Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,454 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,509 μηνύματα σε 92,665 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 338 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!.

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσες (και ποιες) ξένες γλώσσες μιλάτε;

Ποιες ξένες γλώσσες μιλάτε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 223)
Αγγλικά
211
94,62%
Γαλλικά
91
40,81%
Γερμανικά
72
32,29%
Ιταλικά
35
15,70%
Ισπανικά
30
13,45%
Άλλο
37
16,59%

A propos (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη A propos
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε στις 13:51, 08-12-09:

Εγώ μιλάω άριστα γαλλικά, πολύ καλά αγγλικά και καλά ισπανικά
Χαίρομαι γιατί τα γαλλικά άρχισαν να ανεβαίνουν πάλι και μάλιστα δυναμικά

Την πρώτη θέση μεταξύ των χωρών με τις μεγαλύτερες ξένες επενδύσεις στην Ελλάδα καταλαμβάνει η Γαλλία, ενώ οι επιχειρήσεις γαλλικών συμφερόντων έχουν δημιουργήσει 40.000 θέσεις εργασίας.

Όπως τόνισε, από τη Λάρισα, ο Γάλλος πρέσβης κ. Μπρούνο Ντελέ, οι επενδύσεις από γαλλικές εταιρείες τα τελευταία χρόνια έχουν αυξήσει κατακόρυφα το κεφάλαιο που έχουν κατευθύνει στην Ελλάδα.
Την ίδια στιγμή, υπάρχουν και σημαντικές αυξήσεις στους δείκτες εισαγωγών και εξαγωγών προϊόντων ανάμεσα στα δύο κράτη.
Ο κ. Ντελέ επισήμανε ακόμη ότι η Ελλάδα αποτελεί κύριο τουριστικό προορισμό για τους Γάλλους, αφού το 2006 επισκέφθηκαν τη χώρα μας περίπου 700.000 άτομα, ενώ για το τρέχον έτος εκτιμάται ότι θα σημειωθεί αύξηση 10%. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι επενδύσεις γαλλικών επιχειρήσεων καλύπτουν όλους τους κλάδους της παραγωγής και μεγάλη έμφαση έχει δοθεί στο ελληνικό λιανεμπόριο. Έτσι, τόσο η Carrefour, σε συνεργασία με τη Μαρινόπουλος, όσο και η αλυσίδα οπτικών Grand Optical έχουν αναπτύξει δίκτυα καταστημάτων σε διάφορες πόλεις της χώρας.
Νέα καταστήματα
Τελευταία προσθήκη στον κατάλογο των γαλλικών εταιρειών που διεισδύουν στη χώρα μας αποτελεί η άφιξη της Leroy Merlin, η οποία ειδικεύεται σε προϊόντα διακόσμησης και υλικά κατασκευών και ανοίγει υπερκατάστημα στο Εμπορικό Πάρκο του Αεροδρομίου «Ελ. Βενιζέλος». Το εγχείρημα της επέκτασης της Leroy Merlin στην Ελλάδα έχει αναλάβει η εταιρεία SGB ΑΕ Ελληνική Εταιρεία Ιδιοκατασκευών, που συστάθηκε γι αυτό τον σκοπό. Στο μετοχικό της κεφάλαιο συμμετέχει με 60% ο γαλλικός όμιλος και με 40% επιχειρηματικό σχήμα από μέλη της οικογένειας Φουρλή.
Να σημειωθεί ότι η Leroy Merlin ανήκει στον γαλλικό όμιλο ADEO, που είναι ο δεύτερος μεγαλύτερος όμιλος στην Ευρώπη και πέμπτος στον κόσμο στον τομέα του, με παρουσία σε 9 χώρες και με δίκτυο 197 καταστημάτων.
http://www.imerisia.gr/article.asp?cati ... 7818&tag=8 495

Όπως ανήγγειλε ο γάλλος Πρωθυπουργός, κ. Dominique de Villepin, μετά τη συνεδρίαση του Στρατηγικού Συμβουλίου Ελκυστικότητας στις 29 Ιανουαρίου 2007, οι ξένες άμεσες επενδύσεις στη Γαλλία, αυξημένες σχεδόν κατά 40 %, επέτρεψαν τη δημιουργία 35 000 θέσεων εργασίας το 2006.

Η Γαλλία κατέχει σήμερα, μαζί με την Κίνα, την τρίτη θέση παγκοσμίως όσον αφορά στις ξένες άμεσες επενδύσεις, ενώ είναι πρώτη στην ευρωζώνη.
http://www.ambafrance-gr.org/france_gre ... rticle1297

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Utopia (Ελενα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Utopia
H Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Utopia έγραψε στις 22:58, 17-12-09:

Εγω μιλαω αριστα αγγλικα και γαλλικα,ενω τα ισπανικα μου ειναι σε αρκετα κατωτερο επιπεδο...θα τα τελειωσω οταν τελειωσω και το σχολειο...Εχω βαλει ως στοχο να φτασω στις 5 ξενες γλωσσες επειδη μου αρεσει τρελα.....!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ραφαέλα33847
H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,501 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε στις 18:12, 21-03-10:

Ξέρω να μιλάω πάρα πολύ καλά Ισπανικά
Ξέρω να μιλάω Αγγλικά
Στο μέλλον θέλω να μάθω Ιταλικά ή Πορτογαλικά

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 13:19, 22-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ραφαέλα
Ξέρω να μιλάω πάρα πολύ καλά Ισπανικά
Ξέρω να μιλάω Αγγλικά
Στο μέλλον θέλω να μάθω Ιταλικά ή Πορτογαλικά
Τα Ιταλικά και τα Πορτογαλικά, εφόσον ξέρεις πολύ καλά Ισπανικά, θα σου φανούν παιχνιδάκι!

Εγώ ξέρω Αγγλικά, Ιταλικά, Ισπανικά και πολύ λίγα Γερμανικά, αλλά μόνο στα Αγγλικά μπορώ να μιλήσω γιατί στα υπόλοιπα μου λείπει η εξάσκηση γαμώτο!
Και θέλω πολύ να μάθω Ρώσικα, αφού θα τελειοποιήσω τα υπόλοιπα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Burp
H Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

H Burp έγραψε στις 14:41, 22-03-10:

Αγγλικά
Λίγα Νορβηγικά και λίγα Γερμανικά
Τα Ιταλικά και τα Γαλλικά μου φαίνονται πολύ εύκολα

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fanouria

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fanouria
H fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H fanouria έγραψε στις 18:08, 22-03-10:

Εγώ μιλάω πολύ καλά Αγγλικά και αρκετά καλά Γερμανικά.

Παράθεση

dianechristy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dianechristy
H dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H dianechristy έγραψε στις 20:40, 22-03-10:

Μιλαω πολυ καλα Αγγλικά και Γερμανικά. Επισης ξέρω τέλεια Αρμένικα (ως μητρική γλώσσα) και μαθαίνω Ρώσικα τωρα.. Μετα το σχολείο θα αρχισω και Ισπανικα...
Α!!! Ξέχασα την πιο σημαντικη γλωσσα... Αυτη της καρδιας...............

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dianechristy : 22-03-10 στις 21:51.
Παράθεση

ἅλς

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,084 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 16:05, 31-03-10:

Αγγλικά, γαλλικά και μαθαίνω ισπανικά

Παράθεση

Avicii (Υπόλυττος Βρεττός)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Avicii
Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,487 μηνύματα.

O Avicii there's no going back έγραψε στις 10:40, 01-04-10:

Μιλάω άριστα Αγγλικά και πολύ καλά Γαλλικά. Ισπανικά κουτσοκαταλαβαίνω απο τα Γαλλικά τα Λατινικά και τις 500 ταινίες του Αλμοδοβάρ που έχω δει . Με το που θα τελειώσω με το καλό το λύκειο, θα ξεκινήσω ρώσικα και Ισπανικά !!!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:58, 03-04-10:

αγγλικα αγγλικα και αγγλικα.

σαν ερωτηση για καλλιστεια μου ακουστηκε αυτη.

Παράθεση

marialena! (Μαριαλένα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη marialena!
H Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H marialena! έγραψε στις 13:17, 03-04-10:

εγω μιλαω πολυ καλα αγγλικα, εχω παρει και lower, και γαλλικα επισης δινω πτυχιο επιπεδου lower σε περιπου ενα μηνα....αντε να το παρω και να τελειωσω προς το παρον με τις ξενες γλωσσες γιατι απο του χρονου μπαινω στα δυσκολα και θελω να αφοσιωθω μονο στο σχολειο...αλλα σιγουρα θα συνεχισω στο πανεπιστημιο για profissency και και σκεφτομαι να κανω επισης ιταλικα ή ισπανικα...τι να διαλεξω????

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 629 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 16:29, 03-04-10:

2 γλώσσες. Αγγλικά και γαλλικά.

Παράθεση

roseberry

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη roseberry
H roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H roseberry έγραψε στις 10:03, 08-04-10:

αγγλικα,γερμανικα,ολλανδικα(σχεδον ιδια)και λιγα τσεχικα

Παράθεση

autodidascalia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη autodidascalia
H autodidascalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H autodidascalia έγραψε στις 13:06, 20-05-10:

Όποια γλώσσα και να θέλετε να μάθετε, τώρα μπορείτε, δωρεάν, επιλέγοντας από εκατοντάδες βιβλία και μεθόδους, γραμματικές και λεξικά, ακουστικά και βίντεο,
στην UZ-TRANSLATIONS: http://www.uz-translations.net

Επίσης, ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΙΑ ΞΕΝΟΥΣ, στην αντίστοιχη στήλη: http://www.uz-translations.net/?category=greek

Καλή επιτυχία!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 16:35, 20-05-10:

2 γλώσσες, αγγλικά και γερμανικά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 17:08, 20-05-10:

Μιλάω και νοηματική,
αλλά μόνο στα πολύ προφανή νοήματα...

Παράθεση

Lollipop-94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lollipop-94
H Lollipop-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Lollipop-94 έγραψε στις 08:38, 31-05-10:

Μιλαω πολυ καλα Αγγλικα(κατοχος και των 2 proficiency παρακαλω ) και επισης Γερμανικα (κατοχος του Β1 επιπεδου lower) Αυτααααααααααααα....

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,402 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 19:46, 04-06-10:

αγγλικα και γαλλικα...(τι προτοτυπο) αν και οι πιο πολυ λενε οτι μιλαω πολυ καλα γαλλικα εγω νομιζω οτι κατεχω πιο πολυ τα αγγλικα

Παράθεση

Hliana+Mixalhs (Ηλιάνα - Αρχοντία - Κεραμιδά)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Hliana+Mixalhs
H Ηλιάνα - Αρχοντία - Κεραμιδά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Hliana+Mixalhs Όποιος αγαπά τα μάτια κλίνει και γελά!:) έγραψε στις 22:39, 04-06-10:

egw pantws kanw apo ta 6 m agglika milw ellhnika veveakai germanika einai h 3 xronia fetos kai toy xronoy h 4!

Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loth
H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε στις 22:46, 04-06-10:

αγγλικά, γαλλικά και προσπαθώ και γιαπωνέζικα

Παράθεση

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη t@nia
H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε στις 17:30, 05-06-10:

εγω μιλαω αγγλικα και γαλλικα πολυ καλα
επισης μιλαω απταιστα κρητικα
και κατι λιγα κορακιστικα
προσλαμβανομαι;;;;

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 23:16, 11-06-10:

εγω μιλαω σχετικα καλα αγγλικα και γερμανικα εκανα 4 χρονια και υποτιθεται πως εχω παρει πτυχιο αλλα δεν πολυσκαμπαζω-κατα τυχη το πηρα!

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,951 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 07:54, 16-04-11:

εχω μαθει αγγλικα και γερμανικα,αλλα τωρα το ποσο τα θυμαμαι ειναι ενα αλλο θεμα.....

Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pennylane
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 10:35, 16-04-11:

Αγγλικα και
Ολλανδικα καθως η μαμα μου ειναι Ολλανδεζα

Παράθεση

Chr96

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chr96
H Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H Chr96 έγραψε στις 13:43, 16-04-11:

αγγλικα, γερμανικα

και κατι λιιιιιιιγα φινλανδεζικα

Παράθεση

betelgeuse

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη betelgeuse
H betelgeuse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

H betelgeuse έγραψε στις 01:44, 22-06-11:

γερμανικα και ελληνικα ειναι οι μητρικες μου γλωσσες.Επισης αγγλικα κατι λιγα αραβικα και ακομα λιγοτερα πορτογαλλικα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

dimitris 96

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimitris 96
Ο dimitris 96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O dimitris 96 έγραψε στις 23:46, 04-08-11:

αγγλικα και τουρκικα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 11:31, 11-08-11:

άπταιστα άγγλικα, καλά γερμανικά, μέτρια ισπανικά και λίγα ιαπωνέζικα και γαλλικά

Παράθεση

MetalChest (Γιάννης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη MetalChest
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 403 μηνύματα.

O MetalChest έγραψε στις 11:22, 12-08-11:

Aγγλικά και Γαλλικά. Σίγουρα θέλω να μάθω περισσότερες! Μου έχουν κάτσει τα Σουηδικά (!)

Παράθεση

~Valentina~

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Valentina~
H ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H ~Valentina~ έγραψε στις 14:28, 14-08-11:

Αγγλικα και γαλικα.. Και προσπαθω να μαθω ιαπωνικα... σε μελλοντικα σχεδια ανηκουν τα ιταλικα

Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 9 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,406 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 08:45, 15-08-11:

αγγλικά, λίγα γερμανικά και λίγα ιταλικά

Παράθεση

georgia mo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη georgia mo
H georgia mo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H georgia mo έγραψε στις 15:08, 27-08-13:

Πόσες ξέρετε; Και αν σήμερα μπορούσατε να ξεκινήσετε-συνεχίσετε μια,ποια θα ήταν αυτή;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 27-08-13 στις 15:43. Αιτία: το μήνυμα προέρχεται από το συγχωνευμένο θέμα ''Ξένες γλώσσες''
Παράθεση

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tickle
H Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H Tickle έγραψε στις 16:02, 27-08-13:

Ξέρω αγγλικά κ' γαλλικά[τι πρωτότυπο].
Επόμενα είναι τα ιταλικά κάποια στιγμή..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

stacey_af

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stacey_af
H stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H stacey_af λα λα λα έγραψε στις 19:26, 28-08-13:

αγγλικά,γαλλικά και τώρα τελευταία έχω φάει κόλλημα με τα ισπανικά και αρχίζω να μαθαίνω απο το ιντερνετ
ότι μαθαίνει κανείς καλό είναι!

Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,623 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 18:24, 29-08-13:

Αγγλικα, Γερμανικα και λιγα Ολλανδικα! Επομενη θα ειναι τα Σουηδικα μαλλον....

Παράθεση

akis_akis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη akis_akis
Ο akis_akis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O akis_akis έγραψε στις 18:50, 24-09-13:

Αγγλικά (έχω Proficiency), λίγα Ιταλικά και λίγα Γαλλικά.

Παράθεση

utubelistener

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη utubelistener
H utubelistener αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H utubelistener έγραψε στις 00:32, 29-09-13:

Αγγλικά και γαλλικά. Ειδικά τα γαλλικά τα λατρεύω <3

Παράθεση

dimpaokara (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimpaokara
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 276 μηνύματα.

O dimpaokara έγραψε στις 19:45, 02-10-13:

Αγγλικά (και με πτυχίο τώρα πια ) και λίγα γερμανικά από το σχολείο.

Παράθεση

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Detectiveal
H Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H Detectiveal Σε ονειρεύτηκα ξανά... έγραψε στις 02:11, 04-10-13:

Αγγλικά, γαλλικά...

Παράθεση

Mea Culpa (Ποτούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mea Culpa
H Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H Mea Culpa έγραψε στις 16:59, 04-10-13:

Αγγλικά, Γαλλικά και λίγα Γερμανικά...και θα ήθελα να μάθω και Ισπανικά ή Αλβανικά

Παράθεση

Ροβερτα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ροβερτα
H Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Ροβερτα έγραψε στις 00:51, 05-10-13:

Γαλλικα , Αγγλικα .Ακομη σκοπευω να ασχοληθω με τα Ιταλικα και τα Τουρκικα και να ολοκληρωσω τις σπουδες των Γαλλικων μου.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,751 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:45, 05-10-13:

Αρκετά καλά ξέρω αγγλικά και ιταλικά. Καταλαβαίνω πολλές λατινογενείς γλώσσες και μιλάω και λίγα πολωνικά (τα βασικά), όπως και γαλλικά (πάλι τα βασικά).

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 19:20, 10-10-13:

Μέχρι στιγμής έχω μόνο το Proficiency. Για φέτος θα ξεκινήσω να πάρω και των Ιταλικών.
Αν έχω τη δυνατότητα στα επόμενα χρόνια θα ξεκινούσα και Ιαπωνικά

Παράθεση

gretsi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gretsi
Ο gretsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O gretsi έγραψε στις 22:53, 12-11-13:

Αγγλικά (Proficiency), Γαλλικα (Β1). Σκεφτομαι εστω να παρω στα γαλλικα το Β2 (lower) ή να παω ισπανικα που τα λατρευω.
Αργοτερα, θα ηθελα να μαθω Κινεζικα, Ρωσικα ή Αραβικα...

Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε στις 15:40, 08-12-13:

Αγγλικά(Β2), Γαλλικά(Β2-C1), Γερμανικά(Α2) και λίγα ισλανδικά που μαθαίνω από το ίντερνετ.

Παράθεση

SofakiS

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SofakiS
H SofakiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

H SofakiS έγραψε στις 16:29, 09-12-13:

Αγγλικα και γερμανικα!... :

Παράθεση

russia4ever

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη russia4ever
Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O russia4ever Люблю Россию. έγραψε στις 15:37, 23-05-14:

Αγγλικά χωρίς "χαρτί" και Ρώσικα σε ικανοποιητικό επίπεδο αφού είναι η "δεύτερη μητρική μου".

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

intrig(hue)ing

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη intrig(hue)ing
H intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H intrig(hue)ing έγραψε στις 21:20, 23-05-14:

Αγγλικα και Γαλλικα. Εχω λατρεια με τις γλωσσες και θελω να μαθω πολλες.. ισως να μην μπω στην διαδικασια να μαθω γλωσσες οσο δυσκολες οσο τα αγγλικα και τα γαλλικα οπως για παραδειγμα τα γερμανικα ή κινεζικα... αλλα θα θελα να μαθω ιταλικα, ισπανικα, σουηδικα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,623 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 11:05, 24-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από intrig(hue)ing
Αγγλικα και Γαλλικα. Εχω λατρεια με τις γλωσσες και θελω να μαθω πολλες.. ισως να μην μπω στην διαδικασια να μαθω γλωσσες οσο δυσκολες οσο τα αγγλικα και τα γαλλικα οπως για παραδειγμα τα γερμανικα ή κινεζικα... αλλα θα θελα να μαθω ιταλικα, ισπανικα, σουηδικα..
Τα σουηδικα δεν ειναι δυσκολα;
Παντως παιζει να ειναι πολυ ευκολα να τα μαθω με γνωσεις γερμανικων και λιγων ολλανδικων...

Παράθεση

russia4ever

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη russia4ever
Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O russia4ever Люблю Россию. έγραψε στις 12:07, 24-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Τα σουηδικα δεν ειναι δυσκολα;
Παντως παιζει να ειναι πολυ ευκολα να τα μαθω με γνωσεις γερμανικων και λιγων ολλανδικων...

Εύκολα είναι.
Αν ξέρεις γερμανικά και αγγλικά τα καταφέρνεις.
Εγώ που ξέρω και Ρώσικα με βοηθάνε πολύ.
Έχω τη γραμματική τους.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    meetmeinmontauk, stefaniat

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους