Από πού κατάγεστε; Και πού ανήκετε;

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Λοιπον εμενα ο πατερας μου γεννηθηκε στην αθηνα αλλα ειναι κρητικος και η μητερα μου ειναι ροδιτισα...εγω γενηθηκα στη ροδο και μενω εδω ακομα...αρα ειμαι ροδιτης 60% και κρητικος 40%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από songless_bird:
Μπα:) Κοντα στη Βυτινα. Ενα χωριο που καποτε λεγοταν Γρανιτσα, τωρα δεν ξερω...Κοντα στο Λιγοβιτσι. Το χωριο του Κολοκοτρωνη. Δεν τα θυμαμαι καλα. Πολυ χαλι το οδικο δυκτιο της Πελοπονησσου:redface: Ουτε στον χαρτη δεν μπορουσα να τα βρω....
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ δε θέλω ου για το οδικό δίκτυο της Πελοποννήσου, και δη το συγκεκριμένο που πήρες εσύ για Βυτίνα και προς τα πάνω:P
που έχεις δει παιδί μου τέτοια εθνική (αθηνών -τριπόλεως), που τρέχεις με 180? ε? ε? πουυυυυ??????:P
που έχεις φάει καλύτερη γουρουνοπούλα, αν όχι στο Λεβίδι?:D
που θα βρεις καλύτερο rafting, αν όχι στο Λάδωνα?:D
που θα βρεις καλύτερη θέα, αν όχι στη Δημητσάνα?:clapup:


όπως καταλάβατε, από κει πάνω είμαι κι εγώ (η μάμυ δηλ, αλλά το οικειοποιήθηκα). Ο ντάντι από Ελευσίνα, δεν μας αρέσει όμως, και δε το πολυλέμε εκτός κι αν μας βασανίσουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
που έχεις δει παιδί μου τέτοια εθνική (αθηνών -τριπόλεως), που τρέχεις με 180? ε? ε? πουυυυυ??????:P
Dooo...ελπίζω να καταλάβεις κάποια στιγμή...είχα ηθικό χρέος να ειδοποιήσω την τροχαία μετά από αυτό το ποστ.Δε γινόταν αλλιώς. :|
Ο πατέρας μου είναι απο Φθιώτιδα (Αταλάντη), η μητέρα μου απο τα Μέγαρα.Εγώ Αθήνα γεννήθηκα, μεγάλωσα στο κέντρο της, αλλά ανήκω στην Καραϊβική κατά βάθος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από new_doc:
Dooo...ελπίζω να καταλάβεις κάποια στιγμή...είχα ηθικό χρέος να ειδοποιήσω την τροχαία μετά από αυτό το ποστ.Δε γινόταν αλλιώς. :|
καλά έκανες, δεν έχω πάει ποτέ με συνοδεία στο χωριό:D:D θα σκάσουν όλες απ'τη ζήλεια τους, νι.
Αρχική Δημοσίευση από new_doc:
Ο πατέρας μου είναι απο Φθιώτιδα (Αταλάντη), η μητέρα μου απο τα Μέγαρα.Εγώ Αθήνα γεννήθηκα, μεγάλωσα στο κέντρο της, αλλά ανήκω στην Καραϊβική κατά βάθος. :)
ρηχά είναι:P:P:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Doo δεν μιλαω για εθνικο δυκτιο... Η πελοπονησσος εχεις τους χειροτερους δρομους και τους χειροτερους οδηγους...Πρωτη φορα ειδα μεσα σε πολη(Σπαρτη) το σημα "!" ,κινδυνος που δεν μπορει να περιγραφει με αλλο σημα :| Και τρακαρισμενα αυτοκινητα σχεδον σε καθε τετραγωνο και τρια τροχαια σε μια εβδομαδα....

Δημητσανα ruuulez:D Ηταν η προγιαγια μου απο κει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από songless_bird:
Μπα:) Κοντα στη Βυτινα. Ενα χωριο που καποτε λεγοταν Γρανιτσα, τωρα δεν ξερω...Κοντα στο Λιγοβιτσι. Το χωριο του Κολοκοτρωνη. Δεν τα θυμαμαι καλα. Πολυ χαλι το οδικο δυκτιο της Πελοπονησσου:redface: Ουτε στον χαρτη δεν μπορουσα να τα βρω....

Μα τι λες... έχει ΤΟΣΕΣ στροφές που κάθε φορά μου έρχεται να ξερ@σω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ δε θέλω ου για το οδικό δίκτυο της Πελοποννήσου, και δη το συγκεκριμένο που πήρες εσύ για Βυτίνα και προς τα πάνω:P
που έχεις δει παιδί μου τέτοια εθνική (αθηνών -τριπόλεως), που τρέχεις με 180? ε? ε? πουυυυυ??????:P

περσι το καλοκαιρι,εγω να ειμαι στην Λουτσα το αδελφακι μου φανταρος στην Τριπολη (αλλα σε αδεια στην Αθηνα με την "δικια του") και με παιρνει τηλεφωνο 15:30 να μου πει οτι πρεπει να ειναι στο στρατοπεδο εως τις 17:00, το 206 εβγαλε φωτιες......16:55 ειμασταν στην πορτα του στρατοπεδου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoLoReS

Νεοφερμένος

Η DoLoReS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
100 % Κρητικιά.

"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους
γιατί έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
A...καλά!!!
Θα προσπαθήσω....Από την μεριά του πατέρα μου....η γιαγιά μου ήταν από την Γαλλία και ο παππούς μου από την Θεσσαλονίκη.....(γνωριστήκανε στην Γαλλία, όπου ο παππούς είχε πάει για σπουδές).....και επιστρέψανε στην Θεσσαλονίκη μαζί...
Από την μεριά της μητέρας μου ......η γιαγιά μου από τον Πόντο και ο παππούς μου δεν γνωρίζουμε (ήταν ορφανός, μεγάλωσε σε ορφανοτροφείο στην Κοζάνη και όταν τέλειωσε τις σπουδές του, διορίστήκε στα Γρεβενά όπου και γνώρισε την γιαγιά μου).....και μένουνε σε ένα όμορφο χωριό των Γρεβενών....
Έγώ γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Θεσσαλονίκη....
Τί καταγωγή έχω;;;ΟΕΟοοο...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από DoLoReS:
100 % Κρητικιά.

"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους
γιατί έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"

:worship::worship::worship::worship::worship:
λοιπόν γεννήθηκα και έμεινα Ρέθυμνο μέχρι τα 6 μου αλλά είμαι απο Ηράκλειο
πήρε μετάθεση ο μπαμπάς και πήγαμε νομό Αττικής αλλά νιώθω και είμαι κρητικιά πηγαινοέρχομαι και την βλέπω.
Περιμένω τα Χριστούγεννα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
[οφτοπικ]

Αρχική Δημοσίευση από bunny:
:worship::worship::worship::worship::worship:
λοιπόν γεννήθηκα και έμεινα Ρέθυμνο μέχρι τα 6 μου αλλά είμαι απο Ηράκλειο
πήρε μετάθεση ο μπαμπάς και πήγαμε νομό Αττικής αλλά νιώθω και είμαι κρητικιά πηγαινοέρχομαι και την βλέπω.
Περιμένω τα Χριστούγεννα:clapup:

Ετσι εξηγειται το οτι σε συμπαθησα απο την αρχη.. :hmm: :)

[/οφτοπικ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Εγω γεννηθηκα και μεγαλωσα Καυκασο!! αν και η μαμα μου καταγεται απο την Ευβοια.. Τωρα μενω Αθηνα και ειμαι τρελα ερωτευμενη μαζι της! Οποτε εδω νιωθω οτι ανηκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Γεννήθηκα στην Αθήνα, μένω στην Αθήνα και ανήκω στην Αθήνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αν τα παρουμε απο την αρχη, η μαμα μου ειναι απο Θεσσαλονίκη, ο μπαμπας μου ήταν από ενα χωριο του ν.πελλης, εγώ "συνελήφθην" (με την καλη εννοια :P ) στο βόλο.. μενω θεσσαλονικη και δεν θα ηθελα να μενω πουθενα αλλου... :clapup: αρα και εδω ανηκω... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimidola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Αμάν! Πολύ Κρήτη έπεσε... Εγώ πάλι έχω πάθει σύγχυση πατριδογνωσίας:
Γεννήθηκα Αθήνα αλλά το σόι είναι από Κρήτη και σπουδάζω Κρήτη και θέλω να μείνω Κρήτη. Οπότε όταν είμαι Αθήνα δηλώνω Κρητικιά και όταν είμαι Κρήτη δηλώνω Αθηναία.. Το πρόβλημα είναι όταν πάω σε άλλες πόλεις. Στην Ιταλία όταν ήμουν δήλωνα Κρητικιά αλλά την πάτησα όταν γνώρισα έναν Κρητικό και με ρώταγε για διάφορα χωριά που δεν ήξερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Και εγώ μπερδεμένη κατάσταση....
Γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αθήνα, αλλά την έχω αποκυρήξει πλέον....:P
Σπούδασα στη Θεσσαλονίκη, την οποία αγάπησα, και θέλω να μείνω εδώ!!!
Η καταγωγή μου είναι από Λευκάδα, με την οποία έχω απίστευτη τρέλα!!!!!!!:jumpy:

Δηλώνω κάτι ανάμεσα σε Λευκαδίτη και Σαλονικιό....:D
(πιο πολύ προς Λευκαδίτη όμως......)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

λοιπόν γεννήθηκα και έμεινα Ρέθυμνο μέχρι τα 6 μου αλλά είμαι απο Ηράκλειο
πήρε μετάθεση ο μπαμπάς και πήγαμε νομό Αττικής αλλά νιώθω και είμαι κρητικιά πηγαινοέρχομαι και την βλέπω.
Περιμένω τα Χριστούγεννα:clapup:
Πως γίνεται να γεννήθηκες και να έμεινες Ρέθυμνο αλλά να είσαι απο Ηράκλειο; Οι γονείς σου είναι απο εκεί; Τεσπα, εγώ γεννήθηκα και μεγάλωσα Ρέθυμνο επίσης και σπούδασα στο Ηράκλειο. Τώρα είμαι κάπου μετέωρα, μέχρι να πάρω στα χέρια μου το χαρτί. Θεωρώ λοιπόν, ότι ανήκω σε αυτή την Φάρα. Η καταγωγή μου (που επίσημα είναι το μέρος του παρέρα σου), είναι η Χαλκίδα.

Ο λόγος που μαζευτήκαμε μάλλον πολλοί κρητικοί σε αυτό το topic, είναι γιατί οι κρητικοί παινεύονται περισσότερο για την καταγωγή τους, οπότε μόλις είδαμε τέτοιο topic ορμήσαμε. Ή κάνω λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pepper-ann

Νεοφερμένος

Η Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Η μαμά μου είναι από τη Θεσσαλονίκη, ο μπαμπάς μου από Κατερίνη.Εγώ γεννήθηκα και μεγαλώνω στην Αθήνα. Και δε θα μπορούσα να ανήκω πουθενά αλλού...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Ο μπαμπάς από Πειραιά, η μαμά μου από Πειραιά και εγώ από Πειραιά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αθήνα. Η μητέρα μου κατάγεται από την Εύβοια, και το μέρος εκεί το αγαπάω πολύ, και το επισκέπτομαι Χριστούγεννα, Πάσχα, καλοκαίρια κλπ..
Αλλά πιστεύω πως ανήκω στην Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top