Οι καλύτερες ατάκες στο e-steki

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Κρονος για αλλη μια φορα

Εγω διαμαρτιρομαι, απο που και ως που co-mod o Γιωργος; Αν δεινουμε τετιες θεσεις στους trolers χαιρω πολυ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Φρέσκο πράγμα! Σήμερα έχουμε μία ευγενική προσφορά του Γιάννη :D


ΘΕΜΑ: Τι φοράς τώρα;
πετσετα, εις κεφαλαν και εις μεσην:P

Έχεις 3 επιλογές :

α) Βγάζεις την πετσέτα στο κεφάλι και βγαίνεις έξω
Αποκτάς ένα ωραιότατο κρύωμα

β) βγάζεις την πετσέτα της μέσης και βγαινείς έξω
Κερδίζεις μια μαγευτική βραδυά στο αυτόφωρο του τμήματος ηθών

γ) βγάζεις και τις δύο πετσέτες φοράς ζεστές κάλτσες κρατάς ένα πανό και τρέχεις στην πλατεία διαμαρτυρώμενος για τις μεταρυθμίσεις στην παιδεία

Αποκτάς δικό σου παράθυρο στα κεντρικά δελτία, γράφεις βιβλίο με τους λόγους που το έκανες (για το περιεχόμενου του οπίου διαμαρτήρετε η Λουκά και η Εθνική συμμαχία) και αποκτάς σίγουρη θέση παρουσιάστη στο επόμενο ριάλιτυ (fame story 15, το μαντρύ της φάρμας, dreamshow - the music oti perisepse apo tis alles ekpompes!) σε μεγάλο σταθμό.

Έλιωσα λέμε!!! :rofl: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ΘΕΜΑ: Κάτω τα χέρια από το Ζιζού...

Πολλά ακούγονται,πάντως αποκλείεται να του είπε για τη μητέρα του γιατί και η μητέρα του Materazzi πέθανε όταν αυτός ήταν 14 χρονών;)

και ο Χριστός πέθανε πριν 2 χιλιετίες σχεδόν. so? :D

Γουίσκι, all time classics!!! :clapup::clapup:






Με την ευγενική προσφορά του ]ifrit[ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
ΘΕΜΑ:Πόσο καλά ξέρετε τον τρόπο γραφής των στεκιτών;


Προσπάθεια από το theio_vrefos:

άντρας είναι :P

ψηφίζω

travel_lover?

Για να πάρει εμπνευσμένη απάντηση...

αλλο travel κι αλλο τραβελι, dear.

:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
απο το θεμα - Κινητα Στα Σχολεια

Εγω δν μπορω να καταλαβω τι θελουν οι συμμαθητες μου το κινητο στο σχολειο??να μιλανε με τις κοππελες τους στο διπλα τμημα?ή να ανταλασουν ''πονηρα'' με ''μπλουτουθ'' την ωρα του μαθηματος?αμα θελεις να ακους μουσικη φανταστικε μου συμμαθητη στα διαλειματα...μην εχεις για μοστρα το τελευταιο μοντελο της μοτορολα(βλεπετε εδω ειμαστε κηφησσια...),παρε ενα αι-ποντ(που ειναι και ακριβο,γιατι εδω ειμαστε κηφησσια) και ακου την μουσικη σου χωρις να εχεις τον κινδυνο οτι θα σου το κατασχεσουν οι καθηγητες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κυρίες και κύριοι, ο Μάριος στις "Μεταφράσεις" :clapup::clapup:


Χμου, ξέρει κανείς σας πώς γράφεται η λέξη "αφυδραλογόνωση" στα Αγγλικά; :)

Afidralogonosis!!!:P
(μμπππρρρρ!Κατσε στην ακρη ωρεεεε!!! Ηρθε ο τσοπανος που μιλαει και Inglezika!!Αμ' πως!)







Και μετα το ασχετο ποστ συνεχιζουμε κανονικα!


ΛΟΟΟΛ λέμε :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ έλιωσα όταν το 'δα. :P


ΘΕΜΑ: Τι όνειρο είδατε χθες;


Εγώ έβλεπα ένα ολοκλήρωμα :P
Και όταν ήρθε στο δωμάτιο μου ο πατέρας μου να με ξυπνήσει νόμιζα ότι μου έλεγε τη λύση :P
Ό,τιναναι :bleh:

Κάψιμο rulez λέμε. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και μία ανατρεπτική απάντηση στο...


ΘΕΜΑ: Είναι ηθικά σωστό το τρίτο πρόσωπο σε ένα ερωτικό τρίγωνο να ενημερώσει τον απατημένο

Κατά τη γνώμη μου (και για να επαληθεύσω το ρητό) θα πρέπει να το πει...στη μάνα του, στη μάνα της, στη μάνα του φίλου, στον φίλο, στον γείτονα, στον μπακάλη (αν έχει delivery στον εκάστοτε Ζήκο), στον μηχανικό που του φτιάχνει το αμάξι, στην κομμώτρια της γειτονιάς, στον πιτσαδώρο, στον οδηγό του ΚΤΕΛ Ιωαννίνων (που φέρνει την πεθερά από το χωριό), στον σκουπιδιάρη και στην κυρα-Θοδώσαινα (ξέρεις την απέναντι γριούλα)....διότι ως γνωστόν...Ο ΚΕΡΑΤΑΣ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ!!!:clapup:

ΛΟΟΛ :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θεμα Τι φοράς ΤΩΡΑ?

Μολις φορεσα τη πιτσα που παραγγειλα...

Τα νευρα μου...
Και για να μη παραξηγηθω, επεσε
σχεδον ολη πανω στο παντελονι.

:worship: :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σημερινό πράμα, από: :P

ΘΕΜΑ: Shopping!!

Ένα ωραίο μαύρο τζιν σεξουλιάρικο(:redface: :P ) και ένα μαύρο ζακετάκι πολύ μοδάτο.

Aγαπητη underwater με αφορμη το τελευταιο σου ποστ, θελω να σε -και σας- ενημερωσω οτι απο σημερα και μετα απο αυτο σου το ποστ, οποιος θα ποσταρει τι ρουχα εχει παρει ή τι ρουχα φοραει, και συμπληρωνει τις προτασεις του με λεξεις οπως "σεξουλιαρικο", "κολλητο","καυτο","αποκαλυπτικο", κτλ κτλ κτλ, θα πρεπει να ποσταρει και τις αναλογες φωτογραφιες.
Δηλαδη φωτογραφιες του ή τις ιδιας να φοραει το εκαστοτε ρουχο.:)
Σε περιπτωση που δεν θα τηρειται το παραπανω (κατι που εισηγηθω να μπει και στους "ορους χρησης", θα αφαιρειται το ποστ και θα ευχομαστε οοοοολοι μαζι να σας σκιστουν τα ρουχα ή να σας λερωθουν.:P

χαχαχαχα!!!!!:P
Αντε μεγειες βρε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup: :D

εψές πήρα μια καυτή και αποκαλυπτική πάνω από όλα......

























μπούρκα:P Και για του λόγου το αληθές:

Ξεράθηκα....!! :hehe: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ΘΕΜΑ: Περίεργοι γευστικοί συνδυασμοί..

Σαρδέλες με μερέντα

Xα,χα,χα καλά μιλάμε έλιωσα:hehe::hehe::hehe:
Μα σαρδέλες με μερέντα;Ιεροσυλία:P
Αν στα φυσιολογικά σου τρως έτσι όταν μείνεις έγκυος τι θα τρως;:P
Είναι άπαιχτες και οι δύο... :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Με δυσκολία κρατιέμαι απ' τα γέλια.. :rofl:


ΘΕΜΑ: Με ποιον συζητάμε τα προσωπικά μας; Φίλοι versus άγνωστοι.

χου χου....
αυτό που σου έχουμε κρατήσει κρυφό τόσο καιρό... είναι ότι είμαστε μια ομάδα ψυχολόγων σε πειραματικό φόρουμ :P :P :P

πλακίτσαααααααα :P

Όοοοολοι μαζί είμαστε σ' ένα μεγάαααλο group therapy. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έχω λιώσει σήμερα... :rofl:


ΘΕΜΑ: Ιερά Μυστήρια

Η συζήτησή μας έχει καταλήξει στο αν θα τρέχαμε τους παπάδες που τα παίρνουν στα κανάλια...:P

αντίθετα πιστεύω οτι είναι πολύ χειρότερο να το βιώνεις αυτό στην εκκλησία παρά στην εφορία...

σίγουρα θα ενδώσω αλλά θα το κάνω γήπεδο εκει μεσα...!!!

πλιζ, θέλω να έρθω κι εγώ να το δω:D .

δε χρειάζεται να μου το ανταποδώσεις στο δικό μου γάμο, θα ξεχαστεί ο δικός μου και θα φωνάζει "γκολ" αντί για "i do".

Να 'σαι καλά!! :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σημερινο:
Ρωταει o Mitsos για τις σειρες:
Mitsos the Great
Μαρία η Άσχημη vs. Γιάννης ο Όμορφος
Ποια κατά την γνώμη σας είναι καλύτερη σειρά?
Καλύτερη είναι η Μαρία η Άσχημη.


κι απανταει ο Ανδρεας:

Deadhead_pirate
Ποιοι είναι αυτοί ρε παιδιά;
Μέλη του e-steki;


:clapup: :rofl: :rofl: :rofl: :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παλιό, αλλά σταθερή αξία. :D


ΘΕΜΑ: Το χειρότερο εστιατόριο κλπ που έχετε πάει ποτέ (για να μην την πατήσουν και άλλοι)

λονδίνο...ένα μοδάτο/χλιδάτο/-άτο εστιατόριο κάπου στο κέντρο...

αφού έχουμε φάει κάτι τρελές ελίτσες σε τεράστια πιάτα (δύο στο καθένα ξέρετε τώρα, με το σπαράγγι από κατω να παριστάνει το στόμα στις δύο ελιές-μάτια:P:P), μετά κάποιο κυρίως πιάτο που είχε πάλι σπαράγγια (σύμπτωσις???:confused: δε νομίζω:hehe:), ήρθε η κορύφωση στο γλυκό:



Τσιζκέικ.







Θα μου πείτε, τι πρόβλημα υπάρχει με αυτό το τόσο ωραίο-μου-τρέχουν-τα-σάλια-και-μόνο-που-το-γράφω γλυκάκι.....






Τσιζκέικ, ΦΤΙΑΧΤΟ ΜΟΝΟ ΣΟΥ.




ΝΑΙ. Καλά διαβάσατε.





Αλλού η βάση.









Αλλού η κρέμα








Αλλού τα τόπινγκς.







Μας δώσανε και σύνεργα πάντως.





Τους χρυσώσαμε και φύγαμε.






πιάσαμε και ένα φις-εντ-τσιπς στο χέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Από τα best που 'χω διαβάσει εδώ μέσα. :D


Θέμα: Spams στην καθημερινή ζωή...

Για να επιστρέψουμε στο θέμα των τηλεφωνικών διαφημήσεων που είναι πολύ προσφιλές μου θέμα.
Η αντίδραση "το κλείνω" είναι μεν η πιo συχνή αλλά αν έχετε λίγο χρόνο στη διάθεσή σας δεν είναι η ενδεδειγμένη. Για να μειωθεί το τηλεφωνικό spam ο μόνος τρόπος είναι να το κάνουμε ασύμφορο για την εταιρία. Επειδή λοιπόν η εταιρία πληρώνει α) τηλέφωνο και β) τον/την υπάλληλο πρέπει να τον κρατήσουμε στο τηλέφωνο όση περισσότερη ώρα μπορούμε. Πολύ συχνά με παίρνουν τηλέφωνο για πιστωτικές κάρτες. Πάντα ρωτάω λοιπόν τι προστασία έχω από παράνομη χρήση του αριθμού της πιστωτικής απο κάποιον υπάλληλο καταστήματος (κάτι για το οποίο δέν υπάρχει προστασία στην Eλλάδα όπως στο εξωτερικό). Πάντα τρώω ένα δεκάλεπτο με τέταρτο για να εξηγήσω το σενάριο της απάτης. Αν ο υπάλληλος δηλώσει άγνοια ξεφέυγει σε αυτό το σημείο. Αν όμως αποφασίσει να με πείσει οτι αυτό δεν γίνεται, η ιστορία τραβάει μέχρι και μισάωρο, και σε μία περίπτωση τους έπεισα να ερευνήσουν οι ίδιοι το θέμα :D. Για τους πολύ ενοχλητικούς επιστρατεύω ερώτηση για τον ακριβή αλγόριθμο υπολογισμού των δόσεων και των επιτοκίων η ερώτηση για το τι νομική διαδικασία υπάρχει σχετικά με τις ανεπιθύμητες χρεώσεις.
Τώρα που τα έγραψα όλα αυτά αισθάνομαι λίγο υπεύθυνος για τα ηχογραφημένα μηνύματα.
:worship::worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μόλις πριν ένα δίλεπτο..!! Γιάννης in action..!! :clapup::clapup:


ΘΕΜΑ: Γιατί δεν θέλουν οι έφηβοι να κάνουν μπάνιο;

Χρειάζονται ένα.. κίνητρο, όπως είπε κι η roumana. :)

Χμμμ κίνητρο .....

ΠΕΝΤΕ + ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΝΕΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΝΙΟ

1. Του παίρνεις ασβό για κατοικίδιο. Όταν το φτωχό ζώο τον εγκαταλείψει μην αντέχοντας την μυρωδιά ίσως πιάσει το υπονοούμενο.

2. Ξεκινάς την γνωριμία του με άγνωστα μέχρι χθες αντικείμενα σαπούνι, βούρτσα, σαμπουάν, σε πιο δύσκολες καταστάσεις ακουα-φόρτε, χλωρίνη και σφουγγαράκι για τις κατσαρόλες

3. Του εξηγείς ότι οι διαφημίσεις με τα σαμπουάν δεν περιέχουν ειδικά εφέ και ότι πλένοντας το κεφάλι του (αρκετές φορές) μπορεί και τα δικά του μαλλιά να λάμψουν.

4. Του εξηγείς ευγενικά ότι οι αράχνες, ο δάκος και η μουχρίτσα θα είναι πιο ευτυχισμένοι στον κήπο και όχι ανάμεσα στις τρίχες του κεφαλιού του.

5. Επωφελήσου από την κατάσταση! Οι τσιμέντο-τσίμπλες, τα φύκια στην μασχάλη, τα βρύα και οι λειχήνες στα πόδια, το λάδι από τα μαλλιά μπορούν με την κατάλληλη επεξεργασία να γίνουν χρήσιμα προϊόντα για το αμάξι, το ψάρεμα, ακόμα και σαν δυνατά παρασιτοκτόνα για τις γλάστρες.

6. Θύμισε του πόσο χαρούμενος ήταν την τελευταία φορά που έκανε μπάνιο και πόσο φρέσκος έδειχνε την ώρα που τον έβγαζαν από την κολυμπήθρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ντουλίνι. :D

ΘΕΜΑ: Παιδικές ζαβολιές
εγώ ήμουν πάρα πολύ ήσυχο πλάζμα. δε καταλάβαιναν ότι υπήρχα στο σπίτι. αλήθεια σας λέω.Νι.
τις έτρωγα όμως τις ξυλιές παρόλο που έφταιγε το αδέρφι, για να μη νιώσει μειονεκτικά. Γιαυτό και εγώ έγινα ο ρουφ της οικογένειας. Για να διορθώσω την αδικία. Άτιμη ζωή.

Δε με πιστεύετε, ε? :'(

παίζαμε πόλεμο με τα μαξιλάρια, δηλ. έπαιζε πόλεμο, εγώ ήμουν το θύμα: τις τρώγαμε και οι δύο
παίζαμε τυφλοποντικάκια με το πάπλωμα στο κρεβάτι των γονιών, δηλ. έπαιζε, εγώ κοιμόμουν: τις τρώγαμε και οι δύο
πνίγαμε ποντικάκια, καίγαμε σκορπιούς στο χωριό, δηλ. αυτός τα έκανε, εγώ κοίταζα: τις τρώγαμε και οι δύο
έπαιζε με το αεροβόλο, πέτυχε τη γάτα, τις έφαγε μόνος του, εγώ έγινα καπνός :hehe::hehe:
:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κρίμα να χαθεί αυτό το διαμάντι. :bleh:

Θέμα: [off-topic] Demo / Είναι καλός ο υπολογιστής της Michelle; :p

Γιατί βρε πειράζεις τον υπολογιστή της Michelle? Μήπως για έναν απο τους παρακάτω λόγους ?

Είναι παλίο γιατί...
  1. Ο υπολογιστής είναι τόσο παλιός που η χώρα κατασκευής του είναι ο "ελεύθερος κόσμος" και όχι η ΗΠΑ
  2. Η κάθε αναβάθμιση πρέπει να έχει την έγκριση της αρχαιολογικής υπηρεσίας.
  3. Στο τσάκ δεν τον πήραν μαζί με τα μάρμαρα του Παρθενώνα.
  4. Το μόνο κακό ήταν ότι άργησε λίγο να το παραλάβει (δεν είχε ανακαλυφθεί το αεροπλάνο)
  5. Η μνήμη μετριέται σε κιλά λόγο του μεγέθους της.
  6. Το restart γίνεται εύκολα, κυρίως αν πέσουν άμεσα οι αναθυμιάσεις απο τα κάρβουνα.
  7. Το disk defragment γίνεται με το χέρι.
  8. Το προσχέδιο του PC το βρήκαν σε σπηλιές αρχαιολόγοι.
  9. Ο σκληρός δίσκος είναι μείγμα απο κασσίτερο, ξύλο καρυδιάς και ζυγίζει 87 κιλά.
  10. Η αποθήκευση των δεδομένων γίνεται σε κεντρικές αποθήκες στο Ρέντη.
  11. Δεν λειτουργει με ρεύμα.
  12. Το πρόγραμμα ιστορίας που είχε προ-εγκαταστημένο είναι μισή σελίδα.
  13. Οι τεχνικοί που έκαναν την συρναμολόγηση του πνήγηκαν μαζί με την Ατλαντίδα.

Είναι αργό γιατί...
  1. Για να "μπείς" στα windows πρέπει να έχεις διαθέσιμο σαββατοκύριακο.
  2. Μέχρι να κατεβάσεις ένα πρόγραμμα απο τον ιντερνετ έχουν βγεί οι επόμενε 10 version. Άσε που πιο γρήγορο είναι να στο στείλουν με ταχυδρομείο μέσω θιβετ.
  3. Για να υπολογισει δεδομένα στο excel πρέπει τα νούμερα να είναι μονοψήφια και όχι πάνω απο 6, αλλιώς κολάει.
  4. Ο χρόνος που υπολείπετε σε κάθε πρόγραμμα για να κατέβει είναι μόνο σε μέρες ή μήνες και ποτέ σε ώρες.
  5. Η γρηγορότερη λειτουργία του είναι το shut down μόνο όταν συνδυάζεται με διακοπή ρεύματος.
  6. Αυτό το pc έχει μεγαλώσει πολλές γενεές, ιδίως αυτούς που προσπάθησαν να τελειώσουν ένα παιχνίδι.
  7. Η Michelle ξεκίνησε να παίζει στα 14 ένα ράλι Σε λίγο τελειώνει.... τον πρώτο γύρο.
  8. Ο πιό γρήγορος γύρος που μπορείς να κάνει παίζοντας στο κομπιούτερ της... είναι ο διπλός (πίττα, καλαμάκι, τζατζίκι, ντομάτα)

Είναι ακριβό γιατί ...
  1. Το 90% των ανταλακτικών βρήσκονται στο Λούβρο.
  2. Το πετρέλαιο θέρμανσης ανέβηκε πολύ τις τελευταίες ημέρες.

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top