Τι είδους μαγαζί θα σας άρεσε να έχετε;

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Το μεγαλο μου όνειρο είναι καποια στιγμη να ανοιξω αυτο το μαγαζάκι....
Μικρο....
Ξυλινα ολα μεσα με ασπρους ή μπεζ τοιχους....
Αντικες παντου διακοσμημενες....
Αντικειμενο πώλησης: Γλυκα, ζαχαρωτα σε μεγαααλα βαζα, μαρμελαδες σε ακομα πιο μεγαλα βαζα, σοκολατακια....(ολα χειροποιητα εννοειται)

Σιγα μην πετυχαινε...αλλα δεν με πειραζει...θα ηταν το καταφυγιο μου...το ονειρο μου....:whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Το μεγαλο μου όνειρο είναι καποια στιγμη να ανοιξω αυτο το μαγαζάκι....
Μικρο....
Ξυλινα ολα μεσα με ασπρους ή μπεζ τοιχους....
Αντικες παντου διακοσμημενες....
Αντικειμενο πώλησης: Γλυκα, ζαχαρωτα σε μεγαααλα βαζα, μαρμελαδες σε ακομα πιο μεγαλα βαζα, σοκολατακια....(ολα χειροποιητα εννοειται)

Σιγα μην πετυχαινε...αλλα δεν με πειραζει...θα ηταν το καταφυγιο μου...το ονειρο μου....:whistle::whistle::whistle:
θα μουν η πιο μονιμη πελατισα σου!!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
θα μουν η πιο μονιμη πελατισα σου!!!!:redface:

Μακάρι να το ανοίξω κάποτε...να σε έχω και μόνιμη πελάτισσα!!:):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Είχα κάποτε όνειρο να ανοίξω ένα μαγαζί και να γίνω αφεντικό του εαυτού μου.
Εδιναν κάποια εθελουσία εκεί που δουλευα, παραιτήθηκα και το άνοιξα με τα χρήματα της αποζημίωσης και με αυτά που είχα στην άκρη.
Ήταν ένα βιβλιοπωλείο, και μάλιστα κοντά σε σχολές.

Γρήγορα όμως κατάλαβα, ότι δεν είναι τα πράγματα έτσι απλά όπως φαίνονταν, και σε 2-3 χρόνια βυθίστηκα στα χρέη, και ίσα-ίσα μπόρεσα να το πουλήσω και να βγάλω τα χρέη, αφού έχασα όλα τα χρήματα που επένδυσα.

Τώρα για μαγαζί ούτε κουβέντα να ακούω, μισθωτός και πάλι μισθωτός, με την ασφάλειά μου, με τα δώρα μου, με τα επιδόματα αδείας μου, την καλοκαιρινή μου άδεια, με όλα τα πλην που έχουν, αλλά τουλάχιστον χωρίς το άγχος της καθημερινής επιβίωσης που είχα τότε.

Είμαι παθών και ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Και η ηρθε ο D_G να σκασει τη ροζ φουσκα μας και να μας προσγειωσει αποτομα..

Σε μισω D_G..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
εχεις πάει ? ειναι καλό? το φαι τι λέει?

και ποσο πάει το μαλλί?

Τωρα το ειδα...:redface:

Περιεργες αλλα ωραιες γευσεις...Μικρες μεριδες βεβαια...δεν ειναι για χορταση τα πιατα τους!:)
Οι τιμες λιγο τσιμπημενες...2 κυριως πιατα, ενα ορεκτικο, ενα μπουκαλι κρασι --> 100 ευρω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Είχα κάποτε όνειρο να ανοίξω ένα μαγαζί και να γίνω αφεντικό του εαυτού μου.
Εδιναν κάποια εθελουσία εκεί που δουλευα, παραιτήθηκα και το άνοιξα με τα χρήματα της αποζημίωσης και με αυτά που είχα στην άκρη.
Ήταν ένα βιβλιοπωλείο, και μάλιστα κοντά σε σχολές.

Γρήγορα όμως κατάλαβα, ότι δεν είναι τα πράγματα έτσι απλά όπως φαίνονταν, και σε 2-3 χρόνια βυθίστηκα στα χρέη, και ίσα-ίσα μπόρεσα να το πουλήσω και να βγάλω τα χρέη, αφού έχασα όλα τα χρήματα που επένδυσα.

Τώρα για μαγαζί ούτε κουβέντα να ακούω, μισθωτός και πάλι μισθωτός, με την ασφάλειά μου, με τα δώρα μου, με τα επιδόματα αδείας μου, την καλοκαιρινή μου άδεια, με όλα τα πλην που έχουν, αλλά τουλάχιστον χωρίς το άγχος της καθημερινής επιβίωσης που είχα τότε.

Είμαι παθών και ξέρω.


Και νόμιζα πως αυτα τα βιβλιοπωλεία βγάζουν αρκετά λεφτά! Ιδίως αν σκεφτεί κανείς πόσες φωτοτυπίες βγάζουν οι παρατάξεις της κάθε σχολής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να έχω ένα ωραίο εστιατόριο με έμφαση στην παραδοσιακή ελληνική κουζίνα αλλά και χωρίς να διστάζω να δώσω και κάποιες μοντερνιστικές πινελιές. Θα πρόσεχα πολύ τα υλικά να είναι φρέσκα και να είναι μαγειρεμένα έτσι ώστα οι γεύσεις να είναι αληθινές και όχι τυποποιημένες. Θα προσπαθούσα οπωσδήποτε οι τιμές να έχουν διαβάθμιση ούτως ώστε να μπορεί κάποιος να έρθει και να φάει ποιοτικά χωρίς να ξεφραγκιαστεί αλλά και να έχω και κάπως πιο εξεζητημένα πιάτα. Η διακόσμησή μου θα ήθελα να ξεφύγει από τν πληθώρα των μοντερνιστικών "μπιστρώ" που υπάρχουν και να βασίζεται στην παράδοση με φωτεινά χρώματα, πίνακες λαϊκής τέχνης και στοιχεία τα οποία θα κάνουν κάποιον να νιώσει ότι είναι σε έναν οικείο χώρο. Ακόμα θα είχα και βραδιές με ζωντανή μουσική (π.χ. μια κιθάρα κι ένα μπουζούκι) καθώς και θα δημιουργούσα μενού αφιερωμένα σε όλες τις διάσημες κουζίνες του κόσμου. Πώς σας φαίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ενα μπαρακι alternative σε νησι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
θα ηθελα να εχω ενα μικρο οικογενειακο ξενοδοχειο διπλα στην θαλασσα που θα ειχε και ενα εστιατοριο !
θα ημουν << σκυλα >> με τους υπαλληλους μου και ολα θα ηταν υπο την εποπτεια μου αλλα ολα θα ηταν πεντακαθαρα , η εξυπηρετηση θα ηταν αψογη , το φαγητο θα ηταν πεντανοστημο και ολοι οι πελατες θα εφευγαν ευχαριστημενοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
μια μπουζουκλερι τυπου μεσανυχτα.. :joking:

Μαγαζι με αντρικα ρουχα..Θα τελειωνα το εμπορευμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εγώ θέλω πολύ, πάρα πολύ να ανοίξω ένα ιδιαίτερο βιβλιοπωλείο.

Μέσα μεγάλες ξύλινες βιβλιοθήκες (το ξύλο και τα βιβλία μυρίζουν υπέροχα!:redface:) που θα είναι έτσι τοποθετημένες στο χώρο ώστε να υπάρχουν διάσπαρτα σαλονάκια όπου θα μπορεί κανείς να απολαμβάνει σε αναπαυτικές πολυθρόνες και τον καφέ του.
Θα λειτουργεί επίσης και δανειστική βιβλιοθήκη:clapup:
Ένας χώρος δηλαδή ζεστός και φιλόξενος, σαν μία μικρή απόδραση...
Το θέλω από πολύ μικρή και έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα το κάνω κάποτε...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
videoclub δεν το συζητω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
στριπτιζάδικο :redface:

απλά ταιριάζει με τις ώρες που ξυπνάω και κοιμάμαι :redface:

θα μπορούσα βέβαια να ανοίξω διανυκτερεύον φαρμακείο :redface:

αλλά οι στολές του είναι ξενέρωτες :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Περίπτερο,
έχει τα απαραίτητα για να κρατιέμαι στη ζωή αλλά και οικονομικά.
Τσιγάρα και μπύρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αντικερι....ή αρωματοπωλειο.......:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Μαγαζί με χειροποίητα αντικείμενα: κοσμήματα, καρφίτσες, άλμπουμ, κάρτες, διακοσμητικά κλπ... που φυσικά θα έφτιαχνα μόνη μου ή σε συνεργασία με φίλες μου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Μαγαζι με παλια βινυλια και γενικα καθε τι απο μουσικη αντικα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ένα ζαχαροπλαστείο. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top