Τι ζώδιο είστε; Πιστεύετε;

Τί ζώδιο είστε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 340)

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Δεν ερχονται σε αντιθεση. Εννοεις οτι τα εβδομαδιαια ειναι ελλειπη και αρα μη ακριβη.
Όχι εννοώ οτι τα εβδομαδιαία μιλάνε για όλους τους πχ. ιχθύες ενώ η αστρολογία δεν κάνει τέτοιες ομαδοποιήσεις. Κάθε ιχθύς έχει διαφορετικά γνωρίσματα ανάλογα με τη θέση πλανητών τη στιγμή που γεννιέται.
Εφοσον κανείς δεν εχει αποδειξει οτι η ωρα,μερα,λεπτο που γεννηθηκες καθοριζουν το χαρακτηρα σου, λογικα πρεπει και συ να χεις βγαλει συμπερασμα οτι η (δυτικη τουλαχιστον) αστρολογια δεν εχει βαση προς το παρον. Ή οχι ;
Ακόμα, δεν γνωρίζω αν η δυτική αστρολογία είναι 100% σωστή. Κάποια πράγματα που λέει όμως ισχύουν, και μπορούν να αποδειχθούν. Όπως είπα και πριν, η θέση του ωροσκόπου είναι πολυ σημαντική για ένα άτομο.
Τέλος, προσωπικά θα έλεγα οτι περισσότερο τείνω προς την κινέζικη αστρολογία παρά την δυτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Όχι εννοώ οτι τα εβδομαδιαία μιλάνε για όλους τους πχ. ιχθύες ενώ η αστρολογία δεν κάνει τέτοιες ομαδοποιήσεις. Κάθε ιχθύς έχει διαφορετικά γνωρίσματα ανάλογα με τη θέση πλανητών τη στιγμή που γεννιέται.
Α οκ καταλαβα που αναφερεσαι. Δλδ αν παω σε ενα online website που κανει ωροσκοπους, και αλλαξω λιγο ωρα,μερα κλπ, θα βγει αρκετα διαφορετικο στο συνολο του το πραγμα ;

Κάποια πράγματα που λέει όμως ισχύουν, και μπορούν να αποδειχθούν.
Οπως ; Γιατι αν ισχυει αυτο τοτε γιατι δε το δεχονται οι επιστημονες ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Α οκ καταλαβα που αναφερεσαι. Δλδ αν παω σε ενα online website που κανει ωροσκοπους, και αλλαξω λιγο ωρα,μερα κλπ, θα βγει αρκετα διαφορετικο στο συνολο του το πραγμα ;
Ε βέβαια.
Οπως ; Γιατι αν ισχυει αυτο τοτε γιατι δε το δεχονται οι επιστημονες ; :hmm:
Είναι λίγο δύσκολο να τα εξηγήσω σε ένα φόρουμ, και σε άτομα που δεν έχουν γνώση ζωδίων, ωροσκόπων κλπ. Μόνο εμπειρικά μπορώ να τα αποδείξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Lorien μήπως έχεις κανένα Ωροσκόπο Παρθένο ή κανένα Κρόνο στον 1ο ; :D Αμφισβητείς με χαρακτηριστικά παρθενίσιο τρόπο τα "παράλογα" αυτής της ζωής που έχουν τη δική τους λογική όμως και το μάτι και το αυτί που δεν έχει ασκηθεί δυσκολεύεται να αποδεχθεί. Επειδή αναφέρθηκε ελληνική βιβλιογραφία, η άποψή μου είναι ότι ελληνική σοβαρή βιβλιογραφία για Αστρολογία, ικανή να την υποστηρίξει με ντοκουμέντα δεν υπάρχει ή αν υπάρχει δεν θα την γνωρίζω. Σωστά έγραψες "ζωδιολογία" και όχι Αστρολογία.Θα μπορούσες να την πεις και "πλανητολογία" ή οτιδήποτε άλλο, στους όρους θα κολήσουμε σχολαστικά ή στην ουσία ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simel

Νεοφερμένος

Η Simel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Eίμαι παρθένος και δεν πιστεύω στα ζώδια..αν και κάποια χαρακτηριστικά του ζωδίου μου τα έχω..αυτό όμως δεν έχει να λέει κάτι!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ερωτησης... για ωροσκοπο καθε φορα μου λενε και ενα διαφορετικο ζωδιο..:confused:
σ'ενα βιβλιο με ειχε αλλο , στο ιντερνετ μου το βρηκε μια φιλη αλλο , μετα που δοκιμασα εγω αλλο... :worry: γουαι?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ωροσκοπος ειναι η ωρα που γεννηθηκες..εγω πχ ειμαι στον νταλα ηλιο των 2:30 το μεσημερι ,οποτε ειμαι ο λαμπρος φωτεινος Λεων ωροσκοπος...
ισχυει αυτο που λενε οτι οσο μεγαλωνεις γινεσαι ο ωροσκοπος σου και παυει το ζωδιο σου?γιατι εγω πχ ποτε δεν ειχα καθολου αρχηγικες η οργανωτικες ικανοτητες( λεοντα πχ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ωροσκοπος ειναι η ωρα που γεννηθηκες..εγω πχ ειμαι στον νταλα ηλιο των 2:30 το μεσημερι ,οποτε ειμαι ο λαμπρος φωτεινος Λεων ωροσκοπος...
ισχυει αυτο που λενε οτι οσο μεγαλωνεις γινεσαι ο ωροσκοπος σου και παυει το ζωδιο σου?γιατι εγω πχ ποτε δεν ειχα καθολου αρχηγικες η οργανωτικες ικανοτητες( λεοντα πχ...)

Ιχθείς ή Υδροχόος μήπως ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
ερωτησης... για ωροσκοπο καθε φορα μου λενε και ενα διαφορετικο ζωδιο..:confused:
σ'ενα βιβλιο με ειχε αλλο , στο ιντερνετ μου το βρηκε μια φιλη αλλο , μετα που δοκιμασα εγω αλλο... :worry: γουαι?? :hmm:
Διότι εκτός από την ημ/νία γέννησης, ρόλο παίζει και η τοποθεσία γέννησης. 1 άτομο που γεννήθηκε 12 το μεσημέρι στην Αμερική έχει άλλο ωροσκόπο από ένα άτομο που γεννήθηκε 12 το μεσημέρι στην Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ιχθείς ή Υδροχόος μήπως ;


ξανα εβαλα σε σαιτ τωρα 9/4/1984 ωρα 2.30 μεσημερι, Αθηνα τοπος γεννησης(Μαρουσι..,παιζει ρολο?μηπως πρεπει να δωσω ακριβες στιγμα ,πλατος μηκος γεωγραφικο κλπ?:D )
Με βγαζει Λεων!

ερωτω ξανα...τι παιζει στη συμπεριφορα σου με τον ωροσκοπο?αλλαζει κατι ουσιαστικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ερωτω ξανα...τι παιζει στη συμπεριφορα σου με τον ωροσκοπο?αλλαζει κατι ουσιαστικα?

Βέβαια, όχι μόνο με τον Ωροσκόπο, με πολλά ακόμα. Είσαι πολύ ευαίσθητος, μεγάλη καρδιά, φουντώνεις εύκολα, τα παίρνεις στο κράνος εύκολα και είσαι πολύ περήφανος. Υπερβολικός αλλά και πολύ αυθεντικός σε πάρα πολλές αντιδράσεις. Την μεγάλη σου εσωτερική δύναμη και το πείσμα για την επιτυχία είναι νωρίς ακόμα να τα συνειδητοποιήσεις ίσως, κάποτε όμως σίγουρα θα σε θαυμάζουν και θα σε σέβονται πολύ οι άλλοι γύρω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
πεστε κανα σαιτ ρε παιδια να δοκιμασω να δω τι ωροσκοπο με βγαζει αυτη τη φορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Θα το δοκιμασω, αν και υπαρχουν ηδη παραδειγματα διδυμων που παρολο που γεννηθηκαν μαζι, εχουν πολυ διαφορετικες ζωες,χαρακτηρες κλπ. Βεβαια διαβασα οτι οι αστρολογοι εχουν και γιαυτο δικαιολογια : οτι σπαει ενεργειακα (whatever the hell tha means) το ωροσκοπιο και παιρνει σε διαφορετικη ποσοτητα τα διαφορα χαρακτηριστικα ο καθενας. Πολυ βολικο, δε λεω...:whistle: Μαλιστα καποιου διαβασα αιτιολογηση του στυλ : η γεννετικη εχει δειξει οτι και διδυμοι εχουν διαφορετικη γονιδιακη ρυθμιση και εκφραση γονιδιων λογω περιβαλλοντος (!!!) αρα....Κατα τα αλλα, οι πλανητες τα ελεγχουν..:whistle:

Είναι λίγο δύσκολο να τα εξηγήσω σε ένα φόρουμ, και σε άτομα που δεν έχουν γνώση ζωδίων, ωροσκόπων κλπ. Μόνο εμπειρικά μπορώ να τα αποδείξω.
Ειναι τοσο πολυπλοκα δλδ που δεν εξηγουνται αν γινεται παραλληλα και καποια επεξηγηση των βασικων; Αν βοηθησει και η Νεραιδα ; Ειμαστε καλοι μαθητες !
Γιατι το "εμπειρικο" πως θα αξιολογηθει ; :/:

Lorien μήπως έχεις κανένα Ωροσκόπο Παρθένο ή κανένα Κρόνο στον 1ο ; :D Αμφισβητείς με χαρακτηριστικά παρθενίσιο τρόπο τα "παράλογα" αυτής της ζωής που έχουν τη δική τους λογική όμως και το μάτι και το αυτί που δεν έχει ασκηθεί δυσκολεύεται να αποδεχθεί.
Αν το διαβαζω σωστα, τιποτα απο Παρθενο, ουτε και Κρονο στον 1ο οικο. :D

Επειδή αναφέρθηκε ελληνική βιβλιογραφία, η άποψή μου είναι ότι ελληνική σοβαρή βιβλιογραφία για Αστρολογία, ικανή να την υποστηρίξει με ντοκουμέντα δεν υπάρχει ή αν υπάρχει δεν θα την γνωρίζω. Σωστά έγραψες "ζωδιολογία" και όχι Αστρολογία.Θα μπορούσες να την πεις και "πλανητολογία" ή οτιδήποτε άλλο, στους όρους θα κολήσουμε σχολαστικά ή στην ουσία ;
Δηλαδη εννοεις πως αμφισβητεις τον Πτολεμαιο ως πατερα της ; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
πεστε κανα σαιτ ρε παιδια να δοκιμασω να δω τι ωροσκοπο με βγαζει αυτη τη φορα...
https://www.astro.com
Εχει διάφορα, πατα αριστερα πανω το short horoscope για αρχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αν το διαβαζω σωστα, τιποτα απο Παρθενο, ουτε και Κρονο στον 1ο οικο. :D

Δηλαδη εννοεις πως αμφισβητεις τον Πτολεμαιο ως πατερα της ; :confused:

Kάτι έχει ο Κρόνος σου ξέρω εγώ :D Ως πατέρα ναι, αλλά όχι ότι ο Πτολεμαίος είναι η Αστρολογία του 2010. Η ελληνική βιβλιογραφία τί σχέση έχει με τον Πτολεμαίο ; Ελληνική σύγχρονη βιβλιογραφία εννοώ. Τα πάντα αμφισβητώ εγώ, είμαι αμφισβητίας απ'την κούνια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
πεστε κανα σαιτ ρε παιδια να δοκιμασω να δω τι ωροσκοπο με βγαζει αυτη τη φορα...
Για προβλέψεις πάντως σου συνιστώ αυτό
https://diagoras.wordpress.com/2009/01/01/horoscope_2009/

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καλα, κι εγω αμφισβητω , απλα νομιζα οτι εννοουσες γενικα ολη την Ελληνικη βιβλιογραφια μια και σε αυτα που αναφερθηκαν , υπηρχε και ο Πτολεμαιος.

Να ρωτησω κατι ; Στο ωροσκοπιο τι σημασια εχει σε ποιον οικο ειναι το καθετι ; Οσο πιο μεγαλο το νουμερο του οικου, τοσο μικροτερη σημασια ;

Γιατι λες για Κρονο Dr ? Τι εχει ο Κρονος μου ; Να ανησυχω ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Γιατι λες για Κρονο Dr ? Τι εχει ο Κρονος μου ; Να ανησυχω ;

Απλα ειναι στο Λεοντα, αρχηγε! ΠΟυ σημαινει: :D

ΘΕΤΙΚΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ

Πρακτικός, υπεύθυνος, υπομονετικός, φιλόδοξος, οικονόμος. Σταθερός, αξιόπιστος, φερέγγυος, με μεγάλη αντοχή και αυτοπειθαρχία.

ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ
Μικροπρεπής, ιδιοτελής. Απαισιόδοξος, με στενή αντίληψη. Βλοσυρός, κλειστός, άπληστος. Δογματικός, άκαρδος, σκληρός. Υποφέρει από κατάθλιψη, από κακουχίες, από μια ζωή γεμάτη θλίψη ή από κλονισμένη υγεία.

Ο Κρόνος στον Λέων
Η θέση αυτή εξασφαλίζει ισχυρά χαρακτηριστικά, δύναμη θέλησης, αίσθηση του χιούμορ, αυτοπεποίθηση, οργανωτική ικανότητα, αυθεντικότητα. Λείπει όμως ίσως η χαρά από τη ζωή του ατόμου. Από τ' αρνητικά στοιχεία, μεγαλομανία μπορεί να εμφανιστεί υπό δυσμενή γωνία και πρέπει το άτομο να κατανοήσει τα όρια των δικαιωμάτων του απέναντι στους άλλους. Η έπαρση είναι συνηθισμένο χαρακτηριστικό και ίσως υπάρχει και το στοιχείο της ζήλιας, αλλά η καταστολή τους μπορεί να είναι πιο βλαβερή. Τα πιο ευχάριστα στοιχεία της ζωής καταπιέζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
https://www.astro.com
Εχει διάφορα, πατα αριστερα πανω το short horoscope για αρχη.
πολυ καλο το σαιτ λοριεν ευχαριστω:)
να ρωτησω κατι χαζο παιδια αλλα για να βρω ακριβως τι γινεται... γεννηθηκα μεσανυχτα λεει η μαμα μου δηλ. γυρως τις 12 30, 20 του μηνος και ο γιατρος με εγραψε οτι γεννηθηκα 21 του μηνος αντι 20 αφου ηδη ειχε γυρισει η μερα... τωρα εγω εδω θα γραψω ημερομηνια 20 ή 21 η ωρα 12 30 :confused: για να μου βγαλει τον ωροσκοπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
21 καλε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 26 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top