ως ελευθερο χρονο μετραω πιο πολυ οταν ειμαι μεσα στο σπιτι κ ξερω οτι δε θα βγω.

Παράθεση

garfield

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη garfield
Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O garfield έγραψε στις 13:52, 19-06-05:

τα ξύνω (με το συμπάθιο) παίζοντας cod συνήθως.

Μετά, πλένεις τα χέρια σου?

edit by Michelle:
Σου έφτιαξα λίγο την παράθεση γιατι ειχες κάνει καποιο λάθος

Παράθεση

Porcelain

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Porcelain
Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Porcelain έγραψε στις 18:27, 19-06-05:

Λιώνω στο MSN ή στο DotA/WoW(15 24ωρα online στον 1 μήνα, τι να πεις)/JK:JA/KOTOR/SWAT..

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 18:29, 19-06-05:

Κιθάρα/Video Games/Καμμια βόλτα

Το msn δεν το θεωρώ ασχολία ελέυθερου χρόνου, μιας και είναι αυτό που μου στερεί τον ελθεύθερο χρόνο...

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 20:46, 19-06-05:

MSN Junkie και εδώ

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 21:06, 19-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από garfield
Μετά, πλένεις τα χέρια σου?
αμέ, είμαι καλό παιζί εγώ .

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,078 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 12:13, 20-06-05:

καλα μιλαμε τωρα τελευταια πολυ νετ!!!
δε ξερω πως εχω κολλησει ετσι!!
γενικως κολυμπι, δουλεια (ναι, για χομπι δουλευω), κανα ταξιδακι, ηρεμα πραματα...

Παράθεση

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Iris_Didini
H Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H Iris_Didini έγραψε στις 17:08, 20-06-05:

Ελεύθερος χρόνος -> 1 ώρα
Ελεύθερη σκέψη -> 24 ώρες

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 07:52, 21-06-05:

Κανένα ποδοσφαιράκι με τους φίλους,κανένα καφεδάκι,σερφάρισμα στο ίντερνετ,βιβλία(εξωσχολικά),κόμιξ και ατελείωτη ξάπλα

Παράθεση

apostolos1986 (Αποστολος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη apostolos1986
Ο Αποστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O apostolos1986 έγραψε στις 12:37, 21-06-05:

pc , internet κι επισης αφιερώνω πολύ χρόνο στο να διαβάζω καθημερινά εφημεριδές...

Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rattlehead
Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε στις 11:44, 25-06-05:

Κιθάρα, κανάς καφές, υπολογιστής και πρόβες με τα συγκροτήματα (πολλές πρόβες!)

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:31, 16-02-06:

τώρα που έχω περισσότερο ελεύθερο χρόνο όπως καταλάβατε σαπίζω στο στέκι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 12:22, 17-02-06:

Διάβασμα, μουσική, βόλτες και εκδρομές!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 12:37, 17-02-06:

στον ελευθερο χρονο μου ε??? μμμμ.... διαβαζω κανα βιβλιο, λιγο τηλεοραση βλεπω, τωρα τελευταια παω και γυμναστηριο γιατι εχει χτυπησει κοκκινα η σιλουεττα μου ... α! και βολτιτσες, μ'αρεσει πολυ να περπαταω...

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 14:27, 17-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
Όταν έχετε ελεύθερο χρόνο με τί περνάτε την ώρα σας???

Όταν έχω τι;;;;

Ελεύθερο χρόνο;;; Τι είναι αυτό;;; Τρώγεται;;; Κάτσε να δω στο λεξικό....

μπαααααα! δεν έχω τέτοιο....

Πάντως όταν κάποτε είχα, τα πιο συνηθισμένα ήταν, καφές με φίλους, σερφάρισμα στο δίκτυο, σπανίως κάνα παιχνίδι στον υπολογιστή, και πολλές βόλτες!!!
Έχω οργώσει άπειρες φορές την παραλία της Θεσσαλονίκης!!
(στα κάστρα δεν πάω γιατί δεν παλεύω την ανηφόρα...)

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 16:52, 03-04-06:

εγώ κυρίως κάθομαι χαλαρά στο δωμάτιό μου ακούγοντας μουσικούλα..από'κει και πέρα,χαζεύω λίγο στον υπολογιστή/ίντερνετ,ζωγραφίζω,προσπαθώ να βγάλω κανα κομματάκι των Opeth στο πιάνο -μέχρι να μάθω κιθάρα..-,μιλάω στο τηλέφωνο,μιλάω στο τηλέφωνο,μιλάω στο τηλέφωνο ( ) και φυσικά,βγαίνω βολτίτσες..!

Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^^Vampire^^
H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 01:45, 24-04-06:

Μουσική, βιβλία και φυσικά το pc... Όταν έχω ελεύθερο χρόνο... Δηλαδή συνήθως περασμένα μεσάνυχτα!

Παράθεση

maxnikos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maxnikos
Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O maxnikos έγραψε στις 01:53, 24-04-06:

ελευθερος χρονος...?τι ειναι αυτο?

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:04, 24-04-06:

Μμμ....άπειρες ώρες για καφεδάκι με παρέα και φιλοσοφικές συζητήσεις - λέμε τώραααααα!Και όταν δεν είμαι για καφέ βιβλία, ζωγραφική, φωτογράφιση, και δημιουργία κοσμημάτων και κεριών! Οουπς...και πισι με 'η χωρίς νετ

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 14:06, 24-04-06:

PC,internet,πινκ-πονκ,ποδόσφαιρο,μπάσκετ...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:38, 24-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
τι? ελεύθερος χρόνος??? χαχαχααχχαχαχαχα!!!
Αρχική Δημοσίευση από giostau
Όταν έχω τι;;;;

Ελεύθερο χρόνο;;; Τι είναι αυτό;;; Τρώγεται;;; Κάτσε να δω στο λεξικό....

μπαααααα! δεν έχω τέτοιο....

Πάντως όταν κάποτε είχα, τα πιο συνηθισμένα ήταν, καφές με φίλους, σερφάρισμα στο δίκτυο, σπανίως κάνα παιχνίδι στον υπολογιστή, και πολλές βόλτες!!!
Έχω οργώσει άπειρες φορές την παραλία της Θεσσαλονίκης!!
(στα κάστρα δεν πάω γιατί δεν παλεύω την ανηφόρα...)
Αρχική Δημοσίευση από maxnikos
ελευθερος χρονος...?τι ειναι αυτο?
Να σας ρωτήσω κάτι ρε παιδιά; Αμά δεν έχετε πια καθόλου ελεύθερο χρόνο και δεν ξέρετε κιόλας τι είναι πως στο καλό μπαίνετε;

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,376 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:58, 24-04-06:

βρε michelle μου μην γινεσαι κακια ...

Παράθεση

Darkly Noon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Darkly Noon
Ο Darkly Noon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Δημοσιογράφος . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O Darkly Noon έγραψε στις 16:02, 24-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Να σας ρωτήσω κάτι ρε παιδιά; Αμά δεν έχετε πια καθόλου ελεύθερο χρόνο και δεν ξέρετε κιόλας τι είναι πως στο καλό μπαίνετε;
lol.

Παιδιά πάρτε το χαμπάρι το να έχει κανείς μπόλικο ελεύθερο χρόνο, εφόσον τον αξιοποιεί, δεν είναι κακό, είναι ποιότητα ζωής!

Διάβασμα βιβλίων (Λογοτεχνία, Φιλοσοφία, Ψυχολογία, Ιστορία, Θρησκείες) και περιοδικών (κυρίως για θέματα τεχνολογίας, που -αν και είναι η δουλειά μου- μου αρ΄σει πολύ, οικολογία, οικονομικά), Internet (συμμετοχή κυρίως σε ξένα fora και δύο ελληνικά -εσείς είσασταν πρόσφατη ανακάλυψη μου, στο άλλο forum στο οποίο συμμετέχω αυτή την εποχή "σφάζονται" μετά από κάτι bans και έχω μία δυσανεξία στις υστερίες), συγγραφή άρθρων σε ερασιτεχνικά έντυπα για το θέατρο και τον κινηματογράφο και sites. Κάνω Playlists μουσικής για parties και γράφω συλλογές μουσικής για φίλους και για τον εαυτό μου και μαγειρεύω για τους φίλους μου, οργανώνοντας τουλάχιστον τρεις μαζώξεις για μαμ σπίτι μου κάθε μήνα. Φορές - φορές όταν μου έρθει η όρεξη κάνω layouts για δουλειές που αναλαμβάνουν φίλοι μου, βοηθάω γραφίστες φίλους με φωτογραφίες και κάνω σχέδιο στο Illustrator για να μην ξεχάσω αυτά που ξέρω.

Ως προς τα outdoor, πηγαίνω τουλάχιστον δύο φορές την εβδομάδα σινεμά, με φίλους ή και μόνος, πάω σε εκθέσεις εικαστικών τεχνών, άσκοπες βόλτες "για να φιλοσοφήσουμε την ζωή" σε περίεργες ώρες στην πόλη -με παρέα ή άνευ- πηγαίνω συχνά σε εστιατόρια, ταβέρνες και φαγάδικα και αναζητώ νέες γεύσεις, ιδέες για φαγητά και συνταγές, και ατέλειωτα βραδια με ποτό και κουβεντούλα, με φίλους, γνωστούς, άγνωστους κλπ., parties (όχι, "ετοιματζίδικα", σε σπίτια), κάνω ποδήλατο, παίζω με τον γάτο μου, και "την κάνω" για εκδρομούλες ένα στα πέντε ή έξι ΣΚ, από τώρα που ανοιξιάζει θα πάω και για κανένα trekking στον όλυμπο ή στον παρνασσό.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Darkly Noon : 24-04-06 στις 16:04.
Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,352 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 16:10, 24-04-06:

λοιπον εχουμε κ λεμε με τους γατους μου με το Η/Υ με τις δουλειες του σπιτιου αυτα

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:07, 24-04-06:

Μπορεί κάποιος να μπαίνει απ τη δουλειά του.... πράγμα που σημαίνει ότι δεν είναι ελεύθερος ο χρόνος, αλλά ότι αξιοποιεί με τρόπο που γουστάρει το διάλειμμα του (ή όπως συνηθίζω εγώ να λέω.... αυτοί κάνουν ότι με πληρώνουν και εγώ κάνω ότι δουλεύω )
μπορεί επίσης κάποιος να μπαίνει ενώσω κάνει κάποια άλλη δουλειά στο νετ....

Παράθεση

maxnikos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maxnikos
Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O maxnikos έγραψε στις 21:26, 24-04-06:

Και να η απαντηση απο κακη επιρροη
και οσο περνανε τα χρονια τοσο χειροτερα γινονται τα πραγματα

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:16, 24-04-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Μπορεί κάποιος να μπαίνει απ τη δουλειά του.... πράγμα που σημαίνει ότι δεν είναι ελεύθερος ο χρόνος, αλλά ότι αξιοποιεί με τρόπο που γουστάρει το διάλειμμα του (ή όπως συνηθίζω εγώ να λέω.... αυτοί κάνουν ότι με πληρώνουν και εγώ κάνω ότι δουλεύω )
μπορεί επίσης κάποιος να μπαίνει ενώσω κάνει κάποια άλλη δουλειά στο νετ....
To διάλειμμα ΕΙΝΑΙ ελεύθερος χρόνος. Το ίδιο και τα λεπτά που ξοδεύει μπαίνοντας σε φόρα καθώς ψάχνει στο νετ για τη δουλειά του.

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 00:25, 25-04-06:

To διάλειμμα ΕΙΝΑΙ ελεύθερος χρόνος. Το ίδιο και τα λεπτά που ξοδεύει μπαίνοντας σε φόρα καθώς ψάχνει στο νετ για τη δουλειά του.
Σχετικό είναι αυτό.Π.χ. εγώ αν μετά από 2ωρο διάβασμα κάνω ένα 20λεπτο διάλειμμα (γιατί αλλιώς δε γίνεται) και μετά πρέπει να συνεχίσω το διάβασμα, δε θεωρώ ελεύθερο χρόνο αυτό το 20λεπτο.Σταματάω γιατί είναι αναγκαίο και έχω και την έννοια ότι πρέπει να συνεχίσω.
Τον ελεύθερο χρόνο τον αντιλαμβάνομαι πιο "ανέμελο" και αρκετά μεγαλύτερο σε διάρκεια.Αν είναι να προσθέτω ένα λεπτό από δω ένα λεπτό από κει για να μου βγει ο ελεύθερος χρόνος, σώθηκα.Είναι σαν να αφαιρούμαι για ένα λεπτό εκεί που διαβάζω ας πούμε και να ονομάζω αυτό το λεπτό ελεύθερο χρόνο.Άντε να βρω χόμπι για τα διάσπαρτα λεπτά που έχω μες στη μέρα...

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 10:04, 27-04-06:

εμένα μειώθηκε ο ελεύθερος χρόνος μου με το καινούριο σπίτι, αλλά του πήρα μια ηλεκτρική σκούπα για να μάθει.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 10:46, 27-04-06:

δεν πάει έτσι... Είμαι στη δουλειά 8 ώρες και φυσικά είναι αδύνατον να δουλεύω 8 συνεχόμενες ώρες! Αν όμως αυτά τα 10'-15' που κάνω "διάλειμμα" μπορούσα να τα μαζέψω [εγώ ευχαρίστως έφευγα στο 5ωρο] κατα πάσα πιθανότητα δεν θα καθόμουν να γράφω αυτό το ποστ αλλά θα είχα πχ πάει για καφέ! Από τη στιγμή όμως που είμαι υποχρέωμένη να κάθομαι σε αυτήν την καρέκλα (άσχετα αν γράφω αυτό το ποστ τη στιγμή που η προισταμένη μου νομίζει ότι...μελέτάω το alarm που πέταξε ένας σταθμός ] ε, δεν μπορώ να το θεωρήσω ελεύθερο χρόνο!

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 15:52, 10-05-06:

Ελεύθερος χρόνος...που;
Στο γραφείο όταν έχω ελεύθερο χρόνο ή είμαι μαζί σας "ενεργά"(on line είμαι συνεχώς) από τότε που ανακάλυψα το στέκι, ή μιλάω με καμιά φίλη μου στο τηλ.!!!
Στο σπίτι, όταν λείπει ο καλός μου, μουσικούλα, κρασάκι του παππούκα μου ή μαρτινάκι με βότκα και ένα καλό βιβλίο ή μουσικούλα, κρασάκι ή μαρτινακι με βότκα, κεριά και βουτιά στο μπάνιο για χαλάρωσει!!!!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:46, 13-06-07:

Βασικά βλέπω dvd βόλτες και όσο μπορώ ξεκούραση, το καλοκαίρι είμαι μπανάκια, βολτίτσες, καφεδάκι στο μπαλκόνι με μουσικούλα, και πάλι ξεκούραση, λοιώνω λέμε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 20:06, 13-06-07:

Στον ελεύθερο χρόνο μου κάνω πολλά! Μουσική, ταινίες, φωτογραφία, σάπισμα στο internet, διαβάζω (λογοτεχνία και βιβλία ψυχολογίας, ειδικής αγωγής και φωτογραφίας-αλλά και για άλλα πράγματα αν μου κεντρίσουν το ενδιαφέρον), το παίζω τρελή σεφ, κάνω κούρες ομορφιάς-περιποίησης, βόλτες, αν έχω λεφτά για υλικά φτιάχνω κολιέ και ταξίδια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,357 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:08, 13-06-07:

Ελεύθερος χρόνος; Χαχα...
Αλλά όταν έχω:

1. Γυμναστική. Πάω δύο φορές την εβδομάδα kung fu, αν μπορέσω και στα έξτρα training (αλλά, παρασκευή βράδυ, ρε παιδιά; και αν δεν έχω δουλειά κάποια μέρα, πάω και το πρωί (ως τις 5 επιτρέπεται).
2. Μαζί του! Βασική επένδυση... θα δούμε ταινία, θα πάμε βόλτα, θα κάνουμε... χεχε, θα μαγειρέψουμε... Ξέρετε!
3. Καλλωπισμό... Τα νυχάκια, μάσκα μαλλιών, μάσκα μάπας, κάτι βρε αδερφέ!
4. Περιπάτους και βόλτες με το ποδήλατο! Ειδικά δίπλασ το ποτάμι, είναι μαγεία!!!
5. Σινεμά, Θέατρο... Ναι, ακόμα και μες στη μέρα, έχει και το λεγόμενο Lunch kino, μια χαρά!
6. Μουσείο. Πολλή τέχνη.
7. Βιβλίο και ξάπλα στο χουχουλοκρέβατό μου!!!

Παράθεση

BadGuy (Νίκος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη BadGuy
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O BadGuy έγραψε στις 09:57, 15-06-07:

Ελεύθερος χρόνος;;;Τι είναι αυτό;Αυτή η λέξη φέτος τείνει να καταργηθεί από το λεξικό μου!!!Πάντως όταν βρεθεί προτιμώ να τον περνάω με φίλους(ή φίλες)!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 22:57, 29-05-08:

Κοιμάμαι ή χαζεύω το ταβάνι χωρίς λόγο και χωρίς αιτία.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 11:26, 23-11-08:

ελεύθερος χρόνος..χμμμμ .. βγαίνω έξω , λιώνω στο pc .. παίζω με τα σκυλιάμου , ακούω μουσική.. αλλά υπάρχουν και φορές που εύχομαι να μην είχα ελεύθερο χρόνο επειδή βαριέμαι τη ζωή μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,951 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 18:01, 15-06-11:

]συνηθως βγαινω για καφε,βλεπω καμια ταινια,ασχολουμαι με το θεατρο,ακουω μουσικη....αυτα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 24-06-14 στις 18:21.
Παράθεση

stacey_af

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stacey_af
H stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H stacey_af λα λα λα έγραψε στις 16:45, 01-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Σπυρακος (^^)
Μπορείς να το αναλύσεις λίγο αυτό;
οταν εχω ελευθερο χρονο εγω προσωπικα(οταν ειμαι στο σπιτι) ή βλεπω τηλεοραση ή ειμαι στον υπολογιστη ή καθομαι στο κρεβατι και κοιταω το ταβανι και στην ουσια δεν μου προσφερει κατι παρα μονο ξεκουραση και χαλαρωση..

οχι οτι δεν μου αρεσει αλλα θα μπορουσα να αξιοποιησω καλυτερα αυτον τον χρονο που πιστευω κατα τ'αλλα οτι ειναι δημιουργικος!

Σημείωση:
Τα μήνυματα από 50 εως 57 μεταφέρθηκαν από το θέμα "Τι είναι "ελεύθερος χρόνος";" αφού αποτελούν κομμάτι αυτού του θέματος "Τι κάνετε στον ελεύθερο χρόνο σας;"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 03-07-12 στις 22:16. Αιτία: μεταφορά μηνυμάτων
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους