Ποια ήταν η πρώτη λέξη που είπατε;

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Ποια ήταν η πρώτη λέξη που είπατε και σε ποια ηλικία? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Δεν ξέρω μάλλον θα είχα πει μαμά ή μπαμπά ή μπορει να είπα λαλάκα ή αι βαμίσου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Δε ξέρω ακρβώς ηλικία. Ήμουν αρκετά μεγάλος σχετικά, και δεν είχα μιλήσει και οι γονείς μου είχαν ανησυχήσει λίγο :P.
Ήμουν στο χωριό μου στην Εύβοια λοιπόν, και ήμουν βόλτα με τον παππού μου (κλασσικά, για να πιει τα τσιπουράκια :D) και γυρνώντας σπίτι αρχίζω: "Είμαστε αλάνια, διαλεχτά παιδιά μέσα στη πιάτσα" :P
Μετά είπα μαμά και μπαμπά :P :D :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
μπουλντόζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η μαμά μου στο βιβλίο έχει γράψει "ΑγκούΑ" :redface:

Η χαζομαμά (εγώ δλδ) στο βιβλίο έχει γράψει "ΜΑΜΑ" (χε χε χε):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Για μένα δεν ξέρω,δεν θυμάμαι μάλλον μόλις χρόνισα είπα Μαμά και εγώ.:hmm:
Αλλά οι πρώτες λεξούλες του πριγκιπάκου μου σε ηλικία 11 μηνών ήταν Μαμά και 13 μηνών μπούα μετά απο αρκετόοοο καιρό αυτή η λέξη η οποία σημαίνει νερό.:P
Φιλιά.:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nikos -S-

Νεοφερμένος

Ο Nikos -S- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
"Πατατες" :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
δεν θυμαμαι καλα αλλα μαλλον θα ειπα Ναβουχοδονοσορ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω μιλισα πολυ νωρις, δεν θυμαμε ακριβος ηλικια, αλλα στην βαφτιση μου που ειμουν 8 μηνων ειχα λεξιλογιο "μαμα","μπαμπα""ε θελω" "βοηθεια" (τουλαχιστων αυτα διακρινω στην κασσετα) και η πρωτη λεξη που ειχα πει ητανε μπαμπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Μαμ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Η πρώτη λεξούλα που είπα (σύμφωνα με την μητερούλα μου) ήταν το "εντώ" -> "εδώ" .... και σε πολύ μικρή ηλικία αφου (σύμφωνα πάντα με την μητερούλα μου) στο 1ο έτος της ζωής μου έλεγα πολλές λέξεις και πολύ καθαρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Άνοικθε!!! (ηθελα να μου ανοιξουνε μια πορτα) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
"sex"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos:

χαχα θειο βρεφος, εσυ και η κοκκινου ειστε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
"Σκουλικομυρμιγκότρυπα" ήταν η πρώτη λέξη που είπα. Δυστυχώς άργησα να πω το "Φτου" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Δεν θυμαμαι, πιθανότατα θα ειπα ειτε μαμα ειτε μπαμπα, τα κλασικα δηλαδη:)

Αυτο που ομως εγω δεν θυμαμαι, αλλα μου το εχουν πει οι γονεις μου, ειναι, οταν ημουν 8 και πηγαιναμε οικογενειακως να κανουμε πασχα σε ενα στρατοπεδο στην Αλεξανδρουπολη καπου προς τα κει (καθοτι κουμπαροι υψηλα ισταμενοι στρατου κλπ) και ενω παιζαμε με τον μικροτερο κατα 2 χρονια περιπου αδερφο μου στο πισω καθισμα του αυτοκινητου, γυριζω και του λεω: "δε σε παιζω γιατι χρησιμοποιεις αθεμιτα μεσα" !!!! Και σταματαει το αμαξι ο φαδερ και λενε και οι 2 τους " τι ειπε τωρα το παιδι;!" :D

Εξυπνο ημουν το σκασμενο, αλλα φαινεται, ως εκει εμεινε η εξυπναδα!looooool:clapup::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Χα! Τι μου θύμησες!

Πηγαίναμε κι εμείς κάπου με το αυτοκίνητο. Στο ραδιόφωνο ο Μητσιάς (νομίζω) τραγουδούσε:

"Λούζεται η αγάπη μου στο Γουαλδακιβίρ..." (ποταμός στην Ισπανία)

Ο μπαμπάς μου -φοβερό πειραχτήρι- με ρώτησε (εγώ τότε γύρω στα 6-7):



-Ντέμη, (έτσι με φώναζαν τότε, γκρρρρρ!!!) τι είναι αυτό το Γουαλδακιβίρ?

και εγώ:

-Κάποια ξακουστή μπανιέρα φαντάζομαι! :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
χεχεχεχεχε, μπανιερα!loooool!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Άργησα λίγο να μιλήσω, όπως λέει η μαμά μου. Αλλά τους τα είπα μαζεμένα. Ολοκληρωμένες προτάσεις, με υποκείμενο, ρήμα, αντικείμενο. Αν κι υποψιαζόταν ότι μιλούσα κρυφά για εξάσκηση, επειδή ντρεπόμουν μήπως πω κάτι λάθος... Ποιός ξέρει... Δεν θυμάμαι έτσι κι αλλιώς. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Δεν είναι δυνατό να θυμάμαι σίγουρα, αλλά νομίζω ήταν μαμά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top