Τελευταία φορά που...

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τελευταία φορά που λέω τελευταία φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Snow

Νεοφερμένος

Η Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Τελευταία φορά που λέω τελευταία φορά.
Έλα τώρα...Κλεμμεεεεένο....:angry:
Πλάκα κάνω....:teasing:Προφανώς δεν το είδες.Ούτε εγώ κοιτάζω όλα τα προηγούμενα μηνύματα.Σίγουρα έχω γράψει παρόμοια με τους άλλους.Αλλά και να το είδες τι έγινε;;;Η ακόμα καλύτερα σκεφτόμαστε το ίδιο......:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Τελευταία φορά που θα ξανασχοληθώ με βλακείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Τελευταία φορά που θα μπω στο e-steki.gr :P

Τελευταία φορά που θα κάνω χάρες σε άτομα που το εκμεταλλεύονται :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Χμ... δε με ελκύει αυτή φράση, δε με χαρακτηρίζει, δε μου ταιριάζει, οπότε και δεν τη χρησιμοποιώ...
Μ'αρέσει η ζωή και οι αποφάσεις της να έρχονται ομαλά, αυτόματα έπειτα περισυλλογής ...
Φράσεις τέτοιου τύπου είναι επικίνδυνες, επίφοβες να μην είναι αμετάκλητες, σαν το 'πάντα' και το 'ποτέ', σαν το 'δεδομένο', αυθόρμητες, συμπαθητικές και καλοσυνάτες αν μη τι άλλο, αλλά όχι τόσο δυναμικές κατά τη γνώμη μου. Σαφώς θα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις στον υποκειμενικό αυτό κανόνα... Σίγουρα όμως προτιμώ τη φράση ''τότε ήταν και η τελευταία φορά που...''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Μπα... δε με ελκύει αυτή φράση, δε με χαρακτηρίζει, δε μου ταιριάζει, οπότε και δεν τη χρησιμοποιώ...
Μ'αρέσει η ζωή και οι αποφάσεις της να έρχονται ομαλά, αυτόματα έπειτα περισυλλογής ...
Φράσεις τέτοιου τύπου είναι επικίνδυνες, επίφοβες να μην είναι αμετάκλητες, σαν το 'πάντα' και το 'ποτέ', σαν το 'δεδομένο', αυθόρμητες, συμπαθητικές και καλοσυνάτες αν μη τι άλλο, αλλά όχι τόσο δυναμικές κατά τη γνώμη μου


μπράβο μαιντ, πάντα τέτοια.

Άλλο ένα φτασμένο άρθρο κατευθείαν για επικόλληση
σε στήλη σούπερ κατερίνας. Είσαι γαμω τις editor.


Αλλά θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω
γιατί εγώ έχω ακούσει το εξής:

τελευταία φορά που τον παίρνεις απο τα αυτιά, κουφάθηκες μωρό μου.

Αν πεις τελευταία φορά και το τηρήσεις, σε χαλάει δηλ?


Σιγά πόσο επικίνδυνο είναι δηλ?
Μπορεί να πάθεις καμιά τοξίκωση και να ψάχνεις ήπαρ
in the midJuly?

Τόσα πράγματα τα λέμε και ξελέμε.

Τελευταία φορά που πίνω,
που το κάνουμε ακάποτο, που μου ματώνεις τη γλώσσα,
που σε ανέχομαι, που.....πουριτανικό να λες ότι είναι επικίνδυνο
να λες εσχατιά.

ένα κόλπο μετατόπισης του σημείου σημαντικότητας στο μυαλό μας,
για κάτι το επιτεύξιμο, να ξέρουμε το σημείο εκκινήσεως.

κόλπο που δεν κρίνεται από τις λέξεις, μα από τις πράξεις.
Αλλά αν θέλει ο άλλος να το φωνάξει στα δέντρα να τρομάξουν τα πουλιά,
γιατί το φορτίζεις αρνητικά?
ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΦΟΒΗΘΟΥΝ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ?

να ξυπνήσουν τα γαμοπουλα. :pfff:


THATS FUCKING ALL. :)



πι.ες. ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΕΞΩ ΤΟΥ ΜΑ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΣΑ ΤΟΥ,
κι απ' αυτό να κρέμεται η ζωή του.

ΕΚΕΙ ΔΕ ΤΟ ΛΕΣ απλώς αλλά αγοράζεις μαυροπίνακα,
και το σπαμάρεις κάθε μέρα σαν αυτοτιμωρία.
(και καπάκι στέλνεις με bomb-mailing στον εαυτό σου ακριβώς
το ίδιο παραινετικό μεηλάκι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Χμ... δε με ελκύει αυτή φράση, δε με χαρακτηρίζει, δε μου ταιριάζει, οπότε και δεν τη χρησιμοποιώ...
Μ'αρέσει η ζωή και οι αποφάσεις της να έρχονται ομαλά, αυτόματα έπειτα περισυλλογής ...
Φράσεις τέτοιου τύπου είναι επικίνδυνες, επίφοβες να μην είναι αμετάκλητες, σαν το 'πάντα' και το 'ποτέ', σαν το 'δεδομένο', αυθόρμητες, συμπαθητικές και καλοσυνάτες αν μη τι άλλο, αλλά όχι τόσο δυναμικές κατά τη γνώμη μου. Σαφώς θα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις στον υποκειμενικό αυτό κανόνα... Σίγουρα όμως προτιμώ τη φράση ''τότε ήταν και η τελευταία φορά που...''

Νομίζω ότι το θέμα αναφέρεται σε περιπτώσεις όπου λέμε ότι είναι η τελευταία φορά αλλά δεν το τηρούμε. Οπότε εξ'ορισμού δεν είναι αμετάκλητες ;)
Περιπτώσεις δηλαδή που δίνουμε υποσχέσεις στον εαυτό μας και δεν τις τηρούμε. Εξάλλου ο εαυτός μας είναι συνήθως ο πιο εύκολα ριγμένος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
τελευταία φορά που...

...το γράφω.


ISBN 978-960-04-3926-7



:look:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αλλά θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω
γιατί εγώ έχω ακούσει το εξής:

τελευταία φορά που τον παίρνεις απο τα αυτιά, κουφάθηκες μωρό μου.

Αν πεις τελευταία φορά και το τηρήσεις, σε χαλάει δηλ?


Σιγά πόσο επικίνδυνο είναι δηλ?
Μπορεί να πάθεις καμιά τοξίκωση και να ψάχνεις ήπαρ
in the midJuly?

Τόσα πράγματα τα λέμε και ξελέμε.

Τελευταία φορά που πίνω,
που το κάνουμε ακάποτο, που μου ματώνεις τη γλώσσα,
που σε ανέχομαι, που.....πουριτανικό να λες ότι είναι επικίνδυνο
να λες εσχατιά.

ένα κόλπο μετατόπισης του σημείου σημαντικότητας στο μυαλό μας,
για κάτι το επιτεύξιμο, να ξέρουμε το σημείο εκκινήσεως.

κόλπο που δεν κρίνεται από τις λέξεις, μα από τις πράξεις.
Αλλά αν θέλει ο άλλος να το φωνάξει στα δέντρα να τρομάξουν τα πουλιά,
γιατί το φορτίζεις αρνητικά?
ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΦΟΒΗΘΟΥΝ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ?

να ξυπνήσουν τα γαμοπουλα. :pfff:


THATS FUCKING ALL. :)



πι.ες. ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΕΞΩ ΤΟΥ ΜΑ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΣΑ ΤΟΥ,
κι απ' αυτό να κρέμεται η ζωή του.

ΕΚΕΙ ΔΕ ΤΟ ΛΕΣ απλώς αλλά αγοράζεις μαυροπίνακα,
και το σπαμάρεις κάθε μέρα σαν αυτοτιμωρία.
(και καπάκι στέλνεις με bomb-mailing στον εαυτό σου ακριβώς
το ίδιο παραινετικό μεηλάκι)

Ναι εντάξει, άδικο δε θα σου δώσω, είναι η άποψή σου και σεβαστή. Αλλά δεν μου ταιριάζει το ''λέω και ξελέω'' γιατί είμαι απο τα άτομα που δεν παίρνουν αποφάσεις στο λεπτό και δύσκολα εως ποτέ δε θα το εξωτερικεύσω προτού το κάνω πράξη. Γιατί το έξω δε μου λέει κάτι. Το μέσα είναι η ουσία. Το έξω είναι η επιβεβαίωση. Σαφώς και θα σκεφτώ κάτι που δε θέλω να ξανακάνω, αλλά θα περιμένω οσότου ωριμάσει, έτσι ώστε να γίνει και πράξη μηχανικά. Αυτό λέω παραπάνω. Το ''λέω'' κάτι και δεν το τηρώ, το δικαιολογώ στους άλλους. Οχι όμως σε μένα, γι'αυτό αποφεύγω βαρύγδουπες δηλώσεις.;)
Καταλαβού; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Τελευταία φορά που το ακούω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
η τελευταια φορα που παιρνω αντρα στα σοβαρα:SSSS τςςςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
που δεν σεβομαι τους αλλους γυρω μου. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

klara!!

Νεοφερμένος

Η klara!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
τελευταια φορα που ασχολουμαι με ανοητα αγορακια που δε ξερουν τι θελουν και το παιζουν εξυπνοι και καγκουρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
που κάθομαι στο πισί αμέσως μόλις ξυπνήσω, από αυριο θα περιμένω κανα τεταρτακι
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Σήμερα ήταν η τελευταία φορά που φοβήθηκα να πάρω το αυτοκίνητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
...που ασχολουμαι με ηλιθειες!!! :mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
θα σε φιλήσω,αλήθεια λέω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Τελευταία φορά που αναφέρω το όνομα σου! Τέλος -.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top