Ανοικοκύρευτοι του στεκιού ενωθείτε!

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
λολ σε καταλαβαίνω ρε....
αλλά δεν το κάνω επιτηδες.... αφου όντως νιώθω ότι υπάρχει ακαταστασία :redface:
νταξ κοροϊδεύω και γω τον εαυτο μου μετα αλλά.. τι τα θες... εχω και γω τα ελλατωματα μου :P
Μόλις έμαθες πάντως τι ΔΕΝ πρέπει να πεις αν ποτέ έρθω σπίτι σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είναι τυποποιημένη ατάκα.
Εμένα προσωπικά με χαλάει που μου το λέει ο άλλος έτσι και αλλιώς. Προσωπικός του χωρος είναι. Άν δεν μαρέσει δεν θα ξαναπάω ή θα φύγω. Σίγουρα όμως δεν περιμένω να τον αλλάξει για την πάρτυ μου. Αλλά άντε να το καταλάβει αυτό ο κόσμος.

To χειρότερο είναι όταν σοκάρονται να έχεις ανοικοκύρευτο σπίτι αν είσαι γυναίκα, ενώ σε έναν άντρα ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ να το βρουν έτσι συνήθως. :mad:
Είμαι βέβαιη οτι αν ήμουν άντρας όλοι θα το αντιμετώπιζαν πολύ πιο χαλαρά αυτό το "ελάττωμα" μου (δεν αναφέρομαι στα μέλη εδώ, αλλά γενικότερα). :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
To χειρότερο είναι όταν σοκάρονται να έχεις ανοικοκύρευτο σπίτι αν είσαι γυναίκα, ενώ σε έναν άντρα ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ να το βρουν έτσι συνήθως. :mad:
Είμαι βέβαιη οτι αν ήμουν άντρας όλοι θα το αντιμετώπιζαν πολύ πιο χαλαρά αυτό το "ελάττωμα" μου (δεν αναφέρομαι στα μέλη εδώ, αλλά γενικότερα). :mad:

Γεγονός:/:
Ξέρεις πόσες φορές έχω ακουσει την φράση"Είσαι και κορίτσι";Για να μην πω τα σχολιά που έκανε μεταξύ σοβαρού και αστείου ο μπαμπάς μου για το τι θα γίνετε όταν ανοίξω δικό μου σπίτι.
Δεν το καταλαβαίνω, λες και υπάρχει μύθος οτι είμαστε βιολογικά προγραμματισμένες να μας αρέσει η τάξη λόγω φύλου και μόνο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γεγονός:/:
Ξέρεις πόσες φορές έχω ακουσει την φράση"Είσαι και κορίτσι";Για να μην πω τα σχολιά που έκανε μεταξύ σοβαρού και αστείου ο μπαμπάς μου για το τι θα γίνετε όταν ανοίξω δικό μου σπίτι.
Δεν το καταλαβαίνω, λες και υπάρχει μύθος οτι είμαστε βιολογικά προγραμματισμένες να μας αρέσει η τάξη λόγω φύλου και μόνο:hmm:
Ακριβώς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Av γίνονταν διαγωνισμός ακαταστασίας θα κέρδιζα το χρυσό!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έεεελα μωρε, κι εγώ όλο άκουγα από τη γιαγιά μου, ότι "καλά τώρα, στα μαζεύω εγώ, αλλά αύριο που θα ανοίξεις σπίτι, να δω πώς θα μαζευτείς!!" ή από τη γιαγιά της κολλητής "και η Ρίκα της Μαρούλας έκανε οικογένεια και εκεί που τα βρακιά της κρέμονταν από το φως, λαμπίκο το σπίτι!!!"

Ευτυχώς ήμουν από τότε αδιάφορη προς κάτι τέτοια κι ευτυχώς ο σύντροφός μου είναι πιο του 50-50 και όχι "παραδοσιακός", σαν τον πρώην...

και το βλέπω χαλαράααα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Από παιδί ήμουν ακατάστατη... Η μάνα μου αναρωτιόταν πως βρίσκω τα πράγματά μου, κι όμως εγώ ήξερα πάντα που είναι! :) Όταν τα τακτοποιούσε ήταν που τα έχανα!...
Αργότερα όταν άρχισα να συζώ με τον πρώην, αφήναμε πολλές φορές πιάτα άπλυτα και πολύ δύσκολα καθαρίζαμε τα τζάμια... Τα πατώματα πάντως ήταν καθαρά (μας άρεσε να καθόμαστε κάτω και λατρεύω το σφουγγάρισμα...) αν και πολλές φορές αφήναμε ασιδέρωτα ρούχα (έχω φορέσει τζην ασυδέρωτα...ουυυυυυυυ :redface: )... Όταν γεννήθηκε η κόρη μας, άλλαξαν πολλά. Μαζί τους άλλαξα κι εγώ χωρίς καλά-καλά να το καταλάβω. Τώρα όλο το σπίτι είναι γεμάτο παιχνίδια, άμα μπορώ ας κάνω κι αλλιώς!.. Το γραφείο μου πλεον είναι τακτοποιημένο σε ικανοποιητικό βαθμό (και το πλήκτρολόγιό μου το ανοίγω μια φορά το χρόνο περίπου και το πλένω στη μπανιέρα με βούρτσα και σαπούνι. :D (όχι την πλακέτα εννοείται!) Μου αρέσει που αλλάζει χρώμα και γίνεται "σαν καινούργιο"
Για την ντουλάπα μου δε μπορώ να πω το ίδιο (άκου ανά χρώμα! Σε ζηλεύω πραγματικά!!! Που βρίσκεις το χρόνο??) ούτε και για τα συρτάρια. Γενικά στη ζωή μου όλη επικρατεί μια ελεγχόμενη ακαταστασία. Άλλωτε είναι ενδιαφέρουσα άλλωτε κουραστική. :)

Αλήθεια τι λέτε γι'αυτό: being messy is a subconscious way for an adult to rebel against authority.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αλήθεια τι λέτε γι'αυτό: being messy is a subconscious way for an adult to rebel against authority.

Μπα, προσωπικά λατρεύω την τάξη και την καθαριότητα σε ένα χώρο. Απλά βαριέμαι απίστευτα να κάνω αυτά που θα τη διατηρήσουν :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
στο γραφειο και στο σπιτι υπαρχει απαγορευση εισοδου στα γραφεια μου, ξερω ΑΚΡΙΒΩΣ που ειναι το καθε τι, εαν μετακινηθει απο καθαριστρια γινεται χαμος.

τελεια και παυλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα, άσχετα με το αν και πόσο τακτικός είναι κανείς... είναι απίιιιστευτα εκνευριστικό, να σου αλλάζουν κάτι και να επεμβαίνουν στο χώρο σου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα, άσχετα με το αν και πόσο τακτικός είναι κανείς... είναι απίιιιστευτα εκνευριστικό, να σου αλλάζουν κάτι και να επεμβαίνουν στο χώρο σου!!!!
ασε...!!τσαντιλα μεχρι αηδιας!!ποιος σου εδωσε το δικαιωμα να πειραξεις τα πραγματα μου...??:mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα, άσχετα με το αν και πόσο τακτικός είναι κανείς... είναι απίιιιστευτα εκνευριστικό, να σου αλλάζουν κάτι και να επεμβαίνουν στο χώρο σου!!!!

ασε...!!τσαντιλα μεχρι αηδιας!!ποιος σου εδωσε το δικαιωμα να πειραξεις τα πραγματα μου...??:mad::mad:
Και ακατάστατος να είσαι, πάλι εκνευριστικό είναι.. Δεν υπάρχει πιο εκνευριστικό πράγμα από το να έχεις ένα τακτοποιημένο δωμάτιο [ή αχούρι, αλλά και πάλι ξέρεις τα κατατόπια :P] και να βάζει η μάνα σου (σε μένα αναφέρομαι) τα πράγματά σου αλλού.. :mad: :mad:


Ντάξει, μπορεί να συμμαζεύει, εγώ όμως πώς θα βρίσκω τα πράγματά μου; :worry:
[οκέι, υπάρχουν και πιο εκνευριστικά πράγματα :P]



Α, σε γενικές γραμμές είμαι τακτικός εγώ.. :teasing:
Βγάλτε με offtopic..!! :P :P :bleh: :devil: :devil: :devil:
Είμαι κακός.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Φύσα και ξεφύσα όσο θές.:P Κούνα και το ποδαράκι συστηματικά πάνω κατω και να κάνει και ήχο. Δεν αλλάζει τίποτα όμως.
Δεν το καταλαβαίνω, λες και υπάρχει μύθος οτι είμαστε βιολογικά προγραμματισμένες να μας αρέσει η τάξη λόγω φύλου και μόνο:hmm:
όχι υπάρχει κοινωνικό κατεστημένο και πλύση εγκεφάλου. Και να ήταν το μόνο. Αν σκεφτείς ποτέ τι ακριβώς από όλα όσα κάνεις και δεν κάνεις είναι αποτέλεσμα άμεσα ενος κοινωνικού κατεστημένου ή έμεσα με την μορφή της αντίδρασης για την αντίδραση άστα να πάνε.....Και μιλάω για πολύ πιο ουσιώδη πράγματα.

Πάντως όταν μπαίνεις σε ένα σπίτι μέσα αμέσως φαίνεται πιο είναι κοπέλας και πιο αγοριού. Υπάρχει κριτήριο για το εκπαιδευμένο μάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Πάντως όταν μπαίνεις σε ένα σπίτι μέσα αμέσως φαίνεται πιο είναι κοπέλας και πιο αγοριού. Υπάρχει κριτήριο για το εκπαιδευμένο μάτι.
φυσικά... αρκεί να μπορείς να ξεχωρίζεις με μια γρήγορη ματιά αν αυτο το σκουρο πραγμα στο πατωμα που ετοιμαζεσαι να πατησεις είναι στριγκακι ή σωβρακο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
φυσικά... αρκεί να μπορείς να ξεχωρίζεις με μια γρήγορη ματιά αν αυτο το σκουρο πραγμα στο πατωμα που ετοιμαζεσαι να πατησεις είναι στριγκακι ή σωβρακο :P

ΛΟΟΟΛ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ΟΧΙ:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τώρα που το βλέπω έχω κι εγώ κάτι κοινό με το θέμα ακαταστασία: τα καλώδια. :confused:

Στο μέρος που υπάρχει το πισί μου γίνεται από κάτω έχα οργιο καλωδίων. Το απόλυτο χάος στην κυριολεξία. Καλώδια μπερδεμένα και όλα μες στη σκόνη.:/:

Και δεν μπορώ και να κάνω κάτι γι' αυτό, με μπερδεύουν και μένα αφάνταστα :wacko:
Είναι από τις καταστάσεις που είναι αδύνατον να κάνεις κάτι, είναι όλα μπερδεμένα και δεν ξέρω ποιο είναι για τη λάμπα, για τα ηχεία, για το scanner, για το printer, για το ποντίκι, για το ραδιόφωνο, για την οθόνη.. :wacko:

Σαν να έχουν έρθει οι μουσώνες της νότιας Ινδίας στο δωμάτιό μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Κάτι γίνεται αν τα ομαδοποιείς,τα διπλώνεις τα μαζεύεις και τα δένεις.
Και έχεις και μια σκούπα με πολλά βαττ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλα, βρωμια δε παιζει...
ειδικα στην κουζινα και στο μπανιο, ΟΛΑ λαμπουν.

(θυμαμαι χαρακτηριστικα μια φιλη, που αν ηταν κεντρο -δλδ μακρια απο το σπιτι της- με επαιρνε τηλ και μου λεγε..."ρε, θα σαι κει να ρθω να χeσω λιγο? ειμαι στη λεσχη και χeζομαι και ειναι βρωμικα!"...
ναι, το υπερηφανευομαι :clapup:
το κολληταρι ερχοταν, μου την αφηνε κανονικα και την εκανε με ελαφρα πηδηματακια :D .. καλη της ωρα, τη λατρευω κι ας χeζει αλλου τωρα πια! :P:P:P)

αλλα στο δωματιο....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ!
Βρωμια οχι, αν εξαιρεσεις τη "βρωμια" απο τα χιλιομετρα τριχας που πεφτουν απο το κεφαλι μου, αλλα ΤΡΕΛΗ ακαταστασια!

Τα επιπλα ειναι γυρω γυρω στους τεσσερις τοιχους, ο κενος χωρος ειναι στη μεση του δωματιου, και συνηθως απο πεμπτη μεχρι δευτερα-τριτη ειναι ΤΙΓΚΑ!
πραγματα παντου..!!!
για να περασω, παω χοροπηδωντας, μη πατησω σκεπασματα, ρουχα, βιβλια, σημειωσεις, μπαλονια, βαλιτσες, λαπτοπ, μπαλες, η και κανα ποτηρι καφε! (τα πιατα παντα τα πλενω, ειμαι καλο νινι, νι)

ντρεπομαι οταν ερχεται κοσμος...
ευτυχως που ολα εχουν μια θεση, και μπορω στο αψε-φτιαξε να τα συμμαζεψω ολα! αλλα βαριεμαι.
εκτος ειπαμε, αν ερθει κοσμος.
η αν ειναι τεταρτη, που εχω πολλη δουλεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top