Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
The average human will eat 8 spiders while asleep in thier lifetime

Αντε μου ανησυχησατε, μονο 8 τρωμε, οχι 10!!:P

Εδω, κατω κατω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Στη Θεσ/νίκη είχα πάρα πολλές, ήταν που ήταν άθλια η γειτονιά, δεν ήμουν κι εγώ η πιο νοικοκυρούλα που υπάρχει, έβλεπα πότε πότε καμία. Και τις σιχαίνομαι απίστευτα!! Είχα καταλήξει να έχω ένα εντομοκτόνο σε κάθε δωμάτιο για άμεση δράση σε περίπτωση που έβλεπα καμία (γιατί φυσικά δεν μπορούσα να τις πατήσω, αηδίαζα) μέχρι που πήρα το γατούλη μου (επειδή ήθελα παρεούλα, αυτό ούτε που το είχα σκεφτεί) και απο τότε δεν είδα ζωντανή κατσαρίδα ποτέ! Μόνο πολύυυ σπάνια μικρές ψόφιες! Α ρε Vector, σωτήρα! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Spiders! Όχι cockroaches! Άντε και ανησυχησα άδικα!.... Οι αράχνες είναι διαίτης! :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αντε μου ανησυχησατε, μονο 8 τρωμε, οχι 10!!:P

Εδω, κατω κατω.
Αράχνες λέει βρε, η κατσαρίδα είναι cockroach...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Argh, για cockroach εψαξα, και μετα χαρηκα που το βρηκα και δεν το προσεξα:P

Τελος παντων, κι αυτο αηδιαστικουλι ειναι, μας κανει!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καμία σχέση η κατσαρίδα με την αράχνη σε αηδιαστικότητα!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Καμία σχέση η κατσαρίδα με την αράχνη σε αηδιαστικότητα!!! :P
Όταν ήμουν μικρός και χονώμουν κάτω από τα τραπέζια, κρυβόμουν πίσω από τα έπιπλα κτλ, έπεφτα με τα μούτρα πάνω σε ιστούς αράχνης και τους έδιωχνα με τα χέρια μου [χωρίς να σιχαίνομαι :) ]. :P
Με τις κατσαρίδες δεν τα πήγα ποτέ καλά. :/:






-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ντάξει με κανένα έντομο δεν τα πάω καλά, αλλά οι κατσαρίδες και οι ακρίδες είναι στο top-5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandrosmf

Νεοφερμένος

Ο alexandrosmf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
τελος φιλικη συμβουλη
εφόσον έχεις τέτοιο προβλημα, μην αφήνεις ποτε απλυτα στο νεροχυτη και πλυμένα στο στραγκιστήρι για όλη τη νυχτα.... πριν πας για υπνο, τακτοποιησε τα γιατι τη νυχτα που κοιμασε αυτες κάνουν πάρτυ πάνω τους κατα 99% :mpliaks:

τις προαλλες που ειχα αφησει τα ρουχα στο στραγκιστηρι βρηκα κατι τριπουλες σε ενα σεντονι σαν φαγομενο ηταν:mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
κάπου είχα διαβάσει ότι ο άνθρωπος τρώει καμιά 10αριά κατα μέσο όρο στη ζωή του.

Μπλιαχ! Ελεος! :wall::wall::wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δηλαδη για να καταλάβω, 8 αραχνες και 10 κατσαριδες??????????

:sick::sick::sick::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τις κατσαρίδες τις απεχθάνομαι και η αντίδρασή μου δεν είναι ποτέ ..κόσμια στη θέα τους (:P ) Θυμάμαι μια φορά, καθόμουν στο σκοτεινό μου δωμάτιο και μιλούσα στο τηλ. με το μωρό μου αργά τη νύχτα, όταν είδα κάτι μαύρο να περπατάει στον κάτασπρο τοίχο απέναντι. Ανοιγόκλεισα τα μάτια και μουγκάθηκα, αλλά ήταν ακόμα εκεί και περπατούσε με μεγάλη ταχύτητα προς το ταβάνι. Έκλεισα άρον άρον το τηλέφωνο και πετάχτηκα πάνω. Βγήκα από το δωμάτιο κι έκλεισα και την πόρτα. Κοιμόντουσαν όλοι, αλλά αποφάσισα να πάω να ξυπνήσω έναν φιλοξενούμενο που έτυχε να έχουμε τότε σπίτι και ο οποίος δεν μιλούσε πολύ καλά ελληνικά και διαδραματίστηκε ο εξής διάλογος:

-"Wake up! Wake up!" δυνατά και με άγχος.
-"What?"
-"Wake up σου λέω! There is a κατσαρίδα in my room and you have to kill it!" (:P )
-"A what?"
-"A κατσαρίδα! Wake up ντεεεεεεεεε!"

Tι να κάνει ο δύσμοιρος, σηκώθηκε με μισό μάτι ανοιχτό και πήγε να ψάξει να βρει την κατσαρίδα, που δεν ήξερε καν τι είναι. Τον έκλεισα μες στο δωμάτιο και του είπα πως δεν βγαίνει από εκεί αν δεν μου φέρει το ..πτώμα! :P Στο μεταξύ, ξύπνησε και η μαμά μου από την φασαρία και ήρθε στην πόρτα του δωματίου μου.. την οποία την είχαμε ανοίξει ελαφρώς για να δίνουμε οδηγίες προς τα που ..πάει η κατσαρίδα! Η οποία, κάποια στιγμή, κάπως μπερδεύτηκε και ήρθε καταπάνω μας.. Παρατήσαμε πόρτα και φιλοξενούμενο και αρχίσαμε να τρεχουμε σαν τρελές! :D Τελικά κατάφερε ο φιλοξενούμενος να την σκοτώσει τη στιγμή που έφτανε στο δικό του δωμάτιο.. :D

(Έχω κι άλλες ιστορίες, αλλά άλλη μέρα αυτές :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
-"Wake up! Wake up!" δυνατά και με άγχος.
-"What?"
-"Wake up σου λέω! There is a κατσαρίδα in my room and you have to kill it!" (:p)
-"A what?"
-"A κατσαρίδα! Wake up ντεεεεεεεεε!"


:rofl::rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Πολύ καλό.:lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λατρέυω τον ήχο που κάνει η κατσαρίδα όταν την πατάς, σκορπιούς είχαμε στο σπίτι το πατρικό μου και δεν τους φοβάμε, μιρμίγκια ποτέ δεν τα πατάω τα λυπάμε που ενώ δουλέυουν σκληρά τα σκοτώνουνε και οι αράχνες απλά μου είναι παγερά αδιάφορες. ευχαριστώ που με ακούσατε (ξερω ξέρω είμαι αιδιαστική το λέει συνέχεια ο άντρας μου γιατί άραγε;:hmm: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Λατρέυω τον ήχο που κάνει η κατσαρίδα όταν την πατάς,

Εγώ ακριβώς γι' αυτόν τον λόγο από και κλείεται να σκοτώσω κατσαρίδα, οπότε αν είμαι μόνη με βλέπεις να ..εκσφενδονίζω βαριά τσόκαρα καταπάνω της μπας και την πετύχει κανένα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το πιο εφιαλτικό έντομο είναι η ακρίδα! Θυμάμαι όταν ήμουν μικρή που είχε κάτσει μια φορά πάνω στο κεφάλι μου μια και δεν την είχα πάρει χαμπάρι, ώσπου έβαλα το χέρι μου και αισθάνθηκα κάτι σκληρό κι αηδιαστικό! ΤΡΕΜΩ ΤΙΣ ΑΚΡΙΔΕΣ!:wacko:Και ΟΥΡΛΙΑΖΩ αν βρεθεί καμιά στον δρόμο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μια φορά είμασταν στη γιορτή τη δική μου έκλεινα το πολύ τα 10, καλοκαιράκι όλοι έξω στην αυλή, μαζευτίκαμε 3 παιδιά (ξαδέρφια) και βάλαμε μία τσάντα γεμάτη με ακρίδες και τις αμολίσανε εκεί που καθόντουσαν οι μεγάλοι, Πανικός για πότε μπήκαν όλοι μέσα δέν λέγετε, η θεία μου ανέβηκε σε μία καρέκλα και τσίριζε ακόμα το θυμάτε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μια φορά είμασταν στη γιορτή τη δική μου έκλεινα το πολύ τα 10, καλοκαιράκι όλοι έξω στην αυλή, μαζευτίκαμε 3 παιδιά (ξαδέρφια) και βάλαμε μία τσάντα γεμάτη με ακρίδες και τις αμολίσανε εκεί που καθόντουσαν οι μεγάλοι, Πανικός για πότε μπήκαν όλοι μέσα δέν λέγετε, η θεία μου ανέβηκε σε μία καρέκλα και τσίριζε ακόμα το θυμάτε:)

Εγώ αν ήμουν εκεί θα ήμουν η ξενέρωτη της παρέας. Μην σου πω θα πήγαινα να το μαρτυρήσω στους μεγάλους πριν το κάνετε!:redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top