Voyeurism vs Exhibitionism

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Τι προτιματε να παιρνετε η να σας παιρνουν ματι; Εγω δεν εχω κατασταλλαξει ακομα... Και τα 2 τα βρισκω εξισου ερεθιστικα... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ούτε εγώ μπορώ να αποφασίσω! :redface: :D

Πάντως οφείλω να ομολογήσω οτι βάζεις φοβερούς τίτλους! δεν θα μπορούσα να σκεφτώ πιο διακριτικό τίτλο για ένα τέτοιο θέμα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ο καλός ο μύλος... όλα τα αλέθει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris

Νεοφερμένος

Η Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Και τα 2 τα βρισκω εξισου ερεθιστικα... :D

Έτσι... Έτσι... ;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
προτιμώ να με παίρνουν μάτι γιατί αυτό προφανώς συνεπάγεται ότι εγώ είμαι αυτός που είναι... "εν δράσει" :D :P :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

susceptible

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο susceptible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
ayto pro
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
προτιμώ να με παίρνουν μάτι γιατί αυτό προφανώς συνεπάγεται ότι εγώ είμαι αυτός που είναι... "εν δράσει" :D :P :clapup:
κι εγώ συμφωνώ με αυτό! (προτιμώ να με παίρνουν μάτι):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
και τα δυο συγχρόνως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Και τα δύο μ'αρέσουν εξίσου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Είμαι περίεργος που δεν μοθ αρέσει κανένα απο τα δύο; ο.ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Arty2:
Είμαι περίεργος που δεν μοθ αρέσει κανένα απο τα δύο; ο.ο

Σαφώς και όχι. Περί ορέξεως......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Παρόλο που δεν είμαι ο τύπος του ανθρώπου που θα έπαιρνε μάτι ένα ζευγάρι... θεωρητικά θα μ'άρεσε :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Δεν εννοώ μόνο να κάνουν sex και να βλέπετε ή να κάνετε sex και να σας βλέπουν.

Εννοώ πχ. και να σας βλέπουν γυμνή/γυμνό και να το έχετε προκαλέσει εντέχνως.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
τι εντέχνως μ**η κου**** :D.


edited by yiannis : Λίγο προσοχή στις βρισιές παίδες! Βάλτε και κανένα αστεράκι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Δε θα με άρεσε κανένα από τα 2.. Με το 1ο θα ένιωθα άβολα και με το 2ο θα ένιωθα άβολα. :P (είμαι ντροπαλό παιδάκι!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Σαν αποκομμένες απ τη σεξουαλική πράξη στάσεις (το να παίρνω ή να με παίρνουν μάτι) τις βρίσκω αρκετά παθητικές και δεν με τρελαίνουν.Μέσα στη σεξουαλική πράξη με την σύντροφο...φυσικά συμβαίνουν και τα δυο και αποτελούν ένα ερέθισμα διέγερσης το οποίο θα το διαδεχτεί η αμοιβαία εκτόνωση.Ωστόσο το να παίρνω μάτι ...χωρίς να υπάρχει σύντροφος με την οποία θα ακοολουθήσουν και τα υπόλοιπα ....δεν μου αρέσει ούτε ακόμα και με την προοπτική του αυνανισμού,μιας και θεωρώ οτι η αξία του τελευταίου έγκειται στο ότι μας φέρνει σε επαφή με το αχανές φαντασιωσικό μας υλικό που μπορεί να είναι πολύ πιο διεγερτικό και σίγουρα πολύ πιο μοναδικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos:
Σαν αποκομμένες απ τη σεξουαλική πράξη στάσεις (το να παίρνω ή να με παίρνουν μάτι) τις βρίσκω αρκετά παθητικές και δεν με τρελαίνουν.Μέσα στη σεξουαλική πράξη με την σύντροφο...φυσικά συμβαίνουν και τα δυο και αποτελούν ένα ερέθισμα διέγερσης το οποίο θα το διαδεχτεί η αμοιβαία εκτόνωση.Ωστόσο το να παίρνω μάτι ...χωρίς να υπάρχει σύντροφος με την οποία θα ακοολουθήσουν και τα υπόλοιπα ....δεν μου αρέσει ούτε ακόμα και με την προοπτική του αυνανισμού,μιας και θεωρώ οτι η αξία του τελευταίου έγκειται στο ότι μας φέρνει σε επαφή με το αχανές φαντασιωσικό μας υλικό που μπορεί να είναι πολύ πιο διεγερτικό και σίγουρα πολύ πιο μοναδικό.

Αγαπητε e-stekoumenos, αν και γενικα συμφωνω με τα περισσοτερα posts σου, εδω θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω! Τοσο η μια οσο και η αλλη πραξη ειναι διεγερτικες (προφανως για καποιους και οχι για ολους) και αυτο εχει μια πολυ βασικη αιτια. Το μεν Voyeurism σε βαζει στην πλεονεκτικη θεση να κανεις κατι που ο αλλος στην ουσια δεν θελει (αρα σου δινει μια αισθηση εξουσιας), ενω παραλληλα αισθανεσαι και την ηδονη του "απαγορευμενου" που παντα ελκυει το ανθρωπινο ειδος

(Αν δεν ισχυε αυτο, καμια γυναικα δεν θα φορουσε φουστα. Ολοι οι αντρες -οσοι κοιτουν τουλαχιστον- προσπαθουν να πετυχουν μια ματια στην "απαγορευμενη περιοχη"...μονο και μονο γιατι ειναι απαγορευμενη! :P Ποσο ερεθιστικο ειναι να βλεπεις μια τελειως γυμνη κοπελα στην παραλια, και ποσο μια κοπελα που φοραει μια μικροσκοπικη φουστα και σκυβει ελαχιστα; ;) )

Το δε Exhibitionism (με τη μορφη που αναφερεται στο θεμα, και οχι ως επιδειξιομανια) σου προσφερει ευχαριστηση απο την αποψη οτι προσφερεις ηδονη στο ατομο που σε κοιταει (επομενως ερεθιζεσαι και εσυ) Επισης εχεις την αισθηση οτι σε "πιασαν" να κανεις κατι που δεν επρεπε να δουν, το οποιο ως γνωστον, ειναι πηγη ερεθισμου (σκεφτειτε ποσο ζευγαρια κανουν κατι σε δημοσια/επικινδυνα μερη, ωστε να εχουν το thrill του οτι κινδυνευουν να πιαστουν)

Τουλαχιστον ετσι αντιλαμβανομαι εγω τα πραγματα...Και προφανως θα μου αρεσαν και τα δυο, θα προτιμουσα ομως το πρωτο (Voyeurism )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Αγαπητε e-stekoumenos, αν και γενικα συμφωνω με τα περισσοτερα posts σου, εδω θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω! Τοσο η μια οσο και η αλλη πραξη ειναι διεγερτικες (προφανως για καποιους και οχι για ολους) και αυτο εχει μια πολυ βασικη αιτια. Το μεν Voyeurism σε βαζει στην πλεονεκτικη θεση να κανεις κατι που ο αλλος στην ουσια δεν θελει (αρα σου δινει μια αισθηση εξουσιας), ενω παραλληλα αισθανεσαι και την ηδονη του "απαγορευμενου" που παντα ελκυει το ανθρωπινο ειδος

(Αν δεν ισχυε αυτο, καμια γυναικα δεν θα φορουσε φουστα. Ολοι οι αντρες -οσοι κοιτουν τουλαχιστον- προσπαθουν να πετυχουν μια ματια στην "απαγορευμενη περιοχη"...μονο και μονο γιατι ειναι απαγορευμενη! :P Ποσο ερεθιστικο ειναι να βλεπεις μια τελειως γυμνη κοπελα στην παραλια, και ποσο μια κοπελα που φοραει μια μικροσκοπικη φουστα και σκυβει ελαχιστα; ;) )

Το δε Exhibitionism (με τη μορφη που αναφερεται στο θεμα, και οχι ως επιδειξιομανια) σου προσφερει ευχαριστηση απο την αποψη οτι προσφερεις ηδονη στο ατομο που σε κοιταει (επομενως ερεθιζεσαι και εσυ) Επισης εχεις την αισθηση οτι σε "πιασαν" να κανεις κατι που δεν επρεπε να δουν, το οποιο ως γνωστον, ειναι πηγη ερεθισμου (σκεφτειτε ποσο ζευγαρια κανουν κατι σε δημοσια/επικινδυνα μερη, ωστε να εχουν το thrill του οτι κινδυνευουν να πιαστουν)

Τουλαχιστον ετσι αντιλαμβανομαι εγω τα πραγματα...Και προφανως θα μου αρεσαν και τα δυο, θα προτιμουσα ομως το πρωτο (Voyeurism )

Πολύ καλά κάνεις και διαφωνείς γιατί μέσα απ την διαφωνία το θέμα παρουσιάζεται πιο αντικειμενικά ,μιας και εκτίθενται όλες οι απόψεις.Δεν είμαι ενάντια ούτε στο ένα ούτε στο άλλο....απλώς δεν μου αρέσει να τα βλέπω ξεκομμένα απ τη σεξουαλική επαφή.Άν καταλήγουν σε σεξουαλική επαφή...τότε είμαι μέσα και στα δυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

perseusath

Νεοφερμένος

Ο perseusath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
θα μ αρεσαν πολυ και τα 2. και ακομα καλυτερα συγχρονως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Που πάτε και τα ξεθάβετε αυτά ρε, topic του 2005 λέει... Anyway, προτιμώ να παίρνω μάτι, το να με παίρνουν μάτι δε με ενοχλεί αλλά με κάνει να αισθάνομαι κάπως αμήχανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Kοίτα κατάσταση...


Λεπόν, δεν έχω πάρει *ηθελημένα* μάτι. Μα, χωρίς να το προκαλώ, έχω παρει πολλές φορές αυτί :worry: και είναι αίσχοζ! :mad:

Δε βαριέσαι. Αργά είναι, τσιγάρα τέλος, ποτό τέλος (χικ). Τη πρώτη φορά που έγινε, είχα κατατρομάξει. Όχι γιατί δεν ήξερα τι είναι το σεχς, είχα δει πως είναι τα όργανα σε μια εγκυκλοπαίδεια :redface: μα εδώ γινόταν ανάσταση. Σκέφτηκα ότι κάτι κακό πρέπει να γίνεται... :worry: Που να ξερα ο αθώος, πως ήταν μια φυσιολογικότατη επαφή, με μπόλικο ξύλο (και από τους δύο :P)

Την επόμενη φορά ήμουν πιο υποψιασμένος επειδή είχα κάνει ήδη σεχς (νομίζω δλδ. ήμουν λίγο τύφλα τότε.)
Ο γείτονάς μου, είχε το χούι να αφήνει ανοιχτές μπαλκονόπορτες, χώρια το άλλο του χούι να κάνει σεχς κάθε μα κάθε βράδυ :confused: πρέπει να ήταν επιδειξιομανής!:worry: Τέλος πάντων, ήταν αργάμιση, εγώ κάπνιζα αρειμανίως προσπαθώντας να καταλάβω μαθηματικούρες, και αρχίζει από δίπλα μια συμφωνική βογγητών :hmm:Εκείνη τη στιγμή εκνευρίστηκα που κάτι μου απέσπασε τη συγκέντρωση, και έβαλα μουσική (κάτι ήρεμο έτσι να ξελαμπικάρουμε, το chopped in half). Πρέπει να τους ξενέρωσα γιατί μετά δεν ακουγόταν τίποτα... (Περίεργοι άνθρωποι και αυτοί... Μα είναι δυνατόν να ξενερώσεις ακούγοντας Obituary???? :mad:)

Πέρασε λίγος καιρός, έμαθα να μην αντιδρώ σαν σπασαρχίδας όταν ο κόσμος θέλει να κάνει σεχς, και έπεσα σε άλλον αφασία γείτονα (αν και οι κακές γλώσσες λένε ότι αυτός έπεσε σε αφασία γείτονα :mad:). Θυμάμαι ήταν χημικός και η κοπέλα του φιλόλογος, τυπικό ζευγάρι θετικού+αρνητικής τέλος πάντων :P Δεν τους κατηγορώ που άφηναν μπαλκονόπορτες ανοιχτές πάντως, εκείνο το καλοκαίρι είχαμε βγάλει τη μπέμπελη από τη ζέστη. :look:

Ήταν θυμάμαι ψηλά το φεγγάρι του Αυγούστου, τα τριζόνια τραγουδούσαν το μονότονο σκοπό τους στις φυλλωσιές, οι επίτροποι μας κατηγορούσαν ότι καθυστερούμε με την ολυμπιάδα, και εγώ αργάμιση κάπνιζα αρειμανίως προσπαθώντας να καταλάβω μαθηματικούρες. Λοιπόν, ενώ γυρισαν από έξοδο και ήταν μέσα στα μέλια (αγάαααααπη μου εσύ! *ματσμουτς* θησαυρέεεεε μου! *μουτσματς*) έπεσε μια μικρή ησυχία απότομα :worry:


Κι ξαφνικά λες και μεταμορφώθηκαν. Τον άκουγα να ψελλίζει "Σου #@#$#@ τη #$@#$@, $%$%& μου" και εκείνη λάγνα να του απαντά "$#%#$% μου εσύ, #$#$ με σα $%#$%#$". Έμεινα στο τόπο! Συμφωνω ρε παιδί μου, να μιλάς την ώρα του σεχς, και πως δεν έχει σημασία καμμία βρισιά -εκτός από το "μικροτθούτθουνος"- ίσα ίσα φτιάχνει και ατμόσφαιρα (:confused:). Μα εδώ είχαν ζευγαρωθεί ο δαίμων και ο φειδίας, όσο χειρότερα έβριζε ο ένας τόσο φτιαχνόταν ο άλλος! Δεν μπόρεσα να συγκρατηθώ και, πάνω στη κορύφωση της αλληλοκατηγορίας, άρχισα να γελάω. :redface: Μάλλον δεν γέλαγα, λύθηκα. Ήταν τόσο αστεία παρανοϊκή η σκηνή (και δύσκολες οι μαθηματικούρες :mad:) που άφησα όλη την αρνητική ενέργεια να βγεί ως λυτρωτικό γέλιο, έδρασα ας πούμε ως καταλύτης.
Και, όπως ήταν αναμενόμενο, τους ξενέρωσα :( Πάλι. Και το έφερα βαρέως :(
Μα δε φταίω εγώ που είχαν ορθάνοιχτες μπαλκονόπορτες τις ώρες που τελώ ύπο πίεση... 'Ετσι δεν είναι? :(


Αυτες είναι και οι ωτακουστικές εμπειρίες μου. Οπτικές, να πάρω μάτι κάποιους να κάνουν σεχς, δεν είχα μέχρι πολύ πρόσφατα, και αυτή την εμπειρία προτιμώ να την αφήσω εκεί που είναι, όχι γιατί είμαι σεμνότυφος και σπαστικός (που είμαι) μα γιατί τους είχα για στρέητ και τους δύο :P και ήταν λίγο σοκ να δω πως απλώνουν τη μαρμελάδα και στις δύο πλευρές της φρυγανιάς. :P Τελος πάντων. Πάω να ανοίξω τη μπαλκονόπορτα γιατί έσκασα. Καληνύχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top