Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,713 μέλη και 2,404,226 μηνύματα σε 74,726 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 385 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσες (και ποιες) ξένες γλώσσες μιλάτε;

Ποιες ξένες γλώσσες μιλάτε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 224)
Αγγλικά
212
94,64%
Γαλλικά
91
40,63%
Γερμανικά
72
32,14%
Ιταλικά
36
16,07%
Ισπανικά
31
13,84%
Άλλο
38
16,96%

diddle

Δραστήριο Μέλος

H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε: στις 15:07, 18-05-06:

Αγγλικά(proficiency), Γαλλικά(delf 2) και ιταλικά ίσα ίσα που συννενοούμαι(και με βοήθεια νοημάτων ) λόγω ιταλίδας γειτόνισσας που μου είχε κάνει κάποια μαθηματα παλαιότερα αλλά μετά γύρισε Ιταλία!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 15:12, 18-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
ζατί ρε παιζάκια τόσοι λιγοι ιταλικουλια??? πιο ωραια γλωσσιτσα ζεεεεεν εχει!!!!!!
Eνταξει βρε evouli ειμαστε 5! Kαλα ειναι...
Εγω περιμενα λιγοτερους...

P.S. giovanna αν την ρωτας τι κανει με την εννοια του πως ειναι λες "come stai" ή "come va".
"Che fai" σημαινει τι κανεις εκεινη την ωρα.(βλεπω TV, διαβαζω,σιδερωνω κτλ κτλ".
Εκτος αν οντως ρωταγες το δευτερο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,069 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 15:15, 18-05-06:

lo so, mario!
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,069 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 15:16, 18-05-06:

κι εγω λιγοτερους περιμενα παντως!
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 15:19, 18-05-06:

Aντε να βρεθει κι αλλος ενας να πιασουμε τους Γαλλους...
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 16:02, 18-05-06:

αλλος ιταλιανος εδω μεσαααααααααααααααααααααααα???
ολοι οι καλοι, προσελθετε!
(μηπως αυτο πρεπει να παει στις παροιμιες?)
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 08:50, 19-05-06:

Giovannουίτα μου!!!!!
vedo il sole dalla finestra e voglio fare delle vacanze... αχ θαλασσίτσα.....
(αν έκανα λάθος είπαμε: θα ήθελα να τα ξέρω ΠΟΛΥ καλύτερα... )
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 08:55, 19-05-06:

Κουτσουνιτσα μου!!!! αχουτο!!!! διακοπουλες μωρε, διακοπουλες! τι ωραια τα ιταλικα!!! δε πας καμια ιταλια λεω γω?
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 13:43, 19-05-06:

Μιλάω αγγλικά(Lower μέχρι στιγμής), λίγα Γαλλικά από το σχολείο. Ποντιακά από την γιαγιά (μετράει????). Και βλάχικα από τον μπαμπά
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 15:12, 19-05-06:

Αγγλικά (pretty good and proud of it), Ιταλικά, Ελληνικά, και ...Klingon
Παράθεση

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O arfi-gorgona o έγραψε: στις 00:12, 20-05-06:

Εγώ αγγλικά αρκετά καλά...και τώρα θέλω να αρχίσω και κινεζικα.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 00:30, 20-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o
και τώρα θέλω να αρχίσω και κινεζικα.
Αστο φιλε.... Γενικα της ασιατικες γλωσσες πρεπει να γουσταρεις απιστευτα για να τις μαθεις, μ εξερεση τα Αραβικα, αλλα και αυτα ειναι παλουκι
Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε: στις 00:30, 20-05-06:

Λοιπον, αγγλικα(δοιτι προκειται για την διεθνη γλωσσα και ειχα και νταντα καναδεζα), γερμανικα(λογω σπουδων στην εν λογο χωρα) και γαλλικα(λογω σχολειου)
Αυτα που δυστυχως κοντευω να ξεχασω ειναι τα ελληνικα . Να φανταστειτε καθε φορα που ερχομαι Ελλαδα τις πρωτες δυο βδομαδες δεν μπορω να συνεννοηθω
Παράθεση

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O arfi-gorgona o έγραψε: στις 00:36, 20-05-06:

Και ποιος σου είπε ότι δε γουστάρω
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 01:22, 20-05-06:

Αγγλικα και γαλλικα. Θα θελα να ξερω ιθπανικα, μου φαινεται απιστευτα ερωτικη γλωσσα (θελω να τραγουδαω και το malo με απταιστη προφορα! :p)
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 13:53, 20-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o
Και ποιος σου είπε ότι δε γουστάρω
Κανεις. Απλα πρεπει να το γουσταρεις παρα πολυ γιατι ειναι πολυ κουραστικα. Πολλα ειανι τα πραγματα που τα γουσταρουμε αλλα μολις μπουμε στο λουκι δεν τα γουσταρουμε και τοσο. Αμα πιστευεις οτι τα γουσταρεις αρκετα ωστε να μην τα παρατισεις τοτε μαθε, καλο θα σου κανει
Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε: στις 13:56, 20-05-06:

Εγώ ξέρω αγγλικά και γαλλικά(Proficiency και Sorbonne αντίστοιχα) Και από την αρχή της χρονιάς έχω ξεκινήσει Γερμανικά
Και θέλω πάρα πολύ να μάθω Ιταλικά και Ισπανικά
Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε: στις 19:20, 20-05-06:

Αγγλικά και μόνο αγγλικά! Αλλά θα ήθελα πάααρα πολύ να μάθω ισπανικά
Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε: στις 22:19, 20-05-06:

Εγώ θέλω να μάθω ισπανικά, ιταλικά και γερμανικά και μέτα αν έχω χρόνο μαθαίνω και ελληνικά.
Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε: στις 00:40, 21-05-06:

Αγγλικά καλά και λίγα ισπανικά (τώρα μαθαίνω ισπανικά βασικά)
Τα ισπανικά είναι πολύ όμορφη γλώσσα και δεν είναι και τόσο δύσκολο να μάθει κανείς. Η γραμματική της είναι πολύ εύκολη, το συντακτικό παρόμοιο με το ελληνικό και κυρίως έχει απίστευτη προφορά!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους