Αριστερόχειρας , αμφιδέξιος ή κάτι διαφορετικό;

Με ποιο χέρι γράφεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 212)
  • Δεξί

    Ψήφοι: 145 68.4%
  • Αριστερό

    Ψήφοι: 53 25.0%
  • Και με τα δύο

    Ψήφοι: 14 6.6%

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
με το δεξί τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!!!:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Δεξί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Αριστερό!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Αυτο το θεμα ειναι αποκλειστικα για μενα!
Εγω λοιπον απο μικρη εγραφα με το δεξι! Το προβλημα προεκυψε οταν στην Β' Λυκειου επαθα τενοντιτιδα και αναγκαστικα να μαθω να γραφω με το αριστερο, κατι που καταφερα με μεγαλη επιτυχια! Ισα ισα που τα γραμματα με το αριστερο ηταν καλυτερο! Το προβλημα ειναι ομως οτι τωρα εχω παθει τενοντιτιδα και στο αριστερο χερι με αποτελεσμα να μην μπορω να γραψω με κανενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
Αυτο το θεμα ειναι αποκλειστικα για μενα!
Εγω λοιπον απο μικρη εγραφα με το δεξι! Το προβλημα προεκυψε οταν στην Β' Λυκειου επαθα τενοντιτιδα και αναγκαστικα να μαθω να γραφω με το αριστερο, κατι που καταφερα με μεγαλη επιτυχια! Ισα ισα που τα γραμματα με το αριστερο ηταν καλυτερο! Το προβλημα ειναι ομως οτι τωρα εχω παθει τενοντιτιδα και στο αριστερο χερι με αποτελεσμα να μην μπορω να γραψω με κανενα...


χαχαχ και τι κανεις τωρα??:worry:

εγω με δεξι γραφω!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Δεν γραφω! Ασε ειμαι και Γ Λυκειου...
Μαλλον προφορικα θα εξεταστω γιατι εχω παθει μεγαλη ζημια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
μεγαλη βλακεια ρε...:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Με το δεξι...Αλλα θα ηθελα να γραφω και με τα δυο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
με το δεξί αλλά το αριστερό είναι πιο δυνατό και σταθερό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Αυτο το θεμα ειναι αποκλειστικα για μενα!
Εγω λοιπον απο μικρη εγραφα με το δεξι! Το προβλημα προεκυψε οταν στην Β' Λυκειου επαθα τενοντιτιδα και αναγκαστικα να μαθω να γραφω με το αριστερο, κατι που καταφερα με μεγαλη επιτυχια! Ισα ισα που τα γραμματα με το αριστερο ηταν καλυτερο! Το προβλημα ειναι ομως οτι τωρα εχω παθει τενοντιτιδα και στο αριστερο χερι με αποτελεσμα να μην μπορω να γραψω με κανενα...

Για να παθαίνεις τενοντίτιδα τόσο συχνά σημαίνει πως όταν γράφεις ο καρπός δεν παίρνει σωστή στάση! Κοίταξέ το πριν να ναι αργά...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ειναι ηδη αργα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Δεξί και καμιά φορά όταν βαριέμαι στο σχολείο γράφω κάτι καλλικαντζούρες με το αριστερό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Αριστερό κ μόνο! Το δεξί είναι πιο πολύ βοηθητικό θα έλεγα!
Και έχω το κλασικό πρόβλημα με τις χειραψίες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
δεξι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
με το δεξι,αλλα γραφω με πολυ περιεργο τροπο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ElinakiBlouBlou

Νεοφερμένος

Η ElinakiBlouBlou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
με το δεξί αλλά η μαμά μου είπε ότι μικρή έγραφα και με τα δύο εξίσου καλά και με δελέαζε για να γράφω με το δεξί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Εγώ γράφω και με τα δύο....:DΠάντως αποδείχτηκε πολύ καλή φάση γιατί όταν έσπασα το δεξί χέρι έγγραφα με το αριστερό...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Αριστερο αλλα και με το δεξι καλα τα παω αν και αργω. Επισης μπορω να γραφω απο τα δεξια προς τα αριστερα γιατι ημουν αυτοδιδακτη στο νηπιαγωγειο και ετσι με βολευε καλυτερα, οπως επισης γραφω και αναποδα αλλα και συνδυασμο των παραπανω (αναποδοαντιστροφα). Τι ενδεικνυται για την κατασταση μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Τα συμπεράσματα δικά σας.. :look:
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
και με τα δύο. ξεκίνησα με αριστερό. το δεξί ήρθε μετά. :Ρ τέσπα μεγάλη ιστορία τα χέρια μου :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top