Ιστορίες για γέλια και για κλάματα σε εστιατόρια

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Έχετε πάει ποτέ σε κάποιο εστιατόριο - ταβέρνα κλπ που να ήταν χάλια :mpliaks: , να κλάψατε τα λεφτά σας (κι ας μην ήταν υπέρογκο το ποσό του λογαριασμού) :rtfm: , να προτιμούσατε να τα χάνατε στο δρόμο, παρά να τα δίνατε στο μαγαζί :no: και να θέλατε να το πείτε παντού για να σώσετε τους φίλους σας από το να πάve εκεί :beating: ; Αν ναι, πού... έτσι για να φυλαγόμαστε...:help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παρακαλώ να μην αναφερθούν ονομαστικά εστιατόρια αλλιώς θα αναγκαστώ να κλειδώσω το θέμα :/:
Ο λόγος? Μην βρεθούμε με καμια μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση ξαφνικά!! :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Θα απαντήσω γενικά....(για να μην πηγαίνω τσιγάρα στην Μιchelle στον κορυδαλό:P).

Τα περισσότερα τουριστικά (παραθαλασσία κατά κύριο λόγο) ειστιατόρια προσφέρουν απαράδεκτο φαγητό σε ααααααπίστευτα υψηλές τιμές!!!!!
Το καλόκαιρι είναι για πολλούς η εποχή της αρπαχτής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπααα δεν είναι αυτά τα χειρότερα!
Τα χειρότερα είναι αυτά στις στάσεις των ΚΤΕΛ που κερδίζει μάλιστα και ποσοστά το ΚΤΕΛ αν φας εκεί!
Μιλάμε τόσο άθλιο φαγητό, ούτε επίτηδες να το έκαναν!!! :mpliaks: Και είναι απίστευτα ακριβό!! Αλλά βλέπεις, το έχουν μονοπώλιο... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Μπααα δεν είναι αυτά τα χειρότερα!
Τα χειρότερα είναι αυτά στις στάσεις των ΚΤΕΛ που κερδίζει μάλιστα και ποσοστά το ΚΤΕΛ αν φας εκεί!
Μιλάμε τόσο άθλιο φαγητό, ούτε επίτηδες να το έκαναν!!! :mpliaks: Και είναι απίστευτα ακριβό!! Αλλά βλέπεις, το έχουν μονοπώλιο... :(

Ναι???? δεν το ήξερα
μακριά λοιπόν!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
νουβέλ κιιζίν έχετε φάει???? όχι????? :eek:

ντροπής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
νουβέλ κιιζίν έχετε φάει???? όχι????? :eek:

ντροπής.
Τι έχει καλέ; :confused:
Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς μου αρέσει πάρα πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
λονδίνο...ένα μοδάτο/χλιδάτο/-άτο εστιατόριο κάπου στο κέντρο...

αφού έχουμε φάει κάτι τρελές ελίτσες σε τεράστια πιάτα (δύο στο καθένα ξέρετε τώρα, με το σπαράγγι από κατω να παριστάνει το στόμα στις δύο ελιές-μάτια:P:P), μετά κάποιο κυρίως πιάτο που είχε πάλι σπαράγγια (σύμπτωσις???:confused: δε νομίζω:hehe:), ήρθε η κορύφωση στο γλυκό:



Τσιζκέικ.







Θα μου πείτε, τι πρόβλημα υπάρχει με αυτό το τόσο ωραίο-μου-τρέχουν-τα-σάλια-και-μόνο-που-το-γράφω γλυκάκι.....






Τσιζκέικ, ΦΤΙΑΧΤΟ ΜΟΝΟ ΣΟΥ.




ΝΑΙ. Καλά διαβάσατε.





Αλλού η βάση.









Αλλού η κρέμα








Αλλού τα τόπινγκς.







Μας δώσανε και σύνεργα πάντως.





Τους χρυσώσαμε και φύγαμε.






πιάσαμε και ένα φις-εντ-τσιπς στο χέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχχααα!!! :rofl: :rofl:
Ευτυχώς τέτοιες εξτρέμ περιπτώσεις δεν μου έχουν τύχει, γι'αυτό και έχω καλή άποψη για τη νουβελ κουζιν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καφετεριες στα πολυ νοτια χωρια της Ροδου, αποφυγε τις αμα ερθετε ποτε. Μηλαμε για χωριατες με ολοι την συμασια της λεξεις. Υγειηνη 0, σερβισε και συμπεριφορα χαλια και εχεις και ολους τους χωριατες απο διπλα να τσακωνονται για τα παντα και να σου σπανε τα νευρα.
Αντιθετα τα εστιατορια και οι ταβερνες ειναι αψογα (σε οσα εχω παει μεχρι στιγμης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, μία φορά είχαμε καταλήξει στο Ρέθυμνο, τη λατρεμένη μου πόλη, όπου γενικά τρώμε τέλεια και ξέρω πολύ καλά εστιατόρια και ταβέρνες.

Αυτή τη φορά όμως, ήταν μεσημέρι, είχαμε όλοι τρελό χάνγκόβερ, γιατί την προηγουμένη είχαμε τσακίσει μπουκάλες ρακής και είχαμε ξεράσει όλοι κάμποσες φορές... Και θέλαμε επειγόντως λίγο ζεστό φαγάκι και γρήγορα, γιατί μετά θα φεύγαμε για το καράβι.

Βρήκαμε ένα κοντά στο Μιναρέ της Αγ. Βερνάρδου, που ήταν κι όμως ανοιχτό... ε, λέμε, πού να ψάχνουμε...

Παιδιά, ο ντάκος, ήταν ΑΙΣΧΟΣ!!! Αντί για φρέσκια τριμμένη ντομάτα, είχαμε ΠΟΥΜΑΡΟ!!! Το τυρί αγνώστου προελεύσεως και χρώματος, και για στολίδι πάνω μία τρίχα...

Ε, κανα δυο άτομα που χθες δεν είχαν τσσεάσει... την έπαθαν! Όχι θα μας γλύτωναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν ψαρομεζέδες στο κέντρο της Ρόδου, μαγαζί υποτήθετε γνωστό, βρήκα σκουλήκια να περπατάνε στην σαλάτα κάνω στην άκρη μερικά και ο σερβητόρος ούτε που ζήτησε συγνώμη, παιδιάα έβαλά τα σουλήκια στο πιάτο μου να του τα δήξω και μου λέει που ειναι;
-δεν τα βλέπεις; τα πράσινα
-δεν βλέπω κάτι
-μα κάλα δεν τα βλέπεις που προχωράνε; αυτό ήταν στο κέντρο και όσπου να το δείς πήγε στην άκρη
-Α!!! αυτά λέτε; εντάξει αυτά ειναι της σαλάτας δεν ειναι πρόβλημα:)
-μου φέρνεις το λογαριασμό; δεν αντέχω να τα βλέπω
-Καλά θα φύγετε τόσο σύντομα;
-Με δουλέβεις άνθρωπέ μου; τα σκουλήκια θα φάνε πιο γρήγορα την σαλάτα απο μένα.
-Δωσε μου τον λογαριασμό να φύγω λέει ο άντρας μου
-Καλά φωνάζει μέσα ρε σωτήρηη φέρε το λογαριασμό να τελειώνουμε(κοροιδευτηκά και τσατησμένα)
-Τουλάχιστον του λέω άς έλεγες ένα συγνώμη
-Σας ειπα ειναι της σαλάτας τι θέλετε να κάνω;

Εφύγε και έστηλε άλλο άτομο να πάρει τα χρήματα απο τότε έχει φάει την δυσφημηση της ζωής του:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μου αρέσει που πληρώνετε κι απο πάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Λοιπόν ψαρομεζέδες στο κέντρο της Ρόδου, μαγαζί υποτήθετε γνωστό, βρήκα σκουλήκια να περπατάνε στην σαλάτα κάνω στην άκρη μερικά και ο σερβητόρος ούτε που ζήτησε συγνώμη, παιδιάα έβαλά τα σουλήκια στο πιάτο μου να του τα δήξω και μου λέει που ειναι;
-δεν τα βλέπεις; τα πράσινα
-δεν βλέπω κάτι
-μα κάλα δεν τα βλέπεις που προχωράνε; αυτό ήταν στο κέντρο και όσπου να το δείς πήγε στην άκρη
-Α!!! αυτά λέτε; εντάξει αυτά ειναι της σαλάτας δεν ειναι πρόβλημα:)
-μου φέρνεις το λογαριασμό; δεν αντέχω να τα βλέπω
-Καλά θα φύγετε τόσο σύντομα;
-Με δουλέβεις άνθρωπέ μου; τα σκουλήκια θα φάνε πιο γρήγορα την σαλάτα απο μένα.
-Δωσε μου τον λογαριασμό να φύγω λέει ο άντρας μου
-Καλά φωνάζει μέσα ρε σωτήρηη φέρε το λογαριασμό να τελειώνουμε(κοροιδευτηκά και τσατησμένα)
-Τουλάχιστον του λέω άς έλεγες ένα συγνώμη
-Σας ειπα ειναι της σαλάτας τι θέλετε να κάνω;

Εφύγε και έστηλε άλλο άτομο να πάρει τα χρήματα απο τότε έχει φάει την δυσφημηση της ζωής του:mad:

Καλα βρε Μανια, επιασες που επιασες την κουβεντα με τον σερβιτορο -εγω θα ειχα πιασει τον μπαλτα :P- ζητησες και λογαριασμο? :confused: Και τον ΠΛΗΡΩΣΕΣ κιολας. Απορω. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καλα βρε Μανια, επιασες που επιασες την κουβεντα με τον σερβιτορο -εγω θα ειχα πιασει τον μπαλτα :P- ζητησες και λογαριασμο? :confused: Και τον ΠΛΗΡΩΣΕΣ κιολας. Απορω. :confused:

Τι να κάνω ρε παιδιά ειμαι άτομο που λυπάμε ή που δεν μπορώ να μηλήσω ντρέπομαι δεν θέλω να με πούν γύφτο ότι το έκανα για να μην πληρώσω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αχ, μάνια, έπρεπε να μουν εκεί, να σε λέω γύφτο που δε τρως την βιολογική σαλάτα σου να δω τι θα'κανες :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Επρεπε να φας και τα σκουλικια τοτε, μιας που εκεινος την εκοψε την σαλατα και επρεπε να τον λυπηθεις που κουραστηκε.. :worry:

αχ, μάνια, έπρεπε να μουν εκεί, να σε λέω γύφτο που δε τρως την βιολογική σαλάτα σου να δω τι θα'κανες :hehe:

:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κάποιοι ειναι γενημένοι θύματα, έτσι μας έμαθαν οι γονείς μας ότι και να γίνει να σκύβουμε το κεφάλι, σε όλα όχι μόνο σε αυτό:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μάνιαμ, απλά χρειάζεσαι μια ώθηση, μια αφορμή να σταματήσεις να είσαι θύμα :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Κάποιοι ειναι γενημένοι θύματα, έτσι μας έμαθαν οι γονείς μας ότι και να γίνει να σκύβουμε το κεφάλι, σε όλα όχι μόνο σε αυτό:(

Μάνια μου αν έχεις κινητό εκείνη την στιγμή πέρνεις ένα τηλέφωνο το Υγειονομικό (ή την τουριστική αστυνομία) και τους λές να έρθουν και να δουν τα χάλια του μαγαζιού, όταν φάει την προστιμάρα το μαγαζί θα δούμε πόσο θα γελάει ο σερβιτόρος.
Για μένα αν φταίει μία το μαγαζί φταίμε 10 όσοι δεν το καταγγέλουμε επίσυμα, όποιος είναι βρωμιάρης να φάει λουκέτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top