Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,814 μέλη και 2,410,138 μηνύματα σε 74,992 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 507 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Από πού κατάγεστε; Και πού ανήκετε;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 14:09, 30-07-06:

Για πείτε... Εγώ μεγάλωσα Αθήνα και Κρήτη πήγαινα μόνο για διακοπές, αλλά για κάποιο λόγο είναι τόσο έντονα αποτυπωμένες οι αναμνήσεις μου και οι μυρωδιές από αυτό το νησί... πού νιώθω ότι εκεί ανήκω...! Α και έχουμε καταγωγή, οικογενειακά...!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 14:17, 30-07-06:

Εγώ γεννήθηκα Αθήνα, αλλά μεγάλωσα στη Θεσσαλονίκη, εδώ έζησα ως φοιτήτρια και εδώ αισθάνομαι ότι ανήκω.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kynofilos

Δραστήριο Μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 311 μηνύματα.

O kynofilos έγραψε: στις 14:31, 30-07-06:

Εμείς εδώ όλοι, γεννηθήκαμε Αθήνα, μεγαλώσαμε στα περιχωρα της πολης και προσωπικά νομίζω ότι ανήκω στην Αττική γή με παράθυρα τεχνολογικά προς όλον τον κόσμο...
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 15:44, 30-07-06:

Λοιπον, εχουμε και λεμε:
O Παπους του παπου μου ητανε απο την Συμη, αλλα λιγο αφου γενιθικε ο πατερας του παπου μου ηρθανε οικογενιακος στην Ροδο. Ο παπους μου γενιθικε και μεγαλωσε στην Ροδο (οπως και ο πατερας μου, οπως και εγω)
Ολο το σοΐ της μητερας του παπου μου ητανε απο ενα χωριο της Ροδου
Η μητερα της γιαγιας μου (οπως και ο πατερας της) ητανε απο την Χαλκη, αλλα στον πολεμο ηρθανε στην Ροδο, η γιαγια μου γενιθικε στο ταξιδη και μεγαλωσε στην Ροδο.
Το σοΐ απο την Σουηδια δεν το υπολογιζω καν, οποτε δηλωνω υπεριφανα Ροδιτης και μαλιστα της Παλιας Πολης.
Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε: στις 16:32, 30-07-06:

Γεννηθηκα Θεσσαλονικη. Μεγαλωσα Χαλκιδικη(Νεα Μουδανια) Νιωθω Χαλκιδικιωτης φυσικα. Ο πατερας μου ειναι βερος Χαλκιδικιωτης(Αθυτο) . Η μητερα μου εχει καταγωγη απο Πελοπονησσο και συγκεκριμενα απο Αρκαδια. Οι ριζες της ειναι λιγο μπερδεμενες και με συγγενεις που δεν εχει γνωρισει ποτε. Περσυ κατεβηκα πρωτη φορα εκει και εμαθα οτι ειμαστε και συγγενεις του κολοκοτρωνη Ενω εμαθα οτι εχω πανω απο 40 δευτερα ξαδερφια...Και ειδα μονο 2 Ενω ενα χωριο εχει σχεδον ολους τους κατοικους με το ιδιο επιθετο με τη μητερα μου.

Δεν μπορω να πω οτι ενιωσα Πελοπονησσιος οπως αναπολει η μητερα μου οτι ειναι και ας γεννηθηκε και μεγαλωσε Χαλκιδικη.

Χαλλλκιδικιωτης ρε!! Τι με λες τωρα?!
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε: στις 17:18, 30-07-06:

Οι γονείς του πατέρα μου γεννήθηκαν και μεγάλωσαν στον Πόντο, μετά αφού τους έστειλαν στην Γεωργία αν θυμάμαι καλά, μετανάστευσαν και πάλι και ήρθαν στην Αθήνα. Εδώ μόλις πρόλαβε, να γεννηθεί ο πατέρας μου.

Από την μεριά της μητέρας μου, ο πατέρας της γεννήθηκε σε ένα χωριό της Αρκαδίας και η μητέρα της στο Άργος. Η μητέρα μου γεννήθηκε στην Κόρινθο.

Εγώ στην Αθήνα και από τότε μένω εδώ
Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε: στις 18:02, 30-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Nana
Οι γονείς του πατέρα μου γεννήθηκαν και μεγάλωσαν στον Πόντο, μετά αφού τους έστειλαν στην Γεωργία αν θυμάμαι καλά, μετανάστευσαν και πάλι και ήρθαν στην Αθήνα. Εδώ μόλις πρόλαβε, να γεννηθεί ο πατέρας μου.

Από την μεριά της μητέρας μου, ο πατέρας της γεννήθηκε σε ένα χωριό της Αρκαδίας και η μητέρα της στο Άργος. Η μητέρα μου γεννήθηκε στην Κόρινθο.

Εγώ στην Αθήνα και από τότε μένω εδώ
Λες να εισαι κανενα χαμμενο μου μακρινο ξαδερφι??
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 462 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 18:48, 30-07-06:

Εγώ κατάγομαι από Αθήνα,εκεί γεννήθηκα,εκεί μεγάλωσα κι εκεί εξακολουθώ να μένω..όσον αφορά στο πού ανήκω,θα έλεγα ότι ανήκω παντού..!
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 18:57, 30-07-06:

Από μεριά μαμάς η καταγωγή μου είναι από Κωνσταντινούπολη και Μακεδονία....
Από μπαμπά Πήλιο και Βόλο...
Εγώ γεννήθηκα και μεγάλωσα κυρίως Βόλο αν εξαιρέσεις κάποια χρόνια στην Αθήνα...
Ανήκω εκεί που είναι η καρδιά μου 8)
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 19:33, 30-07-06:

ο Πατερας μου γεννηθηκε στην Λευκαδα αλλα μεγαλωσε στην Πατρα, η Μητερα μου Γεννηθηκε και μεγαλωσε στην Ροδο, εγω και τα πεντε αδελφια μου γεννηθηκαμε και μεγαλωσαμε στην Νοτια Αφρικη, οπως και ο μεγαλυτερος μου γιος. οι αλλοι δυο γεννηθηκαν στην Ροδο.

Που ανηκω; μα φυσικα στην αγαπημενη μου Νοτια Αφρικη!!
Παράθεση

kynofilos

Δραστήριο Μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 311 μηνύματα.

O kynofilos έγραψε: στις 19:45, 30-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από burbuja
Εγώ κατάγομαι από Αθήνα,εκεί γεννήθηκα,εκεί μεγάλωσα κι εκεί εξακολουθώ να μένω..όσον αφορά στο πού ανήκω,θα έλεγα ότι ανήκω παντού..!
Αυτό το 'ανήκω παντου' ειναι συνείδηση της αλήθειας, χαιρετίζω την αντίληψή σου!
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε: στις 19:59, 30-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από songless_bird
Λες να εισαι κανενα χαμμενο μου μακρινο ξαδερφι??
Λες;;; Πού είναι το χωριό σου; Κοντά στη Μεγαλόπολη;;;
Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

O songless_bird έγραψε: στις 20:55, 30-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Nana
Λες;;; Πού είναι το χωριό σου; Κοντά στη Μεγαλόπολη;;;
Μπα Κοντα στη Βυτινα. Ενα χωριο που καποτε λεγοταν Γρανιτσα, τωρα δεν ξερω...Κοντα στο Λιγοβιτσι. Το χωριο του Κολοκοτρωνη. Δεν τα θυμαμαι καλα. Πολυ χαλι το οδικο δυκτιο της Πελοπονησσου Ουτε στον χαρτη δεν μπορουσα να τα βρω....
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 01:32, 31-07-06:

Γεννήθηκα Μαρούσι, μεγάλωσα Καλλονή Λέσβου, στα 15 μετακόμισα Αθήνα και στα 18 Θεσ/νίκη για σπουδές.
Σύμφωνα με τα παραπάνω θα έπρεπε να πω οτι ανήκω στη Λέσβο, όμως τη σιχαίνομαι απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου και απο νήπιο έκανα τα αδύνατα δυνατά για να φύγουμε απο εκεί. Τη Θεσ/νίκη δεν τη μισώ, αλλά δεν μου αρέσει κιόλας. Όσο περίεργο, ανώριμο ή δεν ξέρω τι σας φανεί, η μόνη πόλη που έχω ζήσει και πραγματικά το απέλαυσα ήταν η Αθήνα. Και ακόμα και πριν πάω να μείνω εκεί περνούσα τέλεια όποτε πηγαίναμε, και τώρα που ζω Θεσ/νίκη και πηγαίνω για μερικές μέρες δεν θέλω να φύγω.
Οπότε εγώ νιώθω οτι εκεί ανήκω κι ας με θεωρήσετε διεστραμμένη όσοι μισείτε την Αθήνα
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 08:56, 31-07-06:

Εγω εχω γεννηθει και μεγαλωσει στην Αθηνα, και σιγουρα δεν θα το αλλαζα.
Ο μπαμπας μου ειναι γεννημενος στην Κρητη (εχω πολυ καλες σχεσεις/αναμνησεις στο νησι και το θεωρω "δικο" μου τοπο) και η μαμα μου Κερκυρα (δεν ειμαι σιγουρη αν εχει γεννηθει εκει.. ).
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 09:13, 31-07-06:

Από μεριάς του πατέρα μου Καρπενήσι και πιο μακρυνή καταγωγή (παπούδες κλπ) από το Σούλι! (ναι είμαι από ιστορική οικογένεια και στο σόι μου ανήκε επίσης και ο Βελουχιώτης... ξάδερφος κάτι )
Από τη μαμά μου, Λάρισα και πιο μακρυνή καταγωγή Μικρά Ασία και Εύξινο Πόντο!
Εγώ γεννήθηκα Αθήνα.... sgroymf
Είμαι πάρα πολύ περήφανη για την καταγωγή μου....
όσο για το που ανήκω... ανήκω εκεί που βρίσκεται η καρδιά μου.... άρα παντού κι εγώ... γιατί αγαπώ την ιστορία μου, τους προγόνους μου και τις ρίζες μου
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,069 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 09:24, 31-07-06:

δεν ανηκω σεεεε κανεεενα
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 10:15, 31-07-06:

Γεννήθηκα Αθήνα μεγάλωσα Αθήνα πολυπολιτισμικά. Έχω καταγωγή αρμένικη και από τους δύο γονείς!
Σίγουρα δεν ανήκω στην Πάτρα και μάλλον ούτε στην Ελλάδα!
Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε: στις 11:32, 31-07-06:

Η μητέρα μου είναι απο ένα χωρίο της Ρόδου κ' ο πατέρας μου απο το Καστελλόριζο. Εγώ μένω μόνιμα Ρόδο (σαν τον Dark_Kronos)... (Υποθέτω οτι ανήκω) στην Ρόδο αν και δεν θα με χαλούσε να μένω μόνιμα Αθήνα!
Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε: στις 12:03, 31-07-06:

γεννηθηκα στην χιο αλλα μεγαλωσα στην αθηνα μου λειπει το νησι παρα πολυ θα εδινα τα παντα να παω να μεινω εκει μου λειπει η μυρωδια που εχει το πρωι κ η θαλλασα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πού ανήκετε; - Από Μάριλυ
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-04-08 στις 12:22.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους