Το σπίτι μου γκρεμίζεται;

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Το διπλανό σπίτι από το δικό μου, αρκετά παλιό, δόθηκε για να γίνει πολυκατοικία. Η μάλλον, δυο πολυκατοικίες. Συγκρότημα δλδ, 7 όροφοι η κάθε μια, με γκαζον και πεταλουδιτσες.
δε με πειράζει αυτό, ισα ισα.

ούτε το ότι εγώ πια δεν βλέπω καθόλου το φως του ηλίου στο σπίτι μου, καθότι μένω στο ισόγειο και όχι στην πρόσοψη τις πολυκατοικίας μου.
ούτε ότι το πρωί που χτυπάει ξυπνητήρι δεν σηκώνομαι γιατί νομίζω ακόμα ότι είναι μεσάνυχτα, και ότι κάποιος μου κάνει αναπάντητη.
το βιολογικό μου ρολοι είναι πλέον ξεκούρδιστο, δε ξέρω ποτε είναι μέρα, ποτε είναι νύχτα και αυτό με επηρεάζει σε όλους τους τομείς της ζωής μου.

αλλα το thread το ανοίγω για άλλο λόγο...

από τότε που γκρεμίστηκε το διπλανό σπίτι και έσκαψαν για να κάνουν τα θεμέλια τον πολυκατοικιών, το δικό μου σπίτι άρχισε να.. γέρνει. ράγισε όλος ο τοίχος που συνορεύει με την οικοδομή, έσπασαν τα πλακάκια στην παράλληλη γραμμή με αυτόν τον τοίχο σε όλα τα δωμάτια, σε κάποια σημεία πέφτουν και σοβάδες από τους τοίχους.. με αποκορύφωμα πριν λίγες μέρες και ένας άλλος τοίχος, αυτός που είναι ανάμεσα στα υπνοδωμάτια του σπιτιού και πάνω από τα κεφαλια μας όταν κοιμόμαστε, να έχει ΜΕΓΑΛΗ ρωγμή... ΔΙΑΜΠΕΡΕΣ...δηλαδή, μια κυρια ρωγμή που φαίνεται και από τις δυο μεριές του τοίχου και πολλές γύρω γύρω από αυτήν.

Κατι πρεπει να γινει αμεσα..
εχω φερει το μηχανικο της οικοδομης, το εχει δει, ειπε οτι θα το μεταφερει στον εργολαβο.. πριν λιγες μερες αυτο.. απο τοτε τιποτα.
ομως το θεμα ειναι επειγον, δε ξέρω κατά ποσο κινδυνεύω να με πλακώσει το ίδιο μου το σπίτι...!!!
Δε μπορουμε να χτίζουμε σπιτια αλλα να γκρεμιζουμε τα διπλανα!

Νομικά τι μπορεί να γινει ???
Τι δικαιωματα εχω και πως μπορω να κινηθω?
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
πάρεόσο ποιο γρήγορα μπορείς τον δικηγόρο σου.... θα σου λύσει κάθε αποροια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τζιο, πολύ απλά φωνάζεις την αστυνομία, την ώρα που κάνουν εργασίες. και προχωράς στις ανάλογες μηνύσεις, αν χρειαστεί.

εντιτ. ήταν υποχρεωμένοι να ρίχνουν τα ανάλογα στηρίγματα, όταν υπάρχει κίνδυνος να δημιουργηθούν ζημιές στα γύρω σπίτια που είναι μεσοτοιχίες με την οικοδομή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Υποθετω οτι ως "πολυκατοικια", αν εχετε καποιον διαχειριστη η καποιον υπευθυνο τελος παντων, πρεπει να φωναξετε καποιον ανεξαρτητα απο τον εργολαβο της νεοχτιστης οικοδομης-γιατι λογικο ειναι να μην ερθει ποτε, ασχετα αν συμβει κατι θα τρεχει και δε θα φτανει-, να αξιολογησει τη ζημια και να κρινει ποσο καταλληλο ειναι να κατοικειται η μπαινει..κοκκινο κορδελακι. Παντως φανταζομαι οτι και μονο απ'τη στιγμη που εχει υποστει ζημιες που δεν υπηρχαν το σπιτι, ραγισμενοι τοιχοι κτλ, δικαιουστε αποζημιωση. Τετοια θεματα η κανονιζονται μεταξυ σας αν ειναι διαλλακτικη η αλλη πλευρα, η παει δικαστικα. Αυτα απ'οσα γενικα ξερω, θα ρωτησω το απογευμα για νομικη καλυψη τι παιζει και θα ξαναγραψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Gio, έχει κανένας άλλος από τη δική σου πολυκατοικία πρόβλημα?Στο σπιτονοικοκύρη σου το είπες?
Είναι πολύ σοβαρό αυτό.Συμφωνώ με doo.Αστυνομία αν συνεχίσουν να αγνοούν το πρόβλημα, από αύριο κιόλας.
Αλλιώς πάρε το νόμο στα χέρια σου :kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καταγγελία, αν είναι δυνατόν!!

Υπάρχει στην πολεοδομία Τμήμα Επικινδύνων. Πάρε τηλέφωνο στην Πολεοδομία Αθηνών, εκεί ανήκει το Παγκράτι, στο Κράτος 53 (οκ, αυτό δε σε νοιάζει).

Άμεσα!!!

Πλήρη αναφορά, εκεί (διεύθυνση), από τότε (ημερομηνία) γίνεται οικοδομή με αριθμό αδείας τάδε (κάθε οικοδομή έχει απ' έξω χαρτί με αριθμό αδείας).
Παρακαλώ να μου κοινοποιήσετε με έρευνά σας, εάν διατρέχει η κατοικία μου κάποιο κίνδυνο, καθ' ότι έχουν ήδη παρουσιαστεί αυτές κι αυτές οι ζημιές.

Τρέχα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
αν δεν είναι δικό σου το σπίτι δεν την κάνεις καλύτερα από εκεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δικο μου ειναι το σπιτι παιδια. ελπιζω για πολλα χρονια ακομα. ρε τι με βρηκε...
ναι, εννοειται οτι θα επικοινωνησω με δικηγορο, απλα το βαλα και εδω το θεμα γιατι ολοι μαζι σκεφτομαστε καλυτερα απο εμενα μονη μου.

μπορω να τους διακοψω τις εργασιες?
η αποζημιωση (που ελπιζω να δοθει) θα δοθει μετα το τελος των εργασιων? γιατι μεχρι τοτε μπορει να χουμε γινει μπαζα εδωπερα!


doooo ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΤΗΡΙΓΜΑΤΑ?
Γιατι ο μηχανικος αυτο μου πε...
οτι δεν ειναι δικο τους το λαθος αλλα θα δει τι μπορει να κανει, απλα το σπιτι μου ειναι λεει παλιο(-σπιτο) που να τον παρει και να τον σηκωσει γαμωτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
doooo ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΤΗΡΙΓΜΑΤΑ?
Γιατι ο μηχανικος αυτο μου πε...
οτι δεν ειναι δικο τους το λαθος αλλα θα δει τι μπορει να κανει, απλα το σπιτι μου ειναι λεει παλιο(-σπιτο) που να τον παρει και να τον σηκωσει γαμωτο!
as you know, έχτισα πρόσφατα. είχα μεσοτοιχία με ένα παλιό σπίτι στη βορινή πλευρά. Οι εκσκαφές και οι εργασίες μέχρι να πέσει το μπετό της πυλωτής (να γεμίσουν δηλ τα θεμέλια και να έρθει πάλι το επίπεδο στην επιφάνεια του δρόμου) έγιναν με ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ προσοχή: είμουν πάνω από τον οδηγό του σκαπτικού μηχανήματος, μη τυχόν γκρεμίσει τίποτα. Ο γείτονας (καλή ώρα εσύ) ήταν και αυτός εκεί, stand by, με το ασύρματο τηλ στο χέρι για να πάρει την αστυνομία να με σταματήσει, αν τυχόν γινόταν κάτι.
Όταν είδα ότι τα θεμέλια του σπιτιού του ήταν σαθρά, επωμίστηκα το έξτρα κόστος κατασκευής στηριγμάτων (περίπου 200 ευρώ επιπλέον), παρόλο που δεν προβλεπόταν, για να γλυτώσω την ανακαίνιση του σπιτιού του γείτονα.

Μπορείς να τον σταματήσεις ΑΜΕΣΑ. Θα πας και στη πολεοδομία για καταγγελία, αλλά αυτό είναι η δεύτερη ενέργεια. Μη ξεχνάς ότι η διεκπεραίωση της καταγγελίας παίρνει χρόνο, και αυτοί θα δουλεύουν μέχρι να τους σταματήσουν.
αστυνομία. αύριο το πρωί θα σου έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δε το ξερα οτι εσυ το ειχες χτισει καλο μου.
αυριο αστυνομια μαλλον και απο δευτερα πολεοδομια.
το κακο ειναι οτι ατομα του περιβαλλοντος μου δεν θελουν καμια επαφη με αυτα και ειναι τελειως εναντιον του να εχουν παρε δωσε με αστυνομιες και πολεοδομιες.

για την ακριβεια, μου λενε να μην κανουμε τωρα τπτ, να περιμενουμε το καλοκαιρι (σ εκανα 5μηνο) που θα χει καλοκαιρι και τοτε να τα κανουμε ολα..
εχουν κι αυτοι καποιο δικιο.. η οικοδομη διπλα επι ενα μηνα ειχε λιμνη με νερα και ολο το σπιτι εκτος των αλλων φουσκωσε κιολας απ την υγρασια...

αλλα εγω το θεωρω χασιμο χρονου αυτο τελειως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
για την ακριβεια, μου λενε να μην κανουμε τωρα τπτ, να περιμενουμε το καλοκαιρι (σ εκανα 5μηνο) που θα χει καλοκαιρι και τοτε να τα κανουμε ολα..
εχουν κι αυτοι καποιο δικιο.. η οικοδομη διπλα επι ενα μηνα ειχε λιμνη με νερα και ολο το σπιτι εκτος των αλλων φουσκωσε κιολας απ την υγρασια...

αλλα εγω το θεωρω χασιμο χρονου αυτο τελειως!
Ναι, καλή ιδέα κι αυτή.
Μπορείς να περιμένεις να δεις αν θα πέσει το σπίτι σου.Έτσι θα μάθεις και τις αντοχές του...

:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
αλλα εγω το θεωρω χασιμο χρονου αυτο τελειως!

NoΜικά δεν ξέρω να σε βοηθήσω [αν και εγώ θα είχα ήδη πάρει δικηγόρο και την αστυνομία] αλλά να πεις (χωρίς παρεξήγηση ελπίζω) στον περίγυρό σου να πάει να κουρευτε'! :mad::mad::mad::mad:

Το σπίτι έχει ρωγμές, γέρνει, φούσκωσε από τα νερά και εσύ θα περιμένεις μέχρι το καλοκαίρι?????

[σόρρυ, οφτόπικ αλλά συγχίστηκα με το όλο Thread και με τον π@πάρα τον μηχανικό...δεν κατάλαβα δλδ για να χτίσουμε ένα σπίτι γκρεμίζουμε τα υπόλοιπα γύρω γύρω και δεν είναι δική μας ευθύνη? Που ακούστηκε αυτο???? :mad:]

εντιντ: θυμήθηκα μόλις ότι ο γείτονας μας στο χωριό όταν για δικές του εργασίες μας γκρέμισε τον τοίχο του κήπου τον αναστήλωσε μόνος του και με δικά του έξοδα από ότι μου είχε πει η μάμά μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
τζιο, πολύ απλά φωνάζεις την αστυνομία, την ώρα που κάνουν εργασίες. και προχωράς στις ανάλογες μηνύσεις, αν χρειαστεί.

εντιτ. ήταν υποχρεωμένοι να ρίχνουν τα ανάλογα στηρίγματα, όταν υπάρχει κίνδυνος να δημιουργηθούν ζημιές στα γύρω σπίτια που είναι μεσοτοιχίες με την οικοδομή.

+1

μπορω να τους διακοψω τις εργασιες?
η αποζημιωση (που ελπιζω να δοθει) θα δοθει μετα το τελος των εργασιων? γιατι μεχρι τοτε μπορει να χουμε γινει μπαζα εδωπερα!

Δυσκολα θα σου δωσουν αποζημιωση, ειναι χρονοβορο και δεν σε συμφερει γιατι μπορει να μην ειναι το ποσο αντιστοιχο με το κοστος των ζημιων που εχουν προκληθει.
Να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ να σου επισκευασουν τις οποιες ζημιες! Ειναι υποχρεωμενη, η κατασκευαστικη εταιρια.


doooo ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΤΗΡΙΓΜΑΤΑ?
Γιατι ο μηχανικος αυτο μου πε...
οτι δεν ειναι δικο τους το λαθος αλλα θα δει τι μπορει να κανει, απλα το σπιτι μου ειναι λεει παλιο(-σπιτο) που να τον παρει και να τον σηκωσει γαμωτο!

Αν ειναι εταιρια θα πρεπει να εχει ηδη κανει -πριν αρχισει την εκσκαφη- ασφαλεια αστικης ευθυνης η οποια να καλυπτει εκτος απο το δικο τους κτισμα, και τα σπιτια που "αγγιζει" η οικοδομη.

Ο μηχανικος ο δικος τους σου το ειπε αυτο? Υποψιαζομαι οτι δεν εχει καν ενημερωσει την εταιρια..
Ενημερωσε αμεσα τον δικηγορο σου, κι ισως χρειαστει να δωσεις και καποια αμοιβη σε καποιον μηχανικο για να κανει τεχνικη μελετη.


Καλα ξεμπερδεματα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Miss litle devil μου, κατα λεξη ο μηχανικος τους πριν μερικες ωρες που τα ειδε μου ειπε οτι δεν ειναι δικο τους φταιξιμο το οτι η πολυκατοικια μας ειναι παλια και οχι μονωμενη κλπ κλπ.
του ειπα οτι ειναι υποχρεωμενοι οταν χτιζουν, να μη γκρεμιζουν τα διπλανα σπιτια που μενουν ανθρωποι και αν αυτο συνεπαγεται ΜΕΛΕΤΗ για επιπλεον στηριξη των γυρω σπιτιων, ΕΠΡΕΠΕ να το ειχαν κανει! ολα αυτα απο το κεφαλι μου βεβαια, γιατι δεν ειχα βαλει το θρεντ κ δεν ηξερα αν ισχυει και κατι αλλο!
μαλιστα, του πα οτι αφου το ξερε ο αθλιος οτι το σπιτι θα αντιμετωπισει προβληματα, να μας το λεγε να καναμε εμεις προσθετες διαδικασιες στηριξης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Οντως δεν ειναι δικο τους θεμα το προβλημα με την υγρασια. Το οτι μπορει να σου ερθει ο τοιχος αγκαλια ομως ειναι. Η επιπλεον στηριξη ειναι ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ θεμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καθώς και οι επισκευές που προκλήθηκαν με δική τους ευθύνη είναι δικό τους θέμα....

Ο μηχανικός τους, σου είπε όλα όσα ήθελε εκείνη την ώρα για να γλυτώσει.... αμφιβάλω αν θα καταφέρεις να τον ξαναβρεις!
όλα όσα σου ειπε είναι μπούρδες... δλδ αν κατά λάθος ο χειριστής του εκσκαφέα, γυρίσει απότομα και σου ρίξει κάτω το ντουβάρι, θα φταιει το κτίριο σου που είναι παλιό και δεν έχει καλή επένδυση? lol
Και για να έχεις κι ένα παράδειγμα στα χέρια σου .... Το κράτος αποζημίωσε όλους όσους έπαθαν φθορές τα σπιτια τους λογω εργασιών του μετροπόντικα... ανεξαρτήτου παλαιότητας.... άρα? ποιανού ευθυνη ειναι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
και εμεις επειδή ειχαμε κήπο αποζημιώσαμε τον γειτονα που είχε υγρασία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
εννοείται ότι είναι δικό τους το λάθος!!!
φέρνεις δικηγόρο, αστυνομία, πολεοδομία, πυροσβεστική, τα ΜΑΤ, την εθνοφρουρά, τους λοκατζήδες, τη θύρα 21, ό,τι μπορείς τέλος πάντων, μέχρι να σε αποζημιώσουν ή να σου επισκευάσουν το σπίτι!!!:mad:


για καλό και για κακό βέβαια, μήπως να μένατε μερικές μέρες κάπου αλλού, έτσι για να έχετε τα κεφάλια σας ήσυχα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εννοείται ότι είναι δικό τους το λάθος!!!
φέρνεις δικηγόρο, αστυνομία, πολεοδομία, πυροσβεστική, τα ΜΑΤ, την εθνοφρουρά, τους λοκατζήδες, τη θύρα 21, ό,τι μπορείς τέλος πάντων, μέχρι να σε αποζημιώσουν ή να σου επισκευάσουν το σπίτι!!!

και στο τέλος αν δεν βρεις άκρη φωνάζεις τον founes :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
founeeeeeeeeeeesssssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top