Φραπές ποιος Φραπές;

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Λοιπόν βρήκα μαγαζί στην Ελλάδα πιστέυω έξω από τα Starbucks που δεν είχε ΦΡΑΠΕ? Ηράκλειο Essence!

Κάνει ο φίλος ένα φραπέ!
Δεν έχουμε φραπέ!
Μα καθόλου?Τελείωσε
όχι απλά δεν έχουμε Φραπέ!
Σίγουρα?
ναι είναι πολιτική του μαγιαζιού!

Ότι να είναι! Μου φάνηκε ακόμα πιο περίεργο από το ταβερνο-μάγαζο που δεν είχε τηγανητές πατάτες! Είχε έλεγε ο μαγαζάτορας μόνο ελληνική κουζίνα!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Λοιπόν βρήκα μαγαζί στην Ελλάδα πιστέυω έξω από τα Starbucks που δεν είχε ΦΡΑΠΕ? Ηράκλειο Essence!

Κάνει ο φίλος ένα φραπέ!
Δεν έχουμε φραπέ!
Μα καθόλου?Τελείωσε
όχι απλά δεν έχουμε Φραπέ!
Σίγουρα?
ναι είναι πολιτική του μαγιαζιού!

Ότι να είναι! Μου φάνηκε ακόμα πιο περίεργο από το ταβερνο-μάγαζο που δεν είχε τηγανητές πατάτες! Είχε έλεγε ο μαγαζάτορας μόνο ελληνική κουζίνα!:hmm:

Ναι και είμαι σίγουρος ότι και τα κρέατα και τα ψαρικά του Ελληνικότατα θα ήταν τι να σου πω!
Μήπως το μαγαζί που ζήτησες φραπέ.....
ήταν φαρμακείο και δικαιολοημένα δεν είχαν? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Tι εγινε...;
Μηπως ξεκινησε να θεωρειται και φραπες μπας-κλας σε ορισμενα μαγαζια;:confused:
Να μου πεις οτι το ζητησες Ιταλια και σου ειπαν οτι δεν εχουν (πιθανοτατα να σου εφερναν milk-shake), παει στο καλο,αλλα τον "εθνικο" καφε της Ελλαδας και να μην τον εχουν...
Αλλα αφου ειναι πολιτικη του μαγαζιου...παω πασο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
επειδη ειναι σχετικα φτηνος, ισως για να πουλησουν τα πιο ακριβα οπως φρεντο κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Τώρα θυμίθηκα με αφορμή αυ΄τό που έγραψε ο Μάριος ένα κυριλε (και καλά) εστιατόριο στην Γλυφάδα που εκτός τον άλλον είχε και τζατζίκι, το γκαρσόνι την ώρα που το σέρβιρε μας λεει

Το ζανζίκι σας, το έκανε πιο κυριλέ, πως και δεν το έγραφάν crem de la skorde! στον κατάλογο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Παιδιά πάντως να έχει χάρη που βρήκαμε άλλα παιδιά εκεί! Μιλάμε αν μου έλεγε ο φίλος μου πάμε να φύγουμε είχαμε άνετα!Να βάλει μια τεράστια πινακίδα ΔΕΝ ΣΕΡΒΙΡΟΥΜΕ ΦΡΑΠΕ

Σαν τον άλλον τον γύφτο στην πισίνα στο μικρολίμανο περίπου που του λέω κάτι σε αναψυτκικό και μου λέεί μόνο αλκοολούχα! Και του λέω και αν θέλω να πιω ρε φίλε με το ζόρρυ? Και πετάγεται κάποιος και λέει οδηγάει (που εν μέρη ισχύει αλλά βασικά δεν μαρέσει το αλκοόλ) και λέει αυτός μεταξύ μας τώρα άνδρες είμαστε!
Έχε χάρη που είχαμε και ξένο άνθρωπο μαζί! Αλλιώς εγώ είχα φύγει και είχα κάνει και θέμα! Τα πήρα τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Τώρα θυμίθηκα με αφορμή αυ΄τό που έγραψε ο Μάριος ένα κυριλε (και καλά) εστιατόριο στην Γλυφάδα που εκτός τον άλλον είχε και τζατζίκι, το γκαρσόνι την ώρα που το σέρβιρε μας λεει

Το ζανζίκι σας, το έκανε πιο κυριλέ, πως και δεν το έγραφάν crem de la skorde! στον κατάλογο


:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Aπίστευτος είσαι!!!!!:clapping: :clapping: :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Λοιπόν βρήκα μαγαζί στην Ελλάδα πιστέυω έξω από τα Starbucks που δεν είχε ΦΡΑΠΕ? Ηράκλειο Essence!

Κάνει ο φίλος ένα φραπέ!
Δεν έχουμε φραπέ!
Μα καθόλου?Τελείωσε
όχι απλά δεν έχουμε Φραπέ!
Σίγουρα?
ναι είναι πολιτική του μαγιαζιού!

Ότι να είναι! Μου φάνηκε ακόμα πιο περίεργο από το ταβερνο-μάγαζο που δεν είχε τηγανητές πατάτες! Είχε έλεγε ο μαγαζάτορας μόνο ελληνική κουζίνα!:hmm:
Επειδη δεν κατάλαβα ... για τα starbuck μιλάμε; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Οχι. Το Starbucks είναι αμερικάνικο ή ότι είναι και οκ κατανοητό δεν έχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τώρα θυμίθηκα με αφορμή αυ΄τό που έγραψε ο Μάριος ένα κυριλε (και καλά) εστιατόριο στην Γλυφάδα που εκτός τον άλλον είχε και τζατζίκι, το γκαρσόνι την ώρα που το σέρβιρε μας λεει

Το ζανζίκι σας, το έκανε πιο κυριλέ, πως και δεν το έγραφάν crem de la skorde! στον κατάλογο


αυτο το μήνυμα... θα πάει στα αγαπημένα μου!!!
μιλάμε ότι γελαγα 5 λεπτα πριν απαντήσω....
ήρθε κι ο αντρας μου απ το άλλο δωματιο να δει με τι γελαω ΤΟΣΟ δυνατα...

ρε Γιάννη... αυτό ήταν ζωγραφιά! :clapup:




Στο θέμα μας τώρα....
ευτυχώς δεν μου έχει τύχει κάτι ανάλογο....
αν μου τύχαινε θα την έκανα με ελαφρα πηδηματάκια....
γενικώς ΑΠΑΙΤΩ να έχω ΤΕΛΕΙΟ σέρβις όπου παω κι αν δεν το εχω κάνω σαματα.... :|
θεωρώ ότι δεν μου κάνουν χάρη που μου σερβίρουν (σαφώς και ούτε τους κανω χάρη που παω στο μαγαζι τους)
Η σχέση ειναι αμφιδρομη, κι όπως τους σέβομαι σαν κατάστημα και τον χώρο τους (δε θα κάνω ζημια στο μαγαζί κλπ) έτσι απαιτω να με σέβονται σαν πελάτισσα και να μου φερονται ΑΨΟΓΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ρε παιδια τι ειναι το τοσο κακο στο οτι δεν σερβιραν φραπε στο συγκεκριμενο μαγαζι; Για α,β,γ λογους δεν το κανουν, το κακο που ειναι; Αμα δεν θελει ο αλλος να σου πουλισει φραπε γιατι να το κανει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ δεν το έγραψα ώς κακό ακριβώς! Απλά μου έκανε τρομερή εντύπωση Chronos!
Αυτό που λέει ο Γιάννης είναι όμως κοροιδία και εγώ σαν την ΚΟΥΕ πιστεύω ότι χάρη τους κάνω! Λεφτά του αφήνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλα, το χουν χασει μερικοι για να πουλησουν κυριλα!
Δεχομαι οτι σε συγκεκριμενα καταστηματα, με συγκεκριμενους καταλογους και προιοντα, οκ, πας και ξερεις οτι δεν περιμενεις ο,τι βρισκεις αλλου.
Αλλα οχι και σε καφετερια να αρνουνται απο αποψη τον φραπε! Σιγα, δε ζητησε και ταβλι μαζι, νταχ!
Εγω παιζει να φευγα επι τοπου, στο οτι ελαχιστοι θα κανουν θεμα το αυτονοητο βασιζεται κι ο καταστηματαρχης. Οσο για το κρεμ ντε λα σκορΝΤ, μου φτιαξε τη νυχτα :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ρε παιδια τι ειναι το τοσο κακο στο οτι δεν σερβιραν φραπε στο συγκεκριμενο μαγαζι; Για α,β,γ λογους δεν το κανουν, το κακο που ειναι; Αμα δεν θελει ο αλλος να σου πουλισει φραπε γιατι να το κανει;

Ποιος ειπε για κακο;:confused:
ΚΟΥΦΟ ειναι το πραγμα!
Και ναι γινεται μονο για λογους κυριλεσμεντεν κι ετσι!Ειναι καφετερια,στην Ελλαδα και δεν σερβιρει τον Εθνικο μας καφε!(χωρις αστεια!το "εθνικος" και με την εννοια οτι εχει τρομερη καταναλωση!)Αυτο απο μονο του ειναι τρελο!
Ειναι σαν να ερθω Ιταλια και να παω να ζητησω καπουτσινο και να μου πει δεν σερβιρουμε...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κουφο ναι ειναι, αλλα νταξει εφοσων πηγες για να πιεις φραπε αν δεν εχεις τους λες συγνωμη εγω φραπε θελω, αν δεν εχετε να παω αλλου και φευγεις. Τωρα για πιον λογο δεν σου σερβιρουν αδικα το ψειριζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μια de la skorde στο 4 παρακαλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δεν το ψειριζω βρε συ,cool, κουβεντα κανουμε.:)
Κι εγω το ιδιο θα εκανα.Μαλιστα αν μου ελεγε δεν εχω, θα επαιρνα κατι αλλο, ουτε καν θα ρωταγα γιατι, οσο κουφο και αν μου φαινοταν.
Τωρα απο εκει και περα,οι λογοι περαν απο το "πουλ μουρ" που θα ηθελε να πουλησει το μαγαζι δεν μου ερχεται να ηειναι καποιος αλλος...
Κοστος;Μπα....
Δυσκολια στο φτιαξμο του φραπε;ουτε...
Να μην εβρισκαν καλο καφε για φραπε;δεν νομιζω...
Αnyway, εμενα με ενδιαφερει τα πρωινα που πηγαινω σχολη και εννιοτε δουλεια, σε κανενα μαγαζι εδω που ειμαι να μην πουν οτι δεν εχουν espresso...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ρε παιδια τι ειναι το τοσο κακο στο οτι δεν σερβιραν φραπε στο συγκεκριμενο μαγαζι; Για α,β,γ λογους δεν το κανουν, το κακο που ειναι; Αμα δεν θελει ο αλλος να σου πουλισει φραπε γιατι να το κανει;

Αν πήγενες σε ένα κομπιουτεράδικο να αγοράσεις ένα pc και σου έλεγε ο μαγαζάτορας "sorry φιλε αλλά δεν πουλάμε υπολογιστές." τι θα έλεγες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Παιδιά πάντως να έχει χάρη που βρήκαμε άλλα παιδιά εκεί! Μιλάμε αν μου έλεγε ο φίλος μου πάμε να φύγουμε είχαμε άνετα!Να βάλει μια τεράστια πινακίδα ΔΕΝ ΣΕΡΒΙΡΟΥΜΕ ΦΡΑΠΕ

Σαν τον άλλον τον γύφτο στην πισίνα στο μικρολίμανο περίπου που του λέω κάτι σε αναψυτκικό και μου λέεί μόνο αλκοολούχα! Και του λέω και αν θέλω να πιω ρε φίλε με το ζόρρυ? Και πετάγεται κάποιος και λέει οδηγάει (που εν μέρη ισχύει αλλά βασικά δεν μαρέσει το αλκοόλ) και λέει αυτός μεταξύ μας τώρα άνδρες είμαστε!
Έχε χάρη που είχαμε και ξένο άνθρωπο μαζί! Αλλιώς εγώ είχα φύγει και είχα κάνει και θέμα! Τα πήρα τώρα


κάτι μου θυμίζει σου λέωωω.... αυτό το κουλό "μόνο αλκοολούχα" το συζητάγαμε για μια βδόμαδα. και από τότε φυσικά, κανείς δεν πάτησε στο μαγαζί...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Αν πήγενες σε ένα κομπιουτεράδικο να αγοράσεις ένα pc και σου έλεγε ο μαγαζάτορας "sorry φιλε αλλά δεν πουλάμε υπολογιστές." τι θα έλεγες; :P
Δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Στο συγκεκριμένο κατάστημα δεν πουλάει συγκεκριμένο είδος καφέ. Το παράδειγμά σου θα ταίριαζε αν δεν πουλούσε καθόλου καφέ.

Πάντως δεν μου φαίνεται και τόσο τρομερή η έλλειψη φραπέ στο συγκεκριμένο κατάστημα. Απλώς δεν το πουλάει. Είναι πολιτική του καταστήματος.

Αντίστοιχα, γιατί δεν διαμαρτύρεσαι που το McDonalds δεν πουλάει φασολάδα;
Μα είναι Ελλάδα εδώ, πώς τολμάει να μην έχει το εθνικό μας φαγητό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top