Καπνίζεις;

cookie

Νεοφερμένος

Η cookie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
οχιιι δεν καπνιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sesilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
καπνίζω και μάλιστα πάρα πολύ και έρχομαι κ συνεχώς σε προστιβή
με το amore ο οποίος ως πρώην καπνιστής το σιχένεται οικτρά.έλα
όμως που ούτε να προσπαθήσω να το κόψω δεν μπορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Όχι. Για δυο-τρεις μέρες κιόλας είχα κάνει τεστ και κάπνισα 2-3 πακετάκια για να δω τι το ωραίο βρίσκουν. Προφανώς δε βρήκα κάτι. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ale3andros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ale3andros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Όχι, κατηγορηματικά! ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Σε ένα άλλο θέμα διάβασα το εξής:
Ενας απο τους λογους που εχω ασθμα ειναι γιατι ο μπαμπας μου καπνιζε απο οταν ημουν μωρο στο σπιτι.Χαιρομαι που τα παιδια μας δε θα μεγαλωσουν λες και συμμετεχουν στο "Ρεπορταζ στην Ομιχλη".:lol::lol::lol:
Πραγματικά ενοχλήθηκα στη σκέψη (όχι για το συγκεκριμένο άτομο φυσικά) ότι κάποιοι καπνίζουν αδιαφορώντας μεν για τους γύρω τους, αλλά ακόμα και για τα παιδιά τους!
Ισχύει κάτι τέτοιο, ότι δηλαδή αν καπνίζουν στον περίγυρο σου όταν είσαι μωρό μπορεί πάθεις άσθμα; Πως νιώθει ένας γονιός που προκαλεί κάτι τέτοιο στο παιδί του; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λυσανδρος

Νεοφερμένος

Ο Λυσανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ναι φανατικα!!!!!!!!!!!!!!!!
Καπνιζω................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ισχύει κάτι τέτοιο, ότι δηλαδή αν καπνίζουν στον περίγυρο σου όταν είσαι μωρό μπορεί πάθεις άσθμα; Πως νιώθει ένας γονιός που προκαλεί κάτι τέτοιο στο παιδί του; :/:

Συνήθως βρίσκουν μια καλή δικαιολογία και την πιστεύουν
"Δεν έφταιγε το κάπνισμα μου αλλά το μάλλινο χαλί και η βελέντζα"
Ετσι νιώθουν μια χαρά με τον εαυτό τους και δεν επιβαρύνουν τον εαυτό τους με χαζές σκέψεις όπως οι ενοχές

Εδώ υπάρχουν έγκυες που ξέρουν ότι κάθε τους τσιγάρο κόβει την ανάσα του μωρού που έχουν στην κοιλιά τους και παρόλα αυτά σου λένε "σορρυ αλλά δε μπορώ να το κόψω κι ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλύτερα να κάνω 5 τσιγάρα τη μέρα παρά να πάθω στέρηση"
:knife:
νταξ τι να πεις... ο καθείς κάνει τις επιλογές του...
πάντως συνήθως αυτοί οι γονείς είναι οι πιο επικριτικοί απέναντι στους άλλους γονείς για το πόσο κακά μεγαλώνουν τα παιδιά τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WildCherry

Νεοφερμένος

Η WildCherry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Και ο πατέρας μου κάπνιζε επί πολλά χρόνια, αλλά το έκοψε μαχαίρι όταν του είπε ο γιατρός ότι δεν πάει άλλο....Αλλά κάπνιζε πάντα ή στο μπαλκόνι τα καλοκαίρια ή κάτω από τον απορροφητήρα τους χειμώνες......

Εγώ προσωπικά όχι μόνο δεν καπνίζω αλλά σιχαίνομαι τον καπνό, γιατί αισθάνομαι πως όταν ο άλλος δίπλα μου καπνίζει δεν μπορώ να πάρω ανάσα...μου κόβεται η αναπνοή....

Η χειρότερη βέβαια κατάσταση είναι στην σχολή....ειδικά στις συνελεύσεις....:confused:...χάλια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ο πατέρας μου καπνίζει παρα πολλά χρόνια, πιστεύω πως και γιατρος να του πει να το κόψει δεν θα το κάνει δυστυχώς,
Εγω δεν καπνίζω και εκνευρίζομαι παρα πολύ όταν συνάνθρωποι βλέπουν οτι ο καπνος ερχεται πανω μου ντουμάνι δεν τους απασχολει καθόλου.
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kolokythi

Νεοφερμένος

Η Kolokythi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εγώ δεν καπνίζω.. ποτέ δεν κάπνιζα. Παραδόξως καπνίζει όλη μου οι οικογένεια απο τότε που γεννήθηκα. (και πριν σαφώς...)
όποτε ευτυχώς ή δυστυχώς ο καπνός πια δεν με ενοχλεί, έχω πάθει ανοσία.
Και μια δόση black humor:
Κάποτε που γκρίνιαζα στους φίλους μου επειδή κάπνιζαν και είχε γεμίσει καπνό το σπίτι γύρισε ο ένας και μου είπε "οχού μωρέ, αφού και εσύ θα πεθάνεις στο τέλος σαν και εμάς, μη γκρινιάζεις άσκοπα" ... εγώ το βρήκα αστείο,εσείς; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anda

Νεοφερμένος

Η Τρελή κι Αλλοπαρμένη...!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Ω ναι...τους τελευταίους 7 μήνες κάπως πιο συστηματικά(2 περίπου πακέτα το μήνα - το πολύ 3)Εξαίρεση φυσικά αποτελούν οι εξορμήσεις στο χωριό με τους γονείς απόντες!!Τότε κάνω περίπου μισό με ένα πακέτο τη μέρα!!! Μου αρέσει και παρότι δεν έχω εθιστεί (μέχρι και 10 μέρες περνάω χωρίς τζούρα) δεν θέλω να το κόψω...Ευτυχώς μένω ακόμα με τους δικούς μου γιατί θα ήμουνα "φουγάρο"!!!! (Και φανταστείτε έκανα και πρωταθλητισμό στα "νιάτα" μου!!)

Α!Να κάνω και μία ερώτηση που ξέχασα πριν??? Γιατί ρε παιδιά τόση "καούρα" από τις κυβερνήσεις να "μας σώσουν" από τον καρκίνο?? Αν νοιάζονται τόσο πολύ ας λιγοστέψουν τους ρύπους που ευθύνονται πολύ περισσότερο από το τσιγάρο για πάρα-πάρα-πάρα πολλούς καρκίνους και ας κλείσουν ολες τις καπνοβιομηχανίες!!!
Ποιός ο λόγος κύριε να μου πουλάς τσιγάρο αν δεν μπορώ να το απολαύσω με τον καφέ και το ποτό μου????
ΟΕΟ?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Καπνίζεις;


Όχι βέβαια...
Που και πού, μόνον, κανα πακέτο
(Πχ κάθε τρίωρο.)




Ποιός ο λόγος κύριε να μου πουλάς τσιγάρο αν δεν μπορώ να το απολαύσω με τον καφέ και το ποτό μου?

Μην σου πέσει μέσα η στάχτη...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ναι απο τη τριτη λυκειου εδω και κανα χρονο δηλαδη... κανω virginia slim τα χρυσα παρακαλω πολυ... :P κ κανω ενα πακετο στις 3 μερες συνηθως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αλλη ερωτηση??? ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Omorfileni89

Νεοφερμένος

Η Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ΟΧΙ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top