Οι καλύτερες ατάκες στο e-steki

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έπεσα πριν λίγο σε αυτό το παλιό αλλά πάντα επίκαιρο ποστ της Isiliel:
Οι αρχαίοι έλληνες έδωσαν στον Θεό 'Ερωτα τη μορφή ενός μικρού φτερωτού παιδιού με τόξο και φαρέτρα... Κανείς δε ξεφεύγει από τα βέλη του. Όταν αυτά σε σημαδέψουν, δε ψάχνεις πια να βρεις ούτε το γιατί, ούτε το πως, ούτε το πρέπει... Παραδίνεσαι.

Ποτέ δεν ερωτεύτηκα κάποιον που δεν έπρεπε. Για να τον ερωτεύτηκα, πάει να πει πως έπρεπε.
Ποιός μπορεί να τα βάλει με το μικρό θεό?
Έπρεπε να τον ερωτευτώ για τους θεούς. Για τους ανθρώπους δεν έπρεπε...

Λογική και συναίσθημα δε πάνε χέρι-χέρι. Πάνε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έπεσα πριν λίγο σε αυτό το παλιό αλλά πάντα επίκαιρο ποστ της Isiliel:

Ω, ευχαριστώ πολύ! (Ανασκαφές βλέπω...! :P) Θέλω μόνο να πω ότι αυτό:

Αρχική Δημοσίευση από isiliel:
Λογική και συναίσθημα δε πάνε χέρι-χέρι. Πάνε?

το έχω αναθεωρήσει. Πλέον πιστεύω πως το συναίσθημα έχει τη δική του λογική! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
μάλλον οφτόπικ αλλά το θέμα με αφορά πολύ και καμία διάθεση δεν έχω για τρολάρισμα

ισί ,σου έβαλα θετική όχι γιατί είσαι μια σεβαστή στεκοεπαφή μου αλλά γιατί εκπλήκτηκα από τον τρόπο που σκέφτεσαι αλλά δυστυχώς οι αμφιβολίες πάντα με τρώνε

μήπως και η λογική έχει το δικό της συναίσθημα και άρα και πάλι πρέπει να διαλέξεις ποιο θα είναι το βασικό συστατικό του κοκτέιλ ;

θα χρειαστώ μια ζωή να καταλήξω και όταν καταλήξω δεν θα έχω άλλη ζωή για να διαλέξω

δε εντ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μήπως να πηγαίνατε μια βόλτα από το Συναίσθημα ή λογική;
Κρίμα να χαθούν τα ποστς σας στα offtopics :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το παραθέτω εδώ ώστε να αλλάξω υπογραφή:

"Αφού η φύση κάνει σφάλματα γιατί το φυσιολογικό είναι τόσο υπερτιμημένο?" -Lugar
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
3.πες ότι θα γράψεις τν αυτοβιογραφία σου..τι τίτλο θα της έδινες?
3. Ο αγκων μου

μην πλησιάζετε - εκτείθεστε σε βιτριόλι 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τα πνευματικα δικαιωματα ανηκουν στον Αρκα :fthnos:antigrafakias:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ο αντωνάκης όταν απάντησε στο θέμα <<Η ζωή είναι ..>> :

Αν η ζωή χωρούσε σε έναν ορισμό, ο κόσμος όλος θα είχε καταρρεύσει από βαρεμάρα...
Αλλά καλό είναι να ψάχνουμε να βρούμε κάνα ορισμό...έτσι για να μη βαριόμαστε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Τελικά, φαίνεται ότι ένας φανατικός χριστιανός κι ένας φανατικός άθεος, είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα, γιατί έχουν Έναν, Μονογενή και Παντοδύναμο Θεό: Το φανατισμό τους!!

:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Τα πνευματικα δικαιωματα ανηκουν στον Αρκα :fthnos:antigrafakias:


αχαχαχ! Ναι :hehe: εκεί που τον τρυπάνε στο καζάνι στην κόλαση. "Αχ, ο αγκών μου!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Τελικά, βρε παιδιά, η ζωή τραβάει την ανηφόρα, όπως μας λέει κι ο Ποιητής, ή την κατηφόρα, όπως επιμένει η πεπατημένη;

ισιωμα ειναι.εμεις δινουμε κλισεις στο κορμι μας.

:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ο πάντα αυθεντικά ευφάνταστος και ευφάνταστα αυθεντικός gademis σε στιγμές περισυλλογής :

Εγώ κέρδισα τα εύσημά μου στο Πολυτεχνείο, οπού τα υπολογιστικά συστήματα δείχνουν το χειρότερο εαυτό τους. Ήμουν μικρός και απέδιδα τις κουφές δυσλειτουργίες σε γκαντεμιά, χωρίς να ξέρω αυτά που ξέρω τώρα (ότι δηλαδή οποιαδήποτε ψηφιακή λογική αποκτά συνείδηση και έχει μία στις τρεις πιθανότητα να μη ΘΕΛΕΙ να δουλέψει, οπότε οι δοκιμές που κάνεις πάνω της είναι στην ουσία βασανιστήρια για να την πείσεις να κάνει αυτό που θες).

Μάλιστα είχαμε φτιάξει και μία θεωρία, της γκαντεμοδυναμικής. Το γκαντεμόνιο είναι το στοιχειώδες σωματίδιο της γκαντεμιάς. Επηρεάζεται από τη λογική και τη θέληση. Όπου δηλαδή ένα φωτόνιο θα ακολουθήσει τυχαία πορεία (πχ σκέδαση) το γκαντεμόνιο θα ακολουθήσει την πορεία που δεν θες εσύ που παρατηρείς το σύστημα (σύμφωνα με την κβαντομηχανική το επηρεάζεις παρατηρώντας το). Η θεωρία έλεγε επίσης ότι τα γκαντεμόνια συσσωρεύονται και όταν φτάσουν μια κρίσιμη μάζα δημιουργούν γκαντεμιές στο σύστημα που συσσωρεύτηκαν, ανάλογα με το πόσο μεγάλη είναι η μάζα. Τέλος εγώ και ορισμένοι άλλοι άνθρωποι έχουμε την ιδιότητα να έλκουμε τα γκαντεμόνια, αλλά εκτός από τις γκαντεμιές που μας συμβαίνουν έχουμε δυνατότητα να απελευθερώνουμε ριπές γκαντεμικής ακτινοβολίας (ως αμυντικό μηχανισμό για να μη μας ρουφήξει καμιά μίνι μαύρη τρύπα απο το cern).

Στατιστικά εκτιμώ τη γκαντεμική μου πυκνώτητα χωρητικότητας στα 58 μΕπίτιμα/m^3. Ο μέσος όρος είναι 12-14. Υπάρχει επίσης patent application για τη χρήση ρουλέττας ή κουλοχέρη σαν όργανο μέτρησης.

Υπάρχει και με αντίθετη πολικότητα το κωλοφαρδόνιο. Αυτό εκλύεται πολύ κατά τη διάρκεια παρτίδων τάβλι, και από συγκεκριμένα άτομα κατα την αναζήτηση parking. Υπάρχουν επίσης θεωρίες για τη χρήση του σε faster than light travel.

Αυτά, πάω να κάνω thread "πόσο geek είστε" και να το κάνω copy paste :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Παρά το γεγονός ότι εγώ πήρα την ευθύνη του χωρισμού το μόνο που μπόρεσα να του πω ειναι δεν μπόρεσα να διώξω την θλίψη από τα μάτια σου.

Απάντηση: Και ποιος σου είπε ότι ήταν υποχρεωτικό να φύγει; Τι περίμενες; ισως μου έφευγε σε κανα χρόνο (4 μήνες ήμασταν μαζί)

Αυτο θα πει να θες να είσαι δυστυχισμενος

Και η πιο θεική ατάκα

Τι έκανες για μένα που έδειχνε ότι ήσουν ερωτευμένος;
Εβαλα conn-x


τρομερή ατάκα....ακόμη γελάω ...έβαλα conn-x
χα χα χα χα χα χα :):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σφήνα στη Ρινοπλαστική με μπόλικο χιούμορ! :hehe:

Πώς λέγονται αυτοί που έφτασαν ως το τέρμα τη ρινοπλαστική τους και τώρα πια δεν έχουν τι άλλο να περιμένουν στη ζωή τους; Τερ-μύτες!! :hehe:

Πώς λέγονται αυτοί που έκαναν ρινοπλαστική, αλλά συνεχίζουν να μη βρίσκουν γκόμενα/ο; Ερη-μύτες!! :lol:

Πώς λέγονται αυτοί που πρώτα έκαναν ρινοπλαστική και μετά έβαλαν μυαλό; Φρονη-μύτες!! :loltooth:

Μην με παρεξηγείτε, περαστικός ήμουν, μ' έπιασε από τη ΜΥΤΗ η μυρωδιά του αιθέρα του χειρουργείου κι είπα να σας πω κανένα κρύο αστείο να περάσει η ώρα.

:rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
για την αποσταση μιλωντας:

H xειρότερη είναι αυτή που σωματικά είναι μόλις λίγα χιλιοστά ...


:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
-θελω να μου λενε ψυθυριστα ''δε σε θελω''-

ρας!

:hehe::hehe:

:huglove::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
:worship:
Αρχική Δημοσίευση από Δεσμώτης:
ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ να γίνουμε άνθρωποι από τη μία και σαν βολικά κουτάκια ταξινομημένα σε στατιστικά όνειρα θερινής νυκτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω πως είναι πολύ καλύτερο να μετανιώνεις για κάτι που έκανες παρά για κάτι που δεν έκανες όταν αυτό το κάτι αφορά μόνο την πάρτη σου .. όταν αφορά και άλλους οφείλεις να τους
ρωτήσεις κατά πόσον θα ήθελαν να ... μετανιώσουν ή να ....ενδώσουν !
Καλά ξεμπερδέματα !:)

δεδομένης και της περίστασης που ειπώθηκε , άλλο ένα μελιωικό διαμάντι
(άλλωστε το καλό με την μελιώ , είναι ότι οι ατάκες γεννιούνται κατά παραγγελία με το τόπικ)

π.σ. μια και λέμε για ατάκες , πού είναι ο ρεμπ ; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top