Ποιό είναι το καλύτερο στοιχείο του χαρακτήρα σας;

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Η αναισθησία. Δεν θυμάμαι την τελευταία φορά που αγχόθηκα για κάτι.
Πώς θα γίνει να μου δώσεις λίγο απ' αυτό;:eek: Πίστεψέ με! Αποτελεί μεγάλο πλεονέκτημα στις δύσκολες μέρες που διανύουμε!

Γιατί σπουδάζεις? Υπάρχουν πολλοί καλύτεροι και αποδοτικότεροι τρόποι για να μάθεις πράγματα από τις σπουδές.
Σ' αυτό δεν έχεις καθόλου άδικο. Δεν υποτιμώ καθόλου τις άτυπες μορφές εκπαίδευσης. Ωστόσο, οι ανάγκες, οι επιθυμίες μου και οι στόχοι μου απαιτούν τυπικές μορφές δια βίου εκπαίδευσης.

Νομίζω το ότι δίνω απλόχερα αγάπη και τη βοήθειά μου, χωρίς να σκέφτομαι αν θα κερδίσω εγώ κάτι....
Ναι, είναι το μόνο για το οποίο νιώθω καλά με τον εαυτό μου.
Έτσι, ακριβώς είμαι κι εγώ. Όταν δίνεις μέσα απ' την ψυχή σου, νιώθεις τόσο όμορφα, που από μόνο του το συναίσθημα αυτό είναι η αμοιβή σου. Δεν χρειάζεται καμία άλλη επιβράβευση.
Όταν απαιτείς την επιδοκιμασία, την ανταπόδοση και την επιβράβευση, μειώνεται η καλή πράξη που έκανες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πώς θα γίνει να μου δώσεις λίγο απ' αυτό;:eek: Πίστεψέ με! Αποτελεί μεγάλο πλεονέκτημα στις δύσκολες μέρες που διανύουμε!

:hmm: Δεν είναι και τόσο δύσκολο, πρέπει όμως να συμφιλιωθείς με την ιδέα του θανάτου. Τουλάχιστο εγώ έτσι κάνω. Όποτε αντιμετωπίζω κάποι αγχοτική κατάσταση λέω πως στο worst case scenario θα πεθάνω. Και αν η ιδέα του θανάτου δεν σε αγχώνει τίποτα δεν μπορεί.

Βοηθάει να έχεις και κανα δυο near death εμπειρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
:hmm: Δεν είναι και τόσο δύσκολο, πρέπει όμως να συμφιλιωθείς με την ιδέα του θανάτου. Τουλάχιστο εγώ έτσι κάνω. Όποτε αντιμετωπίζω κάποι αγχοτική κατάσταση λέω πως στο worst case scenario θα πεθάνω. Και αν η ιδέα του θανάτου δεν σε αγχώνει τίποτα δεν μπορεί.

Βοηθάει να έχεις και κανα δυο near death εμπειρίες.

:sick: Σοκαρίστηκα λίγο να πω την αλήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:sick: Σοκαρίστηκα λίγο να πω την αλήθεια!

To να συνειδιτοποιεις την πεπερασμένη φύση της ύπαρξής σου βοηθάει στο να καταλαβαίνεις πόσο πραγματικά γελοία είναι τα καθημερινά μας άγχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
To να συνειδιτοποιεις την πεπερασμένη φύση της ύπαρξής σου βοηθάει στο να καταλαβαίνεις πόσο πραγματικά γελοία είναι τα καθημερινά μας άγχη.

Εύγε, Ξεχασμένε, για τη λογική σου και τη συλλογιστική σου!:thumbsup: Υποκλίνομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Το καλύτερο στοιχείο του χαρακτήρα μου είναι η ευσυνειδησία. Πολλές φορές όμως, όσο κι αν σας φανεί αντίφαση, ένα θετικό στοιχείο μας γίνεται και "ο τάφος μας". (Συγνώμη κιόλας για τον κυνικό ρεαλισμό με τον οποίο εκφράζομαι). Τι θέλω να πω μ' αυτό; Το γεγονός ότι είμαι πολύ ευσυνείδητη με κάνει να είμαι τελειομανής, να θέλω να τα κάνω όλα όπως πρέπει σε βαθμό υπερβολικό, να τους/τις έχω όλους/ες ευχαριστημένους/ες κτλ. Αυτή η τακτική πολλές φορές στρέφεται εναντίον μου, γεγονός που κανεί να είμαι διαρκώς αγχωμένη και σε συνεχή και σκληρό αυτοέλεγχο. Παρόλα αυτά, προτιμώ να είμαι έτσι, παρά να νιώθω ενοχές, οι οποίες δεν αντέχονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Η ευγένεια και η αμεσότητα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι τόσα πολλά,δε μπορώ να επιλέξω. Μάλλον η μετριοφροσύνη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top